SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Erwinoos - każdy dzień przybliża mnie do sukcesu!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 224415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Cokta z tym podciąganiem to nie jest tak źle ;D Mógłbyś podac linka do tego planu pumy ? Bo ja miałem robic sposobem Jana Łuki, ale może ten pumy będzie lepszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
W pierwszej serii zrob 5 powtorzen bez ciezaru.
W drugiej serii dodaj 1,25 kg i zrob ile zdolasz [poprawnie, tylko takie nas obchodza, ale nie wiecej jak 5 powt]
W trzeciej dodaj znowu 1,25 i zrob ile zdolasz ale nie wiecej jak 5 powt.

Zrob razem 5 takich serii, czyli pierwszy trening zakonczysz na 5 kg. Moze sie okazac ze ostatnia serie zrobisz ledwo raz - zdarza sie.

Na nastepnym treningu, do kazdej serii dodaj 1,25 kg. Czyli np pierwsza seria to juz 1,25 a nie 0. I dodawaj tak do kazdej serii co trening. Nie walcz o powtorzenia. Jesli na pierwszym treningu zrobisz:

5*0/ 5*1,25/ 4*2,5/ 3*3,75/1*5

to za tydzien zrob
5*1,25/ 5*2,5/ 4*3,75/ 3*5/1*6,25

Dodawaj powtorzenia tylko wtedy gdy czujesz ze masz 2-3 razy za duza rezerwe.

Rob to cwiczenie bez zmian [procz ciezaru z ktorym ciagle gonisz] przez najblizsze 40 treningow na grzbiet a bedziesz robil 50 kg [prawda jest taka ze w pewnym momencie zacznies dodawac 2,5 wiec dojdziesz do tego ciezaru w 20-30 tygodni].


Negatywy mi pomogły dużo, ale teraz już trzeba się podciągac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Ciekawy plan, ale nie dla mnie. Ja nawet 5 razy się nie podciągne
Narazie będę robił coś takiego


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Nom, to tak z własnego doświadczenia.

Ściąganie drążka zamiast podciągania, czy przy podciąganiu - efekt bliski zera, niestety. Kiedy nie mogłem się podciągać więcej niż 3 razy, stosowałem to przez 7 tygodni. Nie poprawiłem się wcale.

Same negatywy też dużo nie dały, natomiast negatywy z obciążeniem pomogły. I to też Ci radzę robić. Tu trzeba naprawdę wzmacniać siłę, więc też trening musi byś najlepszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Ok dzięki za radę. Widziałem jak poszedł Ci progres na negatywach, więc też zaczne Poza tym przy negatywach możze będę lepiej czuł plecy, bo jak się podciągam to tylko łapami. Będę robił tak, że pierwsza seria max podciągniec, a 3 następne negatywy z obciążeniem, dobrze mistrzu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
W odwrotnej kolejności, mistrzu Tylko zacznij od jakiś 10kg, bo tu ciężar szybko leci i nie ma się co martwić o progres.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
* Czwartek - (plecy):

1. MC – 3s 8/12/16powt - regres 80kg/65kg/50kg
2. Drazek szeroko nachwyt 2s maks/maks
3. Wioslowanie hantlem 2s 12powt 15kg
4. Szrugs retrakcyjny ze sztangą stojac 2s 20/25powt - regres 40kg/30kg
5. Szrugs targetowy ze sztangą stojac 2s 20/25powt - regres 40kg/30kg
6. Brzuch
7. Łydki metodą SZOPREXA - 2 obwody





trening lekki, nie ogarnalem tegp szrugsu retrakcyjnego, ale jakos zrobilem to sciaganie lopatek, nie wiem czy dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
erwin a Ty ile razy się podciągasz ?
cokta mogę robic te negatywy 2x w tygodniu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 257 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4111
ja bym nawet 3x w tygodniu robił te negatywy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
podciagnalem sie 8 i 7 razy, nie napisalem, tylko ze ja mam bardzo gruby drazek i uchwyt jest slaby, na normalnym drazku 10x spokojnie sie podciagne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fbw do oceny

Następny temat

Plan na mase do oceny

WHEY premium