SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Madzia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 212181

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12184 Napisanych postów 22026 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627527
Madzia - to czekamy co tam powiedzą. Dobrze, żeby coś konkretnego bo najgorzej jak bedzie taki opis, ze niby wszystko ok, ale jakieś zmiany zapalne, zwapnienia, zwyrodnienia itp. co pewnie w zdrowym barku też masz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3360 Napisanych postów 4355 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108192
Takie coś mnie w ogóle nie martwi, wiem że takie rzeczy mogą być i ja sobie to nawet jestem w stanie sama zinterpretować, mnie najbardziej interesuje czy nie ma zerwania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3360 Napisanych postów 4355 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108192
No dobra, mam wynik rezonansu, wynik po norwesku i dlatego nie wklejam, ale w skrocie wyszlo tak:
- zlamanie bez przemieszczenia wyrostka kruczego czy krukowatego, nie wiem za bardzo jak sie to prawidlowo tlumaczy na polski (processus coracoideus), okolo 2 mm szczelina zlamania
- podejrzenie zlamania kilku zeber w tej okolicy, ale niepewna ocena, troche nieregularny zarys linii zeber
- drobne rifty w kilku miesniach i przyczepach (supraspinatus, infraspinatus, glowa dluga bicepsa, kilka innych drobiazgow), mozliwe uszkodzenie bicepslabral complex (SLAP lesion) - nie wiem jak to jest po polsku, nie wiem czy to cos powaznego

Poza tym nie ma żadnych zwyrodnień, zwapnień ani innych zmian. Czekam na feedback od ortopedy i fizjo, jak ktos zna sie na temacie to będę wdzięczna za jakies info czy to brzmi jakos groznie , na moje oko chyba tragedii nie ma, ale pewnie przerwa od treningu wskazana tak czy inaczej.
No niezle pierd…elam na te glebe…
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 213 Napisanych postów 10095 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 66283
madzia_666
No dobra, mam wynik rezonansu, wynik po norwesku i dlatego nie wklejam, ale w skrocie wyszlo tak:
- zlamanie bez przemieszczenia wyrostka kruczego czy krukowatego, nie wiem za bardzo jak sie to prawidlowo tlumaczy na polski (processus coracoideus), okolo 2 mm szczelina zlamania
- podejrzenie zlamania kilku zeber w tej okolicy, ale niepewna ocena, troche nieregularny zarys linii zeber
- drobne rifty w kilku miesniach i przyczepach (supraspinatus, infraspinatus, glowa dluga bicepsa, kilka innych drobiazgow), mozliwe uszkodzenie bicepslabral complex (SLAP lesion) - nie wiem jak to jest po polsku, nie wiem czy to cos powaznego

Poza tym nie ma żadnych zwyrodnień, zwapnień ani innych zmian. Czekam na feedback od ortopedy i fizjo, jak ktos zna sie na temacie to będę wdzięczna za jakies info czy to brzmi jakos groznie , na moje oko chyba tragedii nie ma, ale pewnie przerwa od treningu wskazana tak czy inaczej.
No niezle pierd…elam na te glebe…



Miałaś jakis upadek uraz czy coś takiego? czy od treningu raczej ci strzeliło ?

Dumna Legia Warszawa. ..

https://www.youtube.com/watch?v=dICwybOeUwM 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3360 Napisanych postów 4355 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108192
Uraz tydzień temu po ostatnich zawodach, wywaliłam się po zawodach na twarda betonowa posadzkę, wybiłam sobie bark, nastawiany w szpitalu w UK, ból teraz przy pewnych ruchach głównie w przedniej części barku, tutaj mam póki co Spore ograniczenia W skrajnych położeniach, ale bez potrzeby brania jakichś leków przeciwbólowych, zwykłe ruchy potrzebne do normalnego funkcjonowania bezproblemowo, no ale trening póki co odpada, poza tym jestem na chodzie i nic mi nie dolega
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 213 Napisanych postów 10095 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 66283
madzia_666
Uraz tydzień temu po ostatnich zawodach, wywaliłam się po zawodach na twarda betonowa posadzkę, wybiłam sobie bark, nastawiany w szpitalu w UK, ból teraz przy pewnych ruchach głównie w przedniej części barku, tutaj mam póki co Spore ograniczenia W skrajnych położeniach, ale bez potrzeby brania jakichś leków przeciwbólowych, zwykłe ruchy potrzebne do normalnego funkcjonowania bezproblemowo, no ale trening póki co odpada, poza tym jestem na chodzie i nic mi nie dolega


Widzisz sport szkodzi. trzeba bylo pić to byś upadla i zlozyla sie bez problemu :P

a ogólnie wspólczuje bo pewnie trochę goić się bedzię :/
2

Dumna Legia Warszawa. ..

https://www.youtube.com/watch?v=dICwybOeUwM 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 423 Wiek 247 dni Na forum 246 dni Przeczytanych tematów 3864
madzia_666
No dobra, mam wynik rezonansu, wynik po norwesku i dlatego nie wklejam, ale w skrocie wyszlo tak:
- zlamanie bez przemieszczenia wyrostka kruczego czy krukowatego, nie wiem za bardzo jak sie to prawidlowo tlumaczy na polski (processus coracoideus), okolo 2 mm szczelina zlamania
- podejrzenie zlamania kilku zeber w tej okolicy, ale niepewna ocena, troche nieregularny zarys linii zeber
- drobne rifty w kilku miesniach i przyczepach (supraspinatus, infraspinatus, glowa dluga bicepsa, kilka innych drobiazgow), mozliwe uszkodzenie bicepslabral complex (SLAP lesion) - nie wiem jak to jest po polsku, nie wiem czy to cos powaznego

Poza tym nie ma żadnych zwyrodnień, zwapnień ani innych zmian. Czekam na feedback od ortopedy i fizjo, jak ktos zna sie na temacie to będę wdzięczna za jakies info czy to brzmi jakos groznie , na moje oko chyba tragedii nie ma, ale pewnie przerwa od treningu wskazana tak czy inaczej.
No niezle pierd…elam na te glebe…


Nie ma tragedii, ale z 5 tyg nie będziesz dźwigać nic do góry ani na boki, żadne szarpane ruchy też nie wchodzą w grę, póki się kość na nowo nie "naleje"
Będzie dobrze
Zadbaj teraz o kości, nawodnienie, dużo witamin, minerałów, raczej z redukcji wyjdź
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3360 Napisanych postów 4355 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108192
Ok, dzieki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607798
Urazy i wypadki to zawsze się zdarzają w najmniej oczekiwanych momentach. Tyle km przebiegłam po górach, w błocie, po kamieniach i po lodzie, starty w OCR i nigdy nawet kostki nie skręciłam. A idąc po prostej asfaltowej drodze złamałam kostkę

Madzia a ortopeda i fizjo to taki od sportowców? Bo to ważna kwestia, oni zupełnie inaczej podchodzą do kwestii powrotu do sprawności. Przerabiałam to z kostką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3360 Napisanych postów 4355 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108192
Wiem wiem Viki, czekam na feedbacki jeszcze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wesołych Świąt

Następny temat

Problem z redukcją masy ciało pomimo zdrowego stylu życia

WHEY premium