Ronnie Coleman ostatnio wyraził swoją opinię na temat niebezpieczeństwa związanego z manipulacją wodą podczas przygotowań do zawodów. Uważa, że leki moczopędne powinny zostać stanowczo zakazane. Od zawsze stosowanie diuretyków było tematem bardzo kontrowersyjnym w kulturystyce. Legendarny kulturysta Ronnie Coleman chce, aby całkowicie wykluczono je ze sportu.

 

Polecamy również: Diuretyki: czy są bezpieczne? Zastosowanie i powikłania

Przemawiając w niedawnym wywiadzie, Big Ron opowiedział o manipulacji wodą, aby mięśnie dosłownie wystrzeliły na scenie. Ujawnił, że na Mr. Olympia w 2001 roku, zabrnął z tym za daleko do tego stopnia, że myślał, że umrze.

„Zapamiętałem rok 2001, kiedy byłem całkowicie odwodniony w dniu występu i myślałem, że umrę. Zapamiętałem to bardziej, niż jakikolwiek inny program, ponieważ byłem w drodze do szpitala i Chad Nicholls zadzwonił do mnie i powiedział: „Nie rób tego!”. Nie miałem skurczów ani nic, byłem po prostu wyczerpany, zmęczony. Nie miałem energii. Kiedy wyszedłem z łóżka, ledwo mogłem wstać, ponieważ byłem tak wyczerpany i zmęczony. Próbowałem trochę pospacerować, ale nie miałem energii, żeby chodzić. Pomyślałem: „Człowieku, wyszedłem z tego. Nie ma mowy, żebym dalej konkurował w ten sposób”.

https://youtu.be/s7Jb7WcGacU

Ronnie Coleman wyjaśnił, że w tym momencie czuł się naprawdę źle i zdał sobie sprawę, że coś jest nie tak. Zanim udał się do szpitala, Nicholls zadzwonił do niego i kazał mu pić wodę, co pomogło mu poczuć się lepiej, ale popsuło mu sylwetkę na scenie. Nie jest tajemnicą, że większość zawodników i zawodniczek wspomagają się diuretykami, co doprowadza do skutków ubocznych, a nawet śmierci. Ronnie uważa, że ​​te rzeczy powinny być totalnie zakazane, aby zapewnić sportowcom bezpieczeństwo.

„Myślę, że prawdopodobnie wszyscy muszą zostać przetestowani pod kątem leków moczopędnych, tak jak zrobili to, gdy zmarł (Mohammed) Benaziza. To jest główny problem. Te diuretyki są niebezpieczne. Mogą cię zabić, a testy rozwiązałyby problem”.

Zgadzacie się z Ronniem? Czy współczesna kulturystka może w ogóle istnieć bez diuretyków?

 

Polecamy również: Silne diuretyki zwiększają ryzyko śmierci sportowców

Komentarze (4)
F1.08

Dokladnie. Wiele sie mowi o szkodliwosci sterydow anabolicznych ale to diuretyki sa prawdziwym zagrozeniem. Totalne odwodnienie moze uszkodzic serce co czesto jest mylone ze skutkiem ubocznym stosowania sterydow. Kilkudniowe odwodnienie na granicy wydolnosci jest bardziej niebezpieczne niz rok na sterydach.

1
ojan

Diuretyki i sterydy są zakazane w sporcie i zawodnicy są kontrolowani (taj jest w IFBB ).

0
basmann

No nie przesadzaj z tym rokiem na sterydach, lekkie wybielanie wpływu koksów na zdrowie.

0
F1.08

Basman..wez wejdz sobie czasami do dzialu doping na sfd...pogadaj z tymi co od 4 lat sa non stop na cyklu a i takich co 10 lat sa jest wielu. Mam wrazenie ze twoje wyobrazenie o sterydach pochodzi z programow typu UWAGA na TVN. A masz pod nosem grupe ludzi u ktorych mozesz zasiegnac jezyka. Ja nie napisalem ze to cukierki na zdrowie ale ze szkodliwosc diuretykow jest duzo wieksza.

1