SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Erwinoos - każdy dzień przybliża mnie do sukcesu!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 224374

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1256 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14669
To bujda. Za to jak trenujesz raz w tygodniu partie, to masz duzo wieksza objetosc, trenujesz 2x w tyg to czesciej pobudzasz ale mniejsza objetosc. Treningi trzeba mieszac. Ja bynajmniej w ciagu 5 tygodni trochesie zmienilem, zapraszam do mnie,jesli nie wierzysz, bo wlasnie niedlugo dam pare fotek

Zmieniony przez - Stanisuaf w dniu 2012-02-02 18:48:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
* Czwartek - (plecy + łydki)

1. MC – 3s 8/12/16powt 100/90/80kg
2. Drazek szeroko nachwyt 2s 10/7
3. Wiosłowanie hantlem 2s 12powt 15kg
4. Przyciąganie linki wyciągu dolnego 2s 12powt 37,5kg
5. Szrugs targetowy sztangą 2s 20powt 50kg
6. Łydki metodą SZOPREXA 2 obwody

Cóż drążek 2 ruchy słabiej niż tydź temu, może przez to, że za ciepło nie było i mocy również. MC nawet nie wstawiam filmiku, odkąd robię na podkładkach ciągle zapominam odpowiednio nisko zejść na nogach i ciągnę bardziej plecami, przez co się wkurvviam, dopiero regres na 16potw kolega zwrócił uwagę, że robię źle i się poprawiłem.
Cieszę się za to, że w wiośle technika ok i mogę śmiało dokładać
Przede mną jeszcze 1 posilek, obiad zjedzony o 17, tragedia...
Od nowego tyg ruszam z cyklem cm3 + sfd pure power 100%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Masz dolny wyciąg na swojej siłowni?

też jakiś robiony?

Zmieniony przez - vixen3 w dniu 2012-02-02 23:26:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Mam górny, dolny, a nawet linki do rozpiętek Tak robiony dawno temu jak mój tata ćwiczył jeszcze z kumplami, jeden z nich ćwiczy u mnie do dzisiaj i prawie cały sprzęt jest jego, a wykonanie mojego taty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Kowanator - niektórzy całe życie robią dzielony, i mimo tego budują solidną masę i wygląd mięśni. Zresztą, kulturystyka zawsze starała się dzielić trening na partie, FBW jest bardziej świeże niż dzielony. To jest raczej taka rada dla osób ze stażem mniejszym niż pół roku, ale oczywiście nie mówię, że zaawansowany nie może już takim schematem polecieć - wszystko zależy od celu, i planu treningowego. Ja FBW robiłem cały czas, ale nie dawał mi takiej frajdy i pompy mięśniowej jak właśnie dzielony z partią raz w tygodniu. Poza tym, na FBW musisz być cały w dobrej dyspozycji, przy splicie niekoniecznie.


TRENING 02.02.2012

PLECY (+brzuch)

1. Podciąganie na drązku podchwytem:
5
5
5
4 chooy z tym!

2. Martwy Ciąg:
66,5kg x 8
76,5kg x 8
81,5kg x 8

3. Wiosłowanie sztangą:
26,5kg x 12
31,5kg x 10
36,5kg x 10

4.Przyciąganie drążka do brzucha na wyciągu dolnym:
40kg x 8
70kg x 10

5. Szrugsy z hantlami/sztangą
32kg x 8
46,5kg x 8
51,5kg x 8

6. Unoszenie kolan w zwisie:
10
10
10

Po treningu 20 minut aero

Jak widać założenia planu chvj trafił

MC w tym roku nie robiłem, więc taki wynik jest poprawny moim zdaniem. Niby szło lekko, ale tu nie będę szarżował - progres 3kg co tydzień jak w siadach. Wiosło hantlem zmieniłem na sztangę, bo trzeba się w końcu tego nauczyć. Ciężar czysto na technikę, ale nie było źle - dobre nachylenie, retrakcja łopatek, sztanga leciała w podbrzusze, plecy czułem. Podciąganie...... no teraz to już się nie wkvrwiam tylko z tego śmieje - jak może bez obciążenia iść gorzej niż z obciążeniem? W dvpie to mam, może się poprawie
Wyciąg - za namową kumpla dowaliłem ciężaru w 2 serii, a i tak było za mało, słabo przy tym czułem plecy, ale pewnie technicznie jeszcze się nie potrafię wczuć w to ćwiczenie bo pierwszy raz robiłem. Szrugsy pokombinowałem za bardzo, ale lepiej wchodzą mi z hantlami zdecydowanie. Brzuch git.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
A mi ciężko jest czuc plecy przy 'technicznych' ciężarach we wiośle

Drążek masz zamiar metodą Pumy robic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Powiem Ci, że chyba tak, bo w sumie to jest trening przewidywany na raz w tygodniu, a mocniej po tym czuje najszersze niż po zwykłym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Cokta nagraj następnym razem filmik z wiosłowania. Może coś z techniki zabiorę do siebie na treningi.

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 502 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3196
No Cocta MC kozak ! sporo zapasu jescze tam :P ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9360
FBW jest bardziej świeże niż dzielony

Jesteś pewien ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fbw do oceny

Następny temat

Plan na mase do oceny

WHEY premium