SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Erwinoos - każdy dzień przybliża mnie do sukcesu!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 224383

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 702 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11266
No rzeczywiście straszny kot... Wy chyba kota nie widzieliście, zgięty w pół gotowy do załadunku :D
Robi martwy z podstawek, jakby je wyj**ał to automatycznie zlazłby tyłkiem niżej. Ale według mnie nie jest źle. Według mnie ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Przeciez erwi dał te podstawki własnie dlatego żeby miec gryf na odpowiedniej wysokości...

wywalac podstawki żeby zlikwidowac kota? chyba efekt byłby odwrotny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Nie odradzalem i nigdy odradzac nie bede zadnej dobrej metody, gdyz ona najzwyczajniej w swiecie zadziala tylko wtedy, gdy zrewidujesz swoja technike w podciaganiu, czyli to co robi wiekszosc poczatkujacych - podciaganie na drazku lapami nie grzbietem, pochylenie glowy w przod lub zadarcie jej przesadne w tyl, brak rownowagi itp itd. I nikt z was nie robi czegos pod czyjes dyktando, sa to tylko rady, ok? bardzo nie lubie glupich intepretacji i wynikajacych pozniej z tego durnowatych nieporozumien.

Pisałem, zdecydowanie lepiej idzie mi kiedy mam doczepiony pas z obciążeniem - nie robię aż takiej huśtawki, jak to w przypadku podciągania z ciężarem ciała, gdzie po 2,3 powtórzeniach kolana i a potem nogi lecą w przód, co automatycznie odbija się na tym że ciągnę łapami mocno zmniejszając pracę pleców. Poza tym, nigdy nie "czułem" tak mocno pleców jak po skończeniu serii z obciążeniem - czy to zły znak? Wydaje mi się że nie.

O równowadze chyba nie ma co pisać w moim przypadku, bo nigdy jej nie będzie, i to w każdym ćwiczeniu siłowym. Oczywiście nie mam tu na myśli że sztanga krzywo jest czy coś, ale niewielkie drgania z lewej strony zawsze są, niezależnie od ciężaru czy sprzętu jakim ćwiczę. Pewnych barier nie pokonam.

Wiem o co kaman, tylko chodziło mi o to, że wiele razy postępowałem tak jak mówili mi inni, i nie mówię że wyszło to na złe, ale nie raz to było wbrew własnej woli, czyli takie robienie czegoś na siłę. Na pewno metody nie zmienie, bo na mnie działa, a jak wyjdzie, zobaczymy - człowiek całe życie się uczy na błędach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
TRENING 20.01.2012

FBW

Wykroki krótkie:
17kg x 10
19kg x 10

Uginanie nóg leżąc:
32kg x 10
34kg x 10

Podciąganie wg. Pumy:
1,25kg x 5
2,5kg x 4
3,75kg x 4
5kg x 3
6,25kg x 2

SS1: Wyciskanie hantli na skosie dodatnim + Pompki na 3 krzesłach:
22kg x 10 + 10
24kg x 10 + 10

SS2: Face Pull + Unoszenie hantli bokiem:
12,5kg x 12 + 8kg x 12
12,5kg x 12 + 8kg x 12

SS3: Młotki + Wyciskanie francuskie hantla siedząc oburącz:
17kg x 12 + 18kg x 12
19kg x 12 + 20kg x 12


NIE PAMIĘTAM KIEDY ZROBIŁEM TAK DOBRY TRENING! Wszystko wchodziło idealnie, czucie mięśni po serii, intensywnie, szybko, po prostu rewelacja! A ćwiczenia to dobrałem po mistrzowsku chyba, no wszystko działa dobrze i tak ma być!





Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-01-21 14:06:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Przez to, że dałem te podstawki nie schodzę tak nisko, bo wydaje mi się, że nie trzeba, sztanga jest wyżej. Teraz wiem, że to był błąd, na pewno to poprawię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
* Poniedziałek - (nogi+łydki+brzuch)

1. Przysiad
- 3s 8/12/16powt
2. Syzyfki 3s 15powt
3. Wykroki ze sztangielkami 2s 12/16powt
4. Żuraw 2s 15powt.
5. MC na sztywnych z hantlami 2s 15powt
5. Łydki metodą SZOPREXA- kilka obwodów
6. Brzuch

* Wtorek - (piersiowe):

1. Wyciskanie sztangi na skosie dodatnim
– 3s 8/12/16powt
2. Rozpietki na skosie dodatnim 2s 12powt -
3. Pompki na poreczach 2s/ maks
4. Przenoszenie sztangielki lezac w poprzek lawki 2s 12 powt.

* Sroda – (naramienne + przedramie + brzuch)

-Naramienne

1. Arnoldki siedząc - 2s 12powt
2.Unoszenie sztangielek na boki w staniu 2s 12powt
3.Unoszenie sztangielek bokiem w opadzie 2s 12powt

-Przedramie
1.Uginanie nadgarstków podchwytem siedząc
– 2s 20powt
2.Uginanie nadgatstkow trzymajac sztange podchwytem za plecami – 2s 20powt
3. Trzymanie statyczne sztangi – 2s maks

* Czwartek - (plecy + łydki)

1. MC
– 3s 8/12/16powt
2. Drazek szeroko nachwyt 2s maks/maks
3. Ściąganie linek wyciągu górnego 2s 12powt
4. Przyciąganie linki wyciągu dolnego 2s 12powt
5. Szrugs targetowy hantlami 2s 20/25powt
6. Łydki metodą SZOPREXA kilka obwodów

* Piatek (ramiona + brzuch):

- Triceps:

1. Pompki trojkatne – 2s /maks
2. Wyciskanie francuskie stojąc - 2s 12powt
3. Prostowanie ramion na wyciągu – 2s 12powt

- Biceps:
1. Drążek wasko podchwyte
m 2s /maks
2. Uginanie ramion ze sztangą stojac 2s 12powt
3. Modlitewnik 2s 12powt

Ostateczna wersja planu, po poprawkach przez Antosia

Zmieniony przez - erwinoos w dniu 2012-01-21 14:19:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Ale podsumowanie chociażby ciężarowe mogłeś zrobić, żeby zobaczyć ile siły przybyło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Dobra już się nie czepiajcie jak będę plan zmieniał co 5tyg to nie będe podsumowywał takich małych okresow czasu, zreszta możecie zobaczyć jakie cięzary miałem na początku planu, a ile siły przybyło to pojęcia nie mam, zaczynałem od dużo zaniżonych ciężarów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 474 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20089
No dokładnie Erwin jak nie chcesz to nie musisz , nic na siłe , wstawisz sobie podsumowanko pod koniec marca :) Itak jestes koksem :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 502 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3196
łooooo 5 dni w tyg , gratki !! Ja robie 3 a zazwyczaj 2 wychodza :D . Cocta tez powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fbw do oceny

Następny temat

Plan na mase do oceny

WHEY premium