SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 398729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Dokładnie, planuję starty w IPF/PZKFITS. Próbuję leg drive z całymi stopami na ziemi, trochę na patencie Grzegorza Wałgi - w trakcie opuszczania sztangi lekko zmniejszam napięcie przykładane nogami i pośladkami by potem w momencie wyciskania "wystrzelic". Ciekaw jestem jedynie, czy jak nie dojdzie adrenalina zawodów itp czy dupa nie wystrzeli w górę.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
ziumol
Dokładnie, planuję starty w IPF/PZKFITS. Próbuję leg drive z całymi stopami na ziemi, trochę na patencie Grzegorza Wałgi - w trakcie opuszczania sztangi lekko zmniejszam napięcie przykładane nogami i pośladkami by potem w momencie wyciskania "wystrzelic". Ciekaw jestem jedynie, czy jak nie dojdzie adrenalina zawodów itp czy dupa nie wystrzeli w górę.


No właśnie przy takim sposobie jaki piszesz , bardzo często zdarza się oderwanie pośladków podczas boju zwłaszcza przy maksymalnych obciążeniach....
Ja preferuję spięcie pośladków oraz napięcie ud i ściągnięcie łopatek od samego początku boju , wtedy istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo zerwania dupska a ruch sztangi w górę jest pewny i kontrolowany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Ostatnio przejrzałem wzdłuż i wszerz temat leg drive na youtube i bardzo wiele filmików pokrywa się ze sposobem o którym mówisz. Chyba rzeczywiście trzeba iść w tym kierunku
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
ziumol
Ostatnio przejrzałem wzdłuż i wszerz temat leg drive na youtube i bardzo wiele filmików pokrywa się ze sposobem o którym mówisz. Chyba rzeczywiście trzeba iść w tym kierunku


Podstawa to metoda prób i błędów , znam ludzi którzy próbowali wprowadzić leg drive do swojego sposobu wyciskania i ....lipa , nic z tego nie wyszło . Mieli problemy z wykonaniem prawidłowego boju i zmianą sposobu prowadzenia sztangi . Druga sprawa to fakt że wielu zniechęca się zbyt szybko i pozostaje przy starych nawykach / sposobach , a później tylko narzekają że dopadł ich przestój na ciężarach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
No ja dużo eksperymentuje z leg drivem, optymalną szerokością chwytu, sposobem na setup itp. Oby przyniosło rezultaty :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
I się porobiło....
Siostrzeniec mojej żony był u nas na święta i przebywaliśmy z nim , przez praktycznie 2 dni....coś tam narzekał że nie za bardzo się czuje , ale nie gorączkował.
Wczoraj było już tak źle że jego żona zawiozła go do lekarza i otrzymał leki oraz skierowanie na badanie covidowe.
Niestety kilka godzin temu otrzymał pozytywny wynik :'-( i prawdopodobnie wszyscy członkowie rodziny , którzy byli z nami na święta będą musieli przejść kwarantannę . Dla mnie oznaczałoby to że nie pojadę na MŚ , aczkolwiek nie ma to tak dużego znaczenia byleby nikt z nas nie zaraził się od niego .

Wszystkiego dowiem się w najbliższych dniach , jednak i tak za kilka dni zrobię sobie badanie na covid.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4578 Napisanych postów 7247 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39610
Wydaje mi się że Ciebie nie chwyci z tymi kwarantannami to już tak nie szaleją jak wcześniej, teraz to najczęściej każą samoizolacje stosować u osób swtierdzonych covid a pozostałym domownikom nie każą, sanepid już sam się gubi w tych przepisach.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
goldberg1982
Wydaje mi się że Ciebie nie chwyci z tymi kwarantannami to już tak nie szaleją jak wcześniej, teraz to najczęściej każą samoizolacje stosować u osób swtierdzonych covid a pozostałym domownikom nie każą, sanepid już sam się gubi w tych przepisach.


Powiem że u mnie w mieście dość poważnie podchodzą do tematu , jest tutaj bardzo dużo osób pracujących za granicą którzy czasami wracając muszą przechodzić kwarantannę i niestety z nimi czasami również ich najbliżsi ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4578 Napisanych postów 7247 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39610
Na Śląsku jest całkiem inaczej, każdy kto wrócił na święta z zagranicy nikt kwarantanny nie przechodził na granicy nikogo nie sprawdzali, totalna olewka.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
goldberg1982
Na Śląsku jest całkiem inaczej, każdy kto wrócił na święta z zagranicy nikt kwarantanny nie przechodził na granicy nikogo nie sprawdzali, totalna olewka.

Między innymi może dlatego jest na Śląsku jedno z większych miejsc zachorowań na covid....?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium