SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc przy wyborze gazu pieprzowego

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 954063

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18594
Niestety efektywność może być faktycznie niższa. Pamiętam jak raz udało mi się w necie wyszukać taką specyfikację Foxa 5.3, żałuję, że tego nie skopiowałem ponieważ potem nie udało mi się tego dokumentu znaleźć. Każda z substancji była opisana pod względem zagrożeń dla zdrowia. Był tam związek chemiczny (nie kapsacyina), który został opisany jako działający na narząd wzroku oraz system nerwowy. Możliwe, że to jemu 5.3 zawdzięczało szybkość działania. Obawiam się, że w nowym 5.3 już go nie będzie. Jeśli uda mi się to jeszcze gdzieś wyszukać, to wkleję.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1586 Napisanych postów 1405 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24186
Tetrafluoeraetafenu urzędasy zabronily. Ale mogli dac rozpuszczalniki bardzo podobne różniące się jednym szczegolem w łańcuchu chemicznym. Trzeba będzie sprawdzić. U mnie w pracy jest około 40 niby rakotworczych substancji jedne wypadają z listy inne wracają urzędnicy decydują
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 692 Napisanych postów 673 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5721
A tutaj bitwa z użyciem gazu

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18594
Podzielę się z Wami moimi odczuciami po teście Mean Greena 89ml (cone). Niestety, moim zdaniem gaz niewart swojej ceny. Chodzi o zasięg i wydajność. Cały pojemnik starczył na 2-3 solidne strzały. Niestety, do kartki umieszczonej w odległości 2 metrów nie doleciało prawie nic z substancji czynnej (kilka malutkich kropelek). Test zrobiłem na otwartej przestrzeni, przy bardzo łagodnych powiewach wiatru. Stary Walther 75ml był bardziej wydajny, mało tego - mimo powiewów wiatru cząsteczki gazu leciały na dobre 3-4 metry. A to też był cone. Efekt inhalacyjny praktycznie zerowy (10 stopni na plusie). Do tego doszło ok. 1 sekundowe opóźnienie, gdy na początku poleciało coś na kształt malutkiej chmurki, zanim gaz na dobre "odpalił". Zdążyłem pomyśleć, że się popsuł. Szczerze mówiąc nie kupiłbym go drugi raz, chociaż to moja subiektywna opinia.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18594
Tzn. wiem, że skuteczny zasięg chmury to zazwyczaj 2 metry, ale przy produkcie tej klasy (i w tej cenie) można by oczekiwać czegoś więcej. Niedostępny już PM OC 17 cone czy UDAP (chociaż też chmurka) spisywały się znacznie lepiej w kategorii zasięg-wydajność.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1586 Napisanych postów 1405 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24186
Duża puszka 89 ml dała Ci tylko 3 strzały ? Mi duża puszka dała 8-9 konkretnych strzałów .Zaś fanem małej puszki Fox Grenn cone nigdy nie byłem , można to kupić kobiecie .Dla faceta średnio to widzę ten gaz .

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18594
Nie wiem dlaczego, może faktycznie trafiłem na jakiś felerny egzemplarz, ale nie był przeterminowany, nie minęły nawet dwa lata od produkcji. Udało mi się psiknąć 3 razy taką porządną chmurą, potem zaczął psikać znacznie słabiej. W dodatku na koniec poleciało coś na kształt piany. Nie liczyłem tego z sekundnikiem, ale wg mnie starczy na 2-3 takie porządne chmury jakich używałbym w realu w sytuacji zagrożenia. Na pewno jest mniej wydajny niż inne markowe gazy na bazie oleju.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18594
Na pewno nie jest to gaz, który poleciłbym komuś np. do obrony podczas spacerów po lesie. Po pierwsze jestem przekonany, że nie zadziała na agresywnego psa (w tej kwestii akurat mam trochę doświadczeń i kluczowy jest efekt inhalacyjny, którego Greenowi ewidentnie brakuje), a po drugie kiepski zasięg, do drzewa oddalonego o 2 metry doleciało dosłownie kilka kropelek, które osiadły zupełnie poza miejscem, w które celowałem... czyli pewnie w praktyce na kurtce potencjalnego napastnika. Może faktycznie z 1,5 metra by się sprawdził, ale tak jak mówię, po tej marce i wszystkich filmikach reklamowych spodziewałem się, że pień drzewa będzie przynajmniej pokryty substancją czynną, tak jak to było w przypadku starego Walthera. Tym bardziej, że w Greenie kluczowe jest dostanie się tej substancji do oczu napastnika. Mnie osobiście Green nie przekonał do siebie...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18594
Wydaje mi się, że jak już brać Foxa Greena to w strumieniu, bo miałem też White Lightning (to samo bez barwnika) i pryska daleko (przeszło 4 metry) szerokim strumieniem jakby ktoś wodą chlapał. Tyle że pewnie nie sprawdzi się do obrony przed psem i trzeba jednak przycelować.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1586 Napisanych postów 1405 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24186
Trafił Ci się po prostu trefny egzemplarz Grenn nie jest taki tragiczny .Z obecnie dostępnych gdybym miał iść w bój i mógłbym wybrać tylko jedną dużą puszkę to na pierwszym miejscu wżiąłbym 118 ml Sabre cone , a na drugim właśnie Grenn-a .Na razie jeszcze nie muszę tak wybierać bo mam leciutko przeterminowany Foz 5.3 ze starą formułą i dużą puszkę UDAP-a .
2
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BJJ i przewroty

Następny temat

Trening bokserski i trening siłowy.

WHEY premium