SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Madzia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 212202

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607798
Madzia trzymam kciuki.
Kurcze, to wszystko przez ten upadek tak się zrobiło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3360 Napisanych postów 4355 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108192
Tak, ten upadek. Chamsko odlamany obrabek stawu typowo z przodu jak przy przednim wypadnieciu barku, zadnych zmian zwyrodnieniowych zapalnych ani innych nie ma. Cale szczescie kosc poza tym cala i przyczepy wszystkich miesni jak i tkanki miekkie wokol normalne wg MR. Czyli bez watpliwosci wynik tego upadku.


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2023-10-27 07:31:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3360 Napisanych postów 4355 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108192
Teraz tylko mam lekki dylemat, gdzie to robic, Polska czy Norwegia, ale chyba zdecyduje sie u siebie w Norwegii w Bergen, bo przeciez to nie tylko sam zabieg, ktory co prawda jest procesura jednodniowa, ale jeszcze sa wizyty kontrolne, wspolpraca z fizjo, w przypadku powiklan tez najlwpiej byc na miejscu.

Btw wsxystkie inne zmiany opisywane w rezonansie przez radiologa to totalne p******y bez wiekszego znaczenia, praktycznie dla mnie i treningow ma tylko ten obrabek ktory trzeba zafiksowac.


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2023-10-27 08:11:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
na miejscu będziesz miała większy komfort. Byle fachowca dobrego znaleźć.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3360 Napisanych postów 4355 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108192
Tak mysle wlasnie, fachowca wlasnie szukam z pomoca znajomych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
jak w Polsce to mógłbym Ci polecić profesora Fabisia w Łodzi - robił mi biceps i jestem bardzo zadowolony. to jest właśnie specjalista od barków.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3360 Napisanych postów 4355 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108192
No wlasnie, w Polsce to bym miala gdzie i u kogo, ale wlasnie jak pisalam, dla mnie to chyba nie jest idealne rozwiazanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Ja też mam często taki dylemat i jako default myślę o szukaniu specjalisty w Polsce ale o ile to nie ma być jednorazowa wizyta to moim zdaniem to nie jest praktyczne rozwiązanie. Za dużo zachodu. Warto jednak znaleźć kogoś na miejscu, do kogo będzie się miało bezproblemowy dostęp.
1

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 423 Wiek 247 dni Na forum 246 dni Przeczytanych tematów 3864
madzia_666
Ok, update sytuacji.
Jest ujowo, ale coz, przestawiam sie na projekt ‘recovery’ i ‘come back’

Opinia dwoch niezaleznych ortopedow - jest takie uszkodzenie orzedniej czesci obrabka, ze niby nie trzeba nic robic zabiegowego, bo da sie tak normalnie zyc, ale absolutnie nie do aktywnego treningu i dzwigania ciezarow. Bo jest tam luz, dobrze nie ma szans sie zrosnac, bedzie sie bardziej luzowac i raczej napewno dojdzie do ponownego wyskoczenia ze stawu, a kazde kolejne wypadniecie i takie funkcjonowanie na luznych strukturach to niestety uszkadza struktury miekkie wokol stawu i z czasem jest coraz gorzej. Najlwpiej przyczepic ten obrabek artroskopowo teraz poki jest swieze i nic wokol nie jest uszkodzone, wszystko cale i rokowanie dobre.
Po zabiegu orteza 2-3 tyg ktora mozna sciagac do ubierania sie i mycia.
Od razu po zabiegu ruchy bierne/czynne w stawie bez obciazania.
Po ok 3 tyg stopniowo lekkie obciazanie.
Jesli zabieg bylby w ciagu 1-2 tyg, bez powiklan, to mozna zalozyc, ze zaczne od poczatku lutego normalnie dzwigac i trenowac i wtedy zaczac odbudowe i dobudowe, hehe.
No.
Ujowo, ale wyjscia nie mam, wiem.

Postaram sie to zrobic w przyszlym tyg. Nie ma na co czekac.

Wspolpracy z trenerem nie zawieszam, lecimy dalej, treningi beda tylko dolu przez kolejne tygodnie. No i rehab gory, wiadomo. Wyjscie z deficytu, moze zero lub delikatny plus, poki co nie typowa masa. Kardio kroki itepe by sie nie zalac i pozostac aktywna. A od lutego-marca intensyfikacja. To teraz trzymac kciuki by powiklan nie bylo

No i jest nowy plan, takie zycie, trzeba podejsc zadaniowo.


Jednak wybierz jeszcze konsultacje u osteopaty. Skoro orto stwierdza, ze do życia się nadaje,ale do treningu nie to jak dla mnie jest to celowe namawianie na zabieg, a konkretniej : płatność. Jak przyjdzie Ci w życiu dźwigać torby z zakupami, przenieść coś ciezsżego czy nawet gwałtownie zahamować autem to jest OK rozumiem, a do dźwigania hantli 6-10kg juz nie ?

Niestety bez zaufania podchodzę do ortopedów i chirurgów bo miałem sporo przypadków ze pierwsze na co namawiali to „rozciąć i zobaczyć, wyczyścić” kości się same nalewają na nowo, tylko potrzeba czasu. To nie jest złamanie otwarte ani inne inwazyjne. Mnie tez jeden konował namawiał na rozcinanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3360 Napisanych postów 4355 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108192
Nie mąćmy juz i nie wprowadzajmy chaosu w mojej glowie, ja to pokazalam juz kilku niezalexnym osobom, bez mowienia co niby wyszlo, tez myslalam na poczatku tak jak ty i bylam ostatnia osoba ktora by chciala miec jakikolwiek zabieg, bronilam sie rekami i nogami i mialam myslenie zyczeniowe ze osteopata czy inny magik mnie naprawia i za kilka tygodni zaczne dzwigac, ale ten obrabek sie sam nie zrosnie jak trzeba bo jest tak to nadlamanie ustawione ze nie ma szans, choxiazby dlatego ze nie ma kontaktu brzeg do brzegu.

Do zycia sie nadaje w tym sensie, ze zwykła osoba za dużo nie traci czekając z zabiegiem i stabilizacja, najwyżej dojdzie do kolejnego zwichnięcia przy jakimś drobnym ruchu raz czy drugi, nastawi się znowu i dalej można zyc ‚normalnie’, osoba nie trenująca ma najwyżej lekkie ograniczenia zakresów, cos tam poboli, będzie oszczędzała tą rękę, najwyżej sie zdecyduje na stabilizację jak będą się te zwichnięcia powtarzać albo bol nasilać przez rozchwianie i niszczenie struktur stawu. Nie martwi się że jakiś mięsień zaniknie i nie będzie móg robić ciezkich ciągów czy innego ciezkiego treningu plecow czy łap. A dla mnie to bylaby katastrofa.

Jeszcze dxis na 16 jade do kumatego goscia, moze pro forma, ale mysle ze warto dla pewnoaci


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2023-10-27 10:43:38
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wesołych Świąt

Następny temat

Problem z redukcją masy ciało pomimo zdrowego stylu życia

WHEY premium