Prezentujemy listę najlepszych filmów o kulturystyce, które każdy ćwiczący powinien obejrzeć. Wiele z nich opowiada o codziennym życiu kulturystów, przedstawia ich determinację, która sprawiła, że dotarli na sam szczyt. Jesteśmy pewni, że te filmy Cię zmotywują!

 

#1 Stay Hungry (1976)

 

Film opowiada o młodym przedsiębiorcy, który chce wykupić niewielką siłownię, by uzyskać miejsce pod budowę innego obiektu. Główna rolę odgrywają Arnold Schwarzenegger i Jeff Bridges Austriacki Dąb zdobył za tę rolę Złotego Globa za Najbardziej obiecującego nowego aktora.

https://www.imdb.com/title/tt0075268/

 

2. Hustler of Muscle Beach (1980)

 

Legendarni Frank Zane i Franco Columbu wystąpili tutaj w komediowym klasyku. Nieco upośledzony umysłowo młody człowiek, który chce wygrać mistrzostwa w kulturystyce, potrzebuje pomocy i wskazówek. Z pomocą przychodzi mu sam organizator.

http://www.imdb.com/title/tt0080909/

 

3. Stand Tall (1997)

 

Wspaniały film dokumentalny o Lou Ferrigno i jego drodze do Olympii. Film pokazuje jego 19 lat po odejściu z kulturystyki. W połowie 1970 r. Lou Ferrigno wycofał się ze świata kulturystyki, aby rozpocząć karierę aktorską, ostatecznie odgrywając rolę "The Incredible Hulk" w programie telewizyjnym. Wielu wierzy, że Ferrigno byłby nie do pokonania, gdyby został w kulturystyce. Prawie 20 lat później wielki człowiek dokonał powrotu do sportu, który niegdyś zdominował. Ten dokument pokazuje odważną i niesamowitą podróż Lou Ferrigno do Mr. Olympia po 19-letniej nieobecności.

http://www.imdb.com/title/tt0120195/

 

 

4. Pumping Iron (1977)

 

Pumping Iron to film dokumentalny, który pokazuje charakter, charyzmę i umiejętności Arnolda Schwarzeneggera. Ukazuje w jaki sposób ćwiczył i żył Arnold na co dzień. Zarejestrowane są jego wypowiedzi podczas treningu, zawody kulturystyczne oraz spotkania z przyjaciółmi i znajomymi. Jest to jeden z nielicznych filmów skupiających się w pełni kulturystyce.

http://www.imdb.com/title/tt0076578/

 

5. Pumping Iron II: The Women (1985)

 

Jest to kontynuacja filmu Pumping Iron. Film "Pumping Iron" był takim hitem, że postanowiono stworzyć wersję dla ćwiczących kobiet. Filmu zmienił sposób, w jaki świat postrzega kobiece ciało, tworząc "nową definicję kobiecej formy". Wystapiły zarówno amatorki, jak i profesjonalne zawodniczki. Mimo że krytykowano ten film i nie był tak przełomowy, jak jego poprzednik, pomógł zmienić sposób, w jaki kobiety są postrzegane w tym sporcie.

http://www.imdb.com/title/tt0089852/

 

6. The Perfect Physique (2015)

 

W tym filmie, po raz pierwszy w historii kulturysta dokumentuje sylwetki profesjonalnych zawodników takich jak: Jeremy Buendia i Sadik Hadzovic i nieżyjącego już Grega Plitta.

http://www.imdb.com/title/tt4737992/

 

7. The Bodybuilder and I (2007)

 

Kto powiedział, że kulturystyka jest sportem młodego człowieka? Ten wciągający dokument jest o Billu "Wielkim Mistrzu" Friedmanie i ponownym spotkaniu się ze swoim zranionym synem. Opowiadane z humorem i wrażliwością, Bodybuilder and I to film o sukcesie, porażce, wstydzie i rodzinie.

http://www.imdb.com/title/tt1059778/

 

8. Generation Iron (2013)

 

Generation Iron jest prawdopodobnie najnowszym filmem kulturystycznym od czasów Pumping Iron. Dokument ten podąża za czołowymi kulturystami, którzy ciężko trenują, by wziąć udział w prestiżowych zawodach Mr. Olympia. "Generation Iron" to długo oczekiwana prawdziwa historia poświęcenia, rywalizacji, zwycięstwa, porażki, odkupienia i triumfu ...

http://www.imdb.com/title/tt2205904/

 

 

 

9. My Magnificent Obsession (2015)

 

Znakomity film o CT Fletcherze, który opowiada o jego życiu i historii. Film skupia się również wokół wielkiego otwarcia Iron Addicts Gym w Signal Hill w Kalifornii.

http://www.imdb.com/title/tt4939436/

 

10. The Comeback (1980)

 

Po pięciu latach nieobecności, sześciokrotny zwycięzca Mr Olympia - Arnold Schwarzenegger powraca i próbuje swoich sił w Mistrzostwach Świata w kulturystyce po raz siódmy.

http://www.imdb.com/title/tt0299690/

Komentarze (3)
natalijka

Stay Hungry jest z 1976 roku a nie 1967 ;)

0
masti

Dokładnie-
Warto też obejrzeć film z Arnim z 1969 rokuw jego słnnej capeczce-Herkules w Nowym Yorku.
Gniot straszny ale Arnold w świetnej formie

0
domosos

Herkules w nowym jorku dobry film,.

0