SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1501472

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 256574
Bo nawet jak masz przodobarcze to opuścisz sztangę do brzucha po łuku, ale niekoniecznie już rozepchniesz się mocno łokciami po skosie. Z tego prostego względu. Niby nie widzisz tam nic odkrywczego, ale pod uwagę nie brałeś
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4079 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
Znów nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc "przodobarcze".
Podejrzewam że chodzi o przodo-pochył barków(?)

Staraj się nie rzucać skrótami,często wymyślonymi przez ciebie,bo początkujący czytający ten temat nie będą wiedzieli o co chodzi

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 256574
To nie moja wymyślona nazwa. Sprawdź terminologię.
Podsuwam Ci proste ćwiczenie dla adaptacji początkujących - Twoja wola co z nim zrobisz, możesz się upierać przy swoim, jednakże nie zawsze warto:)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4079 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
Nie spotkałem się z tą nazwą nigdy wcześniej.
Wujek google również nic nie znalazł

Ja nie neguję wersji którą podałeś.
Próbuję tylko jakoś obronić ćwiczenie które się sprawdziło u mnie i kilku podopiecznych.Podejrzewam że u ciebie też praktyka bierze górę,i o to chodzi.Tylko nie piszmy że inna wersja od razu beee

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2013-01-12 19:15:04

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 256574
Bron boże nie mam zamkniętego umysłu.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4499
Witam ponownie. Jestem typowym ektomorfikiem i czytalem w kilku artykulach, ze na takich chudzielcow najlepiej dzialaja treningi FBW, ale 5-8 serii po 5 powtorzen. Czy taki trening ma sens dla poczatkujacego?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 342
właśnie czegoś takiego szukałem :) dzięki za pomoc :P myślałem ze na start mam się katować 8 tygodni a tu proszę, nie tak złe nawet :P
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 959
Zacząłem ćwiczyć treningiem z tego etapu:

Zestaw A

Przysiady tylne 5x10
Wiosłowanie 5x10p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x10p
Military press 5x10p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x12p

Zestaw B

Przysiady przednie 5x10p
Martwy ciąg klasyczny 5x10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p

Wcześniej pół roku ćwiczyłem FBW 5x5.

Mam kilka pytań.

1. Czy zamiast wyciskania wąsko mogę zostać przy uwielbianych przeze mnie pompkach na poręczach ?

2. Czy mogę gdzieś dorzucić, albo jako zamiennik dodać podciąganie nachwytem ?

3. Czy rozpoczęcie od razu z ,,grubej rury" 5x10 będzie bezpieczne dla moich mięśni? Pytam bo ostatnio nie dałem rady i skończyłem na 4 seriach, MC 3 bo dla moich lędźwi było to nie dowytrzymania.

Dzięki

Zmieniony przez - SoRe w dniu 2013-01-12 21:50:37
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 342
A gdybym codziennie robił takie ćwiczenia, dysponuje tylko ławeczką i hantlami. Będzie dobrze ?

- wyciskanie sztangi na ławce prostej - 10 powtórzeń , 4 serie
- ćwiczenia na biceps hantelką 10 powtórzeń , 3 serie
- ćwiczenia na plecy z hantelką 10 powtórzeń , 3 serie
- brzuszki - 15 powtórzeń , 4 serie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1879
lukaszenkoppl
A gdybym codziennie robił takie ćwiczenia, dysponuje tylko ławeczką i hantlami. Będzie dobrze ?

- wyciskanie sztangi na ławce prostej - 10 powtórzeń , 4 serie
- ćwiczenia na biceps hantelką 10 powtórzeń , 3 serie
- ćwiczenia na plecy z hantelką 10 powtórzeń , 3 serie
- brzuszki - 15 powtórzeń , 4 serie


bardzo dobry trening po 4 tygodniach + 40 kg na sztandze w serii gwarantowane !


dokup stojaki obciążenia i leć gotowcem który jest napisany na 1stronie tematu po co kombinujesz ?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

electro
Polecane artykuły