SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 400809

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336282
ziumol
Niesamowicie szanuję za wyniki.
Stosujesz czasem neopreny na łokcie przy treningach? Warto zainwestować jeżeli przy dużej objętości wyciskań i ćwiczeń na triceps pobolewają łokcie?


Nie nigdy nie stosowałem żadnych neoprenów czy też taśm na łokcie....
Kiedy zaczynały mnie boleć łokcie , starałem się ograniczyć lub czasowo zrezygnować z ćwiczeń w których łokieć jest w ,,przesadnym,, zgięciu np. francuskie , dipy , wyciskanie w wąskim chwycie itp.
Zresztą już od dłuższego czasu raczej nie wykonuję ugięć w łokciach większych niż 90 stopni i w żaden sposób nie ogranicza to budowania siły . Wiadomo że mięsień pracuje w mniejszym zakresie i przez to jego wygląd też będzie inny , jednak mnie nigdy nie interesował wygląd ale siła ....


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2021-03-05 21:54:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Rozumiem, ja po naciagnieciu klatki skupiłem się na tricepsach robiąc Tate pressy, JM pressy, Rolling extensions i francuskie czego efektem jest ból lokci przy wykonywaniu tych ćwiczeń. Aczkolwiek łapa urosła i stała się silniejsza
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336282
ziumol
Rozumiem, ja po naciagnieciu klatki skupiłem się na tricepsach robiąc Tate pressy, JM pressy, Rolling extensions i francuskie czego efektem jest ból lokci przy wykonywaniu tych ćwiczeń. Aczkolwiek łapa urosła i stała się silniejsza


W pewnym wieku , wszystko rośnie bez względu na to czy trenujesz typowo kulturystycznie czy siłowo
Sztuką jest żeby za młodu nie porozwalać się tak , że na stare lata będziesz mógł tylko grać w szachy i oglądać TV
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
28 lat na karku i już odczuwam trudy treningów xD
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336282
ziumol
28 lat na karku i już odczuwam trudy treningów xD


To jesteś w wieku , kiedy jest najlepszy czas na robienie życiówek ...tak powinno się utrzymywać do mniej więcej 35 roku życia lub nawet do 40-tego.
Tak przynajmniej można zaobserwować po wynikach , różnych zawodników....
Może się również zdarzyć że zawodnik już przed 30-tką , straci całkowicie moc lub tak się porozwala że nie będzie w stanie już trenować na wysokim poziomie....albo w ogóle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336282
ziumol
28 lat na karku i już odczuwam trudy treningów xD


Regeneracja , Regeneracja , Regeneracja
W każdym wieku jest potrzebna , jeśli myśli się poważnie o tym co się robi lub jak długo chce się robić
Aczkolwiek ja na przykład zawsze dbałem o regenerację , a jednak parę rzeczy się posypało.....na szczęście dopiero po 50-tce i po naprawieniu dalej robię to co lubię
Teraz jeszcze przede mną operacja drugiego biodra i zaraz po rehabilitacji , ruszam z treningami....będzie taki mały przerywnik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Podziwiam i mam nadzieję, że kiedyś Ci dorównam. Dosyć późno zacząłem trójbój bo dopiero od października trenuje to na poważnie - wcześniej dźwigałem klamoty ale jako uzupełnienie do sportów grapplingowych. Mam jednak nadzieję, że jeszcze wiele lat progresu przede mną
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336282
ziumol
Podziwiam i mam nadzieję, że kiedyś Ci dorównam. Dosyć późno zacząłem trójbój bo dopiero od października trenuje to na poważnie - wcześniej dźwigałem klamoty ale jako uzupełnienie do sportów grapplingowych. Mam jednak nadzieję, że jeszcze wiele lat progresu przede mną


Życzę powodzenia i wytrwałości .....czasu Masz sporo.
Różnica wieku między nami jest dokładnie taka ile Masz teraz lat

Ja w Twoim wieku też nie do końca wiedziałem co będę trenować....aczkolwiek wywodzę się ze sztuk walki , które bardzo dobrze przygotowują do treningów siłowych. Ja bardzo wcześnie zostałem instruktorem Karate Kyokushinkai i przez 5 lat prowadziłem w Krakowie zajęcia . Jednak równocześnie próbowałem pogodzić Karate z cięzkimi treningami siłowymi , ale w pewnym momencie trzeba było wybrać .

Z Karate pozostała bardzo ważna cecha a mianowicie , samodyscyplina która bardzo mi pomaga zwłaszcza że od wielu lat trenuję sam w domu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Cały czas notujesz progres w tym wieku? Jeśli nie to do jakiego wieku? Czytałem wiele artykułów i wg nich myślę że praktycznie do 40 facet +100kg może spokojnie progresować, co widać chociażby po Wodynie. Dodam,że z dopingiem nie miałem styczności i póki co nie planuję
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336282
ziumol
Cały czas notujesz progres w tym wieku? Jeśli nie to do jakiego wieku? Czytałem wiele artykułów i wg nich myślę że praktycznie do 40 facet +100kg może spokojnie progresować, co widać chociażby po Wodynie. Dodam,że z dopingiem nie miałem styczności i póki co nie planuję


W tym wieku , bardziej chodzi o utrzymanie w miarę przyzwoitego poziomu siłowego....progresja już mi raczej nie grozi
Życiówki już na 100% nie zrobię....ten etap jest już daleko za mną.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium