SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Erwinoos - każdy dzień przybliża mnie do sukcesu!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 224388

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
dociąg dlatego, że tak wysoko zaczynam? mam 26cm od ziemi, a prawidłowo 22,5cm z tego co Cokta tu pisał, to aż robi taką różnicę czy nie o to Ci chodziło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
ze tak spytam - jestes trojboista i stoisz na profesjonalnym podescie? co to za herezje ze sztanga na wysokosci 22,5cm?
Ale odpowiem Ci na pytanie: tak, robi to spora roznice...4cm robia OGROMNA roznice w ciezarze - z czasem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 257 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4111
mam pytanie, wykonujecie ćwiczenia jedno po drugim? czy załóżmy najpierw wszystkie serie przysiadów, potem wszystkie serie następnej partii w odstępach itp, czy po prostu jedno ćwiczenie po ćwiczeniu i tak dalej załóżmy 5 razy?

bo zauważyłem generalnie, że ludzie na siłce przeważnie najpierw robią np wszystkie serie wyciskania leżąc, potem skos itd.

które podejście jest lepsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
No myślałem, że na takiej wysokości ma być, Cokta napisał nikt nie znegował to tak robiłem. Średnica mojego największego talerza to 16cm, robić w takim razie bez podkładek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
norbuss
Cocta czesto widze jak wypowiadasz sie na rozne tematy, mysle sobie ogarniety w miare koles chociaz troche przemadrzaly, potem wchodze w twoj dziennik i przegladam od tylu(od przodu kiedys juz przegladalem) i tak patrze ze n ajakiejs stronie jest waga 94.5 mysle sobie no neizly progres, szukam zdjec. znajduje filmik - tragedia. ogolnie nie mowie tego bo Ciebie nie lubie lub cos mi sie nie podoba tylko nie lubie jak ktos mowi wiecej niz robi, a ogladajac twoj dziennik takie odnosze wrazenie wiec do roboty!

PS. jesli myle sie w pewnych kwestiach to chetnie zwroce honor bo moja opinia opiera sie tylko na 1/5 dziennika, reszty nie widzialem a moze miales kontuzje lub problemy wiec tylko tak napisalem moje przemyslenia. pozdro&pocwicz!

erwinoos - tutaj akurat uwazam ze robi swoje

Zmieniony przez - norbuss w dniu 2012-02-23 02:02:17


Kvrwa, już mi się nie chce, ale dobra napisze. Jestem po operacji przepukliny mosznowej wrodzonej, z którą chodziłem 16 lat. Owa przepuklina zabrała mi równowagę ciała, jak i równowagę sił mięśni strukturalnych, co przekłada się na osiągi siłowe i technikę ćwiczeń (słabsza lewa strona ciała). Trenuje do Października 2011, wcześniej był trening rehabilitacyjny, który nie dał rady, mimo tego, nie ustawałem w działaniach. Nie mogę robić przysiadów ze sztangą ze względu na zdrowie, szukam różnych zammienników, robie je chociaż na hack-maszynie, inni mogą a nie robią - nadal jestem p***ą? Kumple chodzą na siłke na bombce, ja chodzę na tym co dostaje w domu, a że w domu nie jest kolorowo to micha nie jest "zdrowa", ale staram się - z własnej zarobionej kasy dokładam ojcu na lepsze żarcie i kupuje białko za swoje (jak uzupełniacz), a inni to przechlewają, ćpają, a ja robię wszystko żeby nie psuć treningów - nadal jestem p***ą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Nie jestes trojboistą, nie cwiczysz nawet na olimpijce... wiec juz nie popadajcie w te skrajnosci.
Rob normalnie z gleby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Ok, to teraz sila pewnie spadnie w mc jak bede mial 10cm mniej. Nie wiedzialem, ze mam az tak wysoko.
Szkoda, ze wczesniej tego nie zauwazyles, ale z drugiej strony dobrze, ze zaraz mam nowy plan.

Zmieniony przez - erwinoos w dniu 2012-02-23 20:12:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Wklejam nowy plan, którym cisnę od poniedziałku przez okres 9tygodni. Plan ma za zadanie zwiększenie siły oraz masy(wiem, że dieta jest najważniejsza) przez cały okres będę brał kreatyne, kupiłem jeszcze profilaktycznie 2 opakowania flexit drink.
Co 3tyg będę zmniejszał powtórzenia w SQ, MC, WL o 2 poczynając od 8 kończąc na 4.
Po planie tydzień przerwy, po czym sprawdzam maksy, obwody, wstawiam fotki i to by było na tyle


PUSH - A
1. Przysiad ze sztangą na karku rampa
2. Wycisk hantli na ławce skośnej 4s 10powt
3. Military Press 4s 10powt
4. Prostowanie ramion na wyciągu 3s 12powt
+ łydki

PULL – A
1. Martwy ciąg na prostych nogach hantlami 4s 10powt
2. Wiosło sztangą 4s 10powt
3. Uginanie podchwytem 3s 12powt
4. Szrugsy hantlami 3s 25powt
+brzuch

PUSH - B
1. Wyciskanie lezac na lawce poziomej rampa
2. Polprzysiad ze sztangą z przodu 4s 10powt
3. Arnoldki 3s 12powt
4. Wycisk wąsko 4s 8-10powt
+łydki

PULL – B
1. Martwy ciąg klasyczny rampa
2. Wiosło sztangielką 4s 10powt
3. Żuraw 3s maks
4. Podciąganie sztangi szerokim chwytem do mostka 3s 12powt
5.Uginanie ramion z supinacją nadgarstka 3s 12powt
+
brzuch


Zmieniony przez - erwinoos w dniu 2012-02-23 21:35:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Hmm, żadnej przerwy czy luźnego tygodnia trenów nie robisz przed siłówką?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
A teraz mój plan Góra/dół na okres 4-5 tygodni, nadal celujemy w mase.

Góra A
1. Wyciskanie sztangi skos dodatni 3 x 8
2. Wiosłowanie hantlem 4 x 8
3. Wyciskanie hantla jednorącz 3 x 6-4
4. Szurgsy z hantlami 3 x 10
5. Uginanie ramion na modlitewniku ze sztangą 3 x 12

Dół A
1. Przysiady 4 x 8
2. Syzyfki 2 x ??
3. Goblet squat 3 x 8
4. Prostowanie nóg na maszynie 2 x 10
5. Łydki Szporex
6. Podciąganie kolan do klatki w zwisie 3x 10

Góra B
1. High Pull 2 x 12
2. Odwrotne wiosłowanie 3 x ??
3. Wyciąg górny nachwytem 3 x 8
5. Pompki na krzesłach 3 x 10
6. Rozpiętki na bramie na skosie ujemnym 2 x 12
7. Wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu 3 x 10

Dół B
1. MC 3 x 6
2. Żuraw 3 x ??
3. Uginanie nogi stojąc na wyciągu dolnym 2 x 10
4. Uginanie nóg w leżeniu 2 x 10
5. Łydki Szporex
6. Podciąganie kolan do klatki w zwisie 3 x 10


Każda partia dwa razy w tygodniu, tylko ramiona po 1 ćw. głównym, bo czuje że więcej na razie im nie potrzeba do rozwoju. Jakby spojrzeć to rozbiłem splita na mniejsze części, no i nogi to podział czwórki/dwójki. Dzisiaj zrobię tren Góra A, bo mówicie że się opyerdalam Ale tak serio jest ochota i moc, i zobaczymy jak się spodoba.

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-02-24 13:00:34

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-02-24 14:24:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fbw do oceny

Następny temat

Plan na mase do oceny

WHEY premium