SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

1_MalaMi_1 - 100 dni do Sylwestra (każdy powód do redukcji jest doby;))

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4942

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6644
wiek - 26
Płeć : kobieta
Wzrost : 166 cm
Waga: ok 79,4

Wymiary:




Fotki:



















Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : moja elektroniczna waga twierdzi, że 33,7 %
Aktywność w ciągu dnia : praca siedząca od 9 do 17
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : lubię pływać, jeździć na rolkach, łyżwach
Odżywianie : na co dzień staram się jeść zdrowo, ale nie zawsze mi się to udaje.
Cel : Chciałabym do Sylwestra ważyć 70 kg.
Ograniczenia żywieniowe : raczej brak
Stan zdrowia : robiłam kompleksowe badania krwi i moczu - wszystko w normie - poza podwyższonym cholesterolem
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, basen, rower stacjonarny
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : białko, omega 3 gold, vitrum calcium (na paznokcie), inneov (włosy)
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : south beach

cel 0: ważyć 77 kg (moja waga przed wyjazdem na urlop - a tam all inclusive i powrót z + 2,5 kg)
cel 1: ważyć 70 kg do Sylwestra (uznałam, że to dobry horyzont na zrzucenie 10 kg - 100 dni)

a potem zobaczymy;)

Na początek trochę o mnie:
w maju 2008 ważyłam jakieś 100 kg, w ciągu roku udało mi się zejść do 83 - przy pomocy diety south beach i ćwiczeń na siłowni (chodziłam tam 4 razy w tygodniu), potem do stycznia 2010 waga utrzymywała się w granicach 81-83 kg. Tuż po sylwestrze miałam delikatne spadki i waga wahała się 78 - 80 kg. Przed wyjazdem zeszła do 77 (to była najniższa wartość jaką widziałam od dobrych 4 lat na wadze). Ale po wyjeździe wakacyjnym niestety 2,5 kg znów przybyło. W ciągu ostatniego roku chodziłam na basen, latem na rolki, zimą na łyżwy. Z siłowni zrezygnowałam z powodu przeprowadzki.

Teraz chcę wrócić do dawnych nawyków - zwiększonej aktywności i zdrowego jedzenia.

PLANOWANA AKTYWNOŚĆ:
3 x siłownia (a po niej aereoby)
2 x basen (bo lubię, uczę się też nowych stylów)
1 x rowerek stacjonarny (mam w domu)

Jeśli chodzi o trening siłowy to planuję zacząć od ACT:
https://www.sfd.pl/[art]_ACT,_czyli_trening_dla_początkujących_by_georgu!-t350762.html
ale jeszcze się nie zdecydowałam który z nich wybiorę. Mam tylko pewne wątpliwości - bo nie zawsze maszyny czy ciężary są akurat wolne. I co wtedy? Zmienić kolejność? Muszę też poprosić kogoś, kto wytłumaczy mi jak mam wykonywać dane ćwiczenia. Gdyby ktoś był chętny mi zaprezentować i był z Warszawy (najlepiej w okolicy centrum) to byłabym bardzo wdzięczna:)

Jeśli chodzi o basen to pływam około 40 minut, bez przerwy ze średnią intensywnością. W trakcie tych 40 minut udaje mi się zazwyczaj przepłynąć 23-25 basenów (25 - metrowych)

ODŻYWIANIE

Ustaliłam moje zapotrzebowanie na 1800 kcal z rozkładem BTW = 2,1/0,9/1,5 co daje 168 gr białka, 120 węglowodanów, 78 gr tłuszczu

Postanowiłam na razie nie rozróżniać dni treningowych i nietreningowych, posiłki będę zamieniać jeśli chodzi o kolejność w zależności od tego gdzie będzie trening.

Ponieważ jestem leniwa, to zazwyczaj gotuję raz na 4 dni. Więc co 4 dni mogę zmieniać jadłospis. Do każdego posiłku dodaję warzywa, nie wliczam ich do bilansu (owoce wliczam!).





Dodam jeszcze, że liczę na Wasze wskazówki, bo jest tu sporo osób z dużą wiedzą. Mnie zmotywowały dzienniki Lidia_88 i Maya_S (bo startowały z podobnego poziomu co ja).

Pozdrawiam i wszystkich, trzymajcie kciuki!

Wieczorem wkleję fotki mojego dzisiejszego jedzenia i aktywności fizycznej.

Zmieniony przez - 1_MalaMi_1 w dniu 2010-09-21 12:37:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6644
Dzień 14/100 - poniedziałek

Posiłki:
1 omlet z płatków z odżywką białkową (z siemieniem lnianym), warzywa
2 rolada z kurczaka z ricottą, szpinakiem, orzechami, warzywa
3 serek wiejski, sok warzywny
4 kasza, kurczak, warzywa
5 WPC, oliwa

Aktywność:
Brak

Jedzeniowo dzień idealny - tylko ruchu zabrakło.

Dzień 15/100 - wtorek

Posiłki:
1 omlet z płatków z odżywką białkową (z siemieniem lnianym), warzywa
2 serek wiejski, sezam, kakao, słodzik, jabłko
3 kasza gryczana, kurczak, oliwa
4 fasolka szparagowa, nugetsy z kuczaka (z przepisu z działu Kuchnia)
5 jajka, warzywa
6 WPC, oliwa

Fotki jedzenia:




Aktywność:
45 minut na orbiterku. Byłam dziś na siłowni (ProActive na Miedzianej), ale jakoś nie mogłam się tam odnaleźć.

Marta - dzięki za doping:]
Zobowiązuję się nie tknąć żadnej zupki chińskiej aż do Sylwestra

Moja waga mówi, że nie jest ze mną tak źle - dziś pokazała trzy magiczne siódemki (77,7). Myślę, że co 20 dni będę zamieszczać wymiary. Żeby było widać jakąkolwiek różnicę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pierwsza!

Powodzenia

Zmieniony przez - obliques w dniu 2010-09-21 12:47:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
powodzenia

Zmieniony przez - Lady M w dniu 2010-09-21 12:50:08

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 719 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16783
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myślałem, że to Milena nicka zmieniła
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11349 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35553
o, jak mi miło, że mój dziennik motywuje

Będę zaglądać, powodzenia!

Redukcja 2012:http://bit.ly/yQSA4V
Nigdy nie twierdzilam ze jestem normalna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3070 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 64241
Gratuluję tych 20 kg Kawał ciężkiej pracy za Tobą. No i życzę dalszych sukcesów. Powodzenia

"Jeśli spędzasz zbyt wiele czasu myśląc o czymś, nigdy tego nie dokonasz" (Bruce Lee)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Patrząc na Twoją sylwetkę wydaje mi się, że powinnaś osiągnąć ładne rezultaty, bo jesteś proporcjonalnie zbudowana

Powodzenia!

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7149
Predyspozycje są, i co najbardziej rzuciło mi się w oczy to bardzo ładna skóra, więc jak się zredukujesz to w ogóle będzie cud malina:)
i bardzo podoba mi się konkretny plan, ja kocham tabelki, wykresy, plany więc jak tylko widzę, że gdzieś się pojawia zrzut z excela to banan rozświetla moją buzię
Masz już długą drogę za sobą, trzymam kciuki na dalszą drogę:)

Sama wyznaczasz swoje granice

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225726
Powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia

Następny temat

CZY MASA I AKROBATYKA TO DOBRE POŁĄCZENIE

WHEY premium