SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1422482

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 416
a czy jak ronie napisałeś że 3 x w tygodniu na drugim etapie
to znaczy że można ćwiczyć np poniedziałek czwartek niedziela środa sobota wtorek może tak być bo wtedy wychodzi że zawsze jest 2 dni przerwy????????????

Zmieniony przez - xxMichalLsxx w dniu 2013-02-23 01:02:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Nie potrzeba ci 2 dni przerwy przy takiej objętości.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
poppe
Ronie napisal,
" Progresja z jedną,właściwą serią da ci wystarczający bodziec do wzrostu. Stały ciężar w wielostawowych ćwiczeniach to już metoda bardziej objętościowa,mocniej eksploatująca centralny układ nerwowy.

Oczywiście mówię tutaj o osobach które już coś się nadźwigały w swojej karierze."

Czyli rozumiem, ze w planie gdzies napisales ze robimy po 4/5s x 12-15 p, to robie 1s 50% cm 2s 60% cm.... itd az do jednej serii wlasciwej czyli tej piatej, tak?


Tak.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wykroki moge robic najpierw 10p. na jedna noga troche odpoczac i po chwili druga noge i tak wszystkie serie? Bo jak wczoraj robiłem 1 raz wykroki to myslalem ze zdechne za ciezko dla mnie 20wykrokow tak na zmiane z nogami, bo siła jeszcze jest ale przez kondycje nie wyrabiam. Tak wogole niezle zakwasy na dupie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 549
Ja mam takie pytanie w etapie 3 ćwiczenie 2.Wyciskanie chodzi o Wyciskanie sztangi leżąc????
I czy ćwiczenie 4.Military press mogę wykonywać na siedząco????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 416
to jak mam np rozłożyć te treningi na 3 tygodnie mógłbyś napisać

a może być np tak
wtorek czwartek sobota
wtorek czwartek sobota
wtorek czwartek sobota
>??

Zmieniony przez - xxMichalLsxx w dniu 2013-02-23 13:18:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
Dominic91
Ja mam takie pytanie w etapie 3 ćwiczenie 2.Wyciskanie chodzi o Wyciskanie sztangi leżąc????
I czy ćwiczenie 4.Military press mogę wykonywać na siedząco????

Tak, 'wyciskanie' to wyciskanie sztangi na płaskiej.
Żołnierskie masz robić w staniu, bo wówczas pracują mięśnie stabilizujące Twoją pozycje. Ponadto w siedzeniu ( wg. mnie ) lepiej jest ćwiczyć sztangielkami niż sztangą.

Zmieniony przez - IwaN48pl w dniu 2013-02-23 18:08:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 589
Witam.

Od 2 tygodni ćwiczę Twoim planem Roni. Widzę już powiększenie się mięśni na plecach od MC i przysiadów, mam nadzieję, że progres będzie cały czas.
MC i wyciskanie robię zgodnie z planem lecz zamiast przysiadów robię przysiady tylnie ze sztangą - Czy te ćwiczenia mogą być zamiennikami ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 549
Kurcze bo mam strasznie nisko sufit i ciężko będzie mi robić Military press na stojąco :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
maciek55555
Wykroki moge robic najpierw 10p. na jedna noga troche odpoczac i po chwili druga noge i tak wszystkie serie? Bo jak wczoraj robiłem 1 raz wykroki to myslalem ze zdechne za ciezko dla mnie 20wykrokow tak na zmiane z nogami, bo siła jeszcze jest ale przez kondycje nie wyrabiam. Tak wogole niezle zakwasy na dupie


Skoro jesteś taki miękki,rób tak.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium