SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Madzia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 212151

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
A co trener na to ?

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3360 Napisanych postów 4355 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108192
Czekamy na opinie ortopedy glownie, fizjo, jak sie okaze (pewnie tak) ze potrzebna jest jakas przerwa od treningow to regenerujemy sie i wchodzimy na mase
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
madzia_666
No dobra, mam wynik rezonansu, wynik po norwesku i dlatego nie wklejam, ale w skrocie wyszlo tak:
- zlamanie bez przemieszczenia wyrostka kruczego czy krukowatego, nie wiem za bardzo jak sie to prawidlowo tlumaczy na polski (processus coracoideus), okolo 2 mm szczelina zlamania
- podejrzenie zlamania kilku zeber w tej okolicy, ale niepewna ocena, troche nieregularny zarys linii zeber
- drobne rifty w kilku miesniach i przyczepach (supraspinatus, infraspinatus, glowa dluga bicepsa, kilka innych drobiazgow), mozliwe uszkodzenie bicepslabral complex (SLAP lesion) - nie wiem jak to jest po polsku, nie wiem czy to cos powaznego

Poza tym nie ma żadnych zwyrodnień, zwapnień ani innych zmian. Czekam na feedback od ortopedy i fizjo, jak ktos zna sie na temacie to będę wdzięczna za jakies info czy to brzmi jakos groznie , na moje oko chyba tragedii nie ma, ale pewnie przerwa od treningu wskazana tak czy inaczej.
No niezle pierd…elam na te glebe…


Przy takim złamaniu dobrze by było założyć taką neoprenową "ortezę", żeby to się nie zaczęło przemieszczać i spokojnie zrosło.

Slap to uszkodzenie obrąbka, do którego przyczepia się przyczep głowy długiej bicepsa. Trzeba dać czas żeby to zarosło chrząstką - jakieś zastrzyki z osocza, kolagenu.

Moim zdaniem powinnaś zakończyć sezon i dać się temu naprawić.
2

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3360 Napisanych postów 4355 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108192
Płakać mi się chce, ale wiem że masz racje, ty i ci co to samo wcześniej już pisali, by ten sezon zakonczyc.
A jak myślisz, jak długo takie unieruchomienie czy wyłączenie z treningów by wchodziło w grę? Ze cztery tygodnie od urazu to jeszcze jakoś psychicznie przeżyje…

Jak ktoś ma namiary na jakiegoś kumatego ortopedę sportowego i fizjo w okolicach Warszawy to będę wdzięczna za polecajke, lecę w czwartek do Polski na kilka dni, może uda mi się z kimś umówić na jakąś konsultacje, przy okazji ogarnę sobie peptydy i inne zabawki na lepsza regeneracje.




Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2023-10-24 08:27:48
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12184 Napisanych postów 22026 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627527
Madzia - przy moim barku gdzie nic nie było zerwane fizjo mówił, ze 3mce potrzeba żeby się wszystko wygoiło. I te ćwiczenia ktore dawał, najpierw izometryczne, potem z gumami, potem z hantlami to wszytskie były nastawione na utrzymanie zasięgu ruchu.
Mój chłop jak sobie bark uszkodził - ale tam dużo było popsute- to pierwszy miesiąc nic nie robił. A to co robił po drugim miesiącu to byś się uśmiała, jak 130kg wielki facet naciska ręką na ścianę i mówi, ze trening robi...
Reasumując te 3 miechy się u wielu osób powtarzały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Złamanie to się powinno w 2 tygodnie już zrosnąć. Co do odbudowy chrząstek - to dłuższy proces - ale sprzyja temu ruch. Treningi nie na maksa, ale już będą mogły być całkiem solidne. Ważna jest dynamiczna rozgrzewka przy takich urazach, praca nad rotatorami oraz unikanie ćwiczeń sprawiających ból.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607798
Madzia zapytam znajomych z OCR, w końcu urazy barków w tym sporcie to norma Może zapytaj też Krzycha (@BroStyle)? Nie wiem czy jeszcze na forum zagląda i nie pamiętam z jakiej okolicy, ale może zna kogoś z Warszawy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3360 Napisanych postów 4355 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108192
Ojej, no tak! Juz do niego pisze!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Ty nie masz niczego tak solidnie "skasowanego". Naderwania to niestety chleb powszedni. Większość naprawia się nie dając nam większego sygnału że coś jest nie tak. Pełne zerwanie lub duże naderwanie jest bardziej kłopotliwe. U Ciebie to powinno pójść w miarę sprawnie bez konieczności jakiejś wielkiej pracy od przysłowiowego "zera".
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607798
U mnie przy złamaniu kostki było 2 tygodnie gipsu, ale po tych 2 tygodniach zmiana na ortezę i rehabilitacja u fizjo. Z tym, że to właśnie znajomi specjaliści zalecili takie postępowanie. Zwykły lekarz założył gips i kazał przyjść za 6 tygodni.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wesołych Świąt

Następny temat

Problem z redukcją masy ciało pomimo zdrowego stylu życia

WHEY premium