SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Nie rdzewieć mimo upływu lat"

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 372222

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12152 Napisanych postów 30572 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131248
Pewnie nawiązujesz do Rega Parka?
Moim idolem był Steve Reevers oraz dalej jest Arnold (za całokształt).

Zmieniony przez - ojan w dniu 2014-08-16 13:56:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
Pewnie nawiązujesz do Rega Parka?
Moim idolem był Steve Reevers oraz dalej jest Arnold (za całokształt).

Zmieniony przez - ojan w dniu 2014-08-16 13:56:50


Janku, Twoja dedukcja poszła we właściwym kierunku


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po wczorajszym odpoczynku





Dzisiaj w planie mięśnie brzucha i interwały bądź aeroby.




Na razie



Tak dla przypomnienia wrzucam zdjęcie Larissy



Zmieniony przez - Giaurnemo w dniu 2014-08-17 09:37:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na "Po treningu" - http://potreningu.pl/artykuly/3187/czy-to-prawda-ze-trening-powinien-trwac-tylko-godzine
przeczytałem



Chyba jednak zrobię dzisiaj interwały


Rzucam więc sobie hasło





Zmieniony przez - Giaurnemo w dniu 2014-08-17 11:21:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
Trening interwałowy cholesterol normalizuje: ldl obniża, hdl podbija - lepiej niż te wszystkie suple. Ja robie 7x w tyg na zakresie 8-12km/h interwały 1:1(czyli minuta truchtu 8km i bieg 12 przez minute). Czas 20 minut i tyle mi w zupełności wystarcza. Wychodzi wg wskazań bieżni 3,5 km dystansu. Na kcal spalone nie patrze, bo to i tak jest wg stałego wzoru liczone, a jak wiadomo każdy ma różny metabolizm(wiek, wzięte spalacze, ogólny przerób organizmu).

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
PakerZbreslau
Trening interwałowy cholesterol normalizuje: ldl obniża, hdl podbija - lepiej niż te wszystkie suple. Ja robie 7x w tyg na zakresie 8-12km/h interwały 1:1(czyli minuta truchtu 8km i bieg 12 przez minute). Czas 20 minut i tyle mi w zupełności wystarcza. Wychodzi wg wskazań bieżni 3,5 km dystansu. Na kcal spalone nie patrze, bo to i tak jest wg stałego wzoru liczone, a jak wiadomo każdy ma różny metabolizm(wiek, wzięte spalacze, ogólny przerób organizmu).


7 razy w tygodniu to nie jest zbyt duża częstotliwość?
Ciekawe do jakiej wysokości skacze Tobie tętno?
Jaką i jak często masz inna aktywność w tygodniu?
Jaki cel?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
Cel kondycyjny,bo kondycja ostatnio troche padla. 7x jest ok. Regeneracja jest dobra,bo nie czuje jakiegos wielkiego zmeczenia i obolalosci.

Co do tetna nie przekraczam raczej 140(chociaz nie mierzylem),ale powyzej tej wartosci nie da sie mowic podczas biegu-a jestem w stanie odp na jakies pytanie np. podczas biegu. Zadyszki tez nie mam. Jedynie pompuja mi sie czasami piszczele.

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Biegasz na dość niskim tętnie jak na interwały.
A jaka jest wysokość Twojego %HR (tętna maksymalnego)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
Wg wzoru to jest 190(220-30) max czyli to będzie 73%(przy założeniu że jest to 140). Nie wejdę na wyższe tętno bo wtedy wchodzi wysiłek beztlenowy i spalają się mięśnie. W pon podłącze to cudo z bieżni do siebie do pomiaru, to napisze jakie jest dokładne tętno.

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816




Ale po kolei

1. Rozgrzewka ogólnorozwojowa
2. Mięśnie brzucha - 1 seria rozgrzewkowa i 3 serie robocze.


Z tym drągiem na klatce piersiowej na rozgrzewkę wykonałem 60 powtórzeń - spięcia tułowia ze wznosem nóg ugiętych w kolanach.


Po czym wykonałem 3 serie łączone


Przy drzewie (stopy oplatają drzewo) spięcia tułowia z drągiem na klatce piersiowej: 20*, 15*, 12*



Bezpośrednio po ćwiczeniu pierwszym, w siadzie na pieńku tułów odchylony w tył spięcia nóg ugietych w kolanach do klatki piersiowej: 3x20*

Po brzuszku przyszedł czas na interwały
1. bieg truchtem - 3 minuty
2. Interwały 1/4 - 30 sekunf przyśpieszenia, 2 minuty truchtu, 6 rund.
3. Na zakończenie trucht 3 minuty

Sześć rundek to jak na pierwszy raz wystarczająca ilość.
Moje nogi jeszcze nie są gotowe na więcej
Poza tym nie chciałem przedobrzyć by nie skończyć jak ten zawodnik na fotce poniżej.


Może przedobrzył z interwałami
Może wypił za dużo płynów z elektrolitami i ścięło go z nóg



Zmieniony przez - Giaurnemo w dniu 2014-08-17 14:54:51
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jaki program będzie odpowiedni dla mnie ?

Następny temat

30lat a siłownia

WHEY premium