Patrząc na zdjęcia Bena Mudge nigdy nie powiedzielibyście, że kiedyś ćwiczenia nie były jego najmocniejszą stroną. I to nie dlatego, że ich nie lubił. Ben choruje na mukowiscydozę. Jest to wrodzona choroba, która najczęściej powoduje zmiany w układzie oddechowym i trawiennym. Może powodować uszkodzenie płuc oraz niewydolność oddechową. Skoro masz trudności z oddychaniem, to trudno jeszcze ćwiczyć... Okazuje się, że nic mylnego! Ben Mudge pokazuje, że można wyglądać jak Thor (dosłownie!) mając mukowiscydozę.

Najpierw jednak kilka słów o tym, jak ten mężczyzna znalazł się tu, gdzie jest w tej chwili i jak wygląda. Kiedy miał 18 lat trafił do szpitala z infekcją płuc, a wyszedł ze zdiagnozowaną mukowiscydozą. Było to sporym zaskoczeniem, jako że wcześniej nie odczuwał żadnych problemów z oddychaniem. One dopiero się zaczęły. To wtedy podjął decyzję, że zacznie ćwiczyć. Dosłownie wskoczył w świat fitnessu, aby podnieść wydolność płuc oraz poprawić ogólny stan zdrowia.

Ben Mudge prowadzi specyficzny profil na Instagramie (@benmudge). Jako że został osobistym trenerem, motywuje i pomaga ludziom z mukowiscydozą rozpocząć przygodę z kulturystyką i ćwiczeniami. Zobaczymy tutaj metamorfozy jego podopiecznych, ale także zdjęcia samego Bena z wielkim toporem Thora i inhalatorem.

Nie brakuje na jego profilu również zabawnych zdjęć, jak i praktycznych porad dotyczących samych treningów. Efekty możemy oglądać sami (wraz z ogromną rzeszą obserwatorów) i robią wrażenie. Ben wygląda świetnie!

Komentarze (1)
domosos

No szacun, pierwsza myśl to mysalem że ktoś nazwiska w artykule poprzekrecał z hemswortem.

0