SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 399134

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
W Z O R EK
rarytas1
Też bym robił bark w pierwszej kolejności bo nogi wyciskaczowi nie za bardzo są potrzebne. Czym szybciej z operacją barku tym szybszy powrót do treningów.


Nogi są bardzo ważne chociażby do stabilizacji całego ciała , nie wspomnę o tym że podczas techniki ,,leg drive,, bez mocnych nóg nic nie zdziałasz. Aczkolwiek po operacji założenia endoprotezy biodra trenowałem z nogami wyprostowanymi na ławce i udawało się praktycznie na takich samych ciężarach . Jednak czułem wtedy że bardzo mocno musiałem angażować siły w walkę ze stabilnością pozycji na ławce. Myślę że właśnie dlatego niepełnosprawni są przypinani do ławek pasami .

Reasumując nogi są bardzo ważne podczas wyciskania

Pisałem o nogach z własnego doświadczenia bo miałem w przeszłości nogę w gipsie przez 3 miesiące a też zajmuje się WL i o ile przez ten okres ciężko się trenowało przez problemy ze stabilizacją gdy noga wróciła do zdrowia pobiłem wszystkie rekordy a też ciskam 200, + i po tym urazie kolana miałem formę życia więc myślę że możesz wyciągnąć coś z tego okresu o ile Cie poskładają jak należy



Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2021-12-05 14:05:58
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
rarytas1
W Z O R EK
rarytas1
Też bym robił bark w pierwszej kolejności bo nogi wyciskaczowi nie za bardzo są potrzebne. Czym szybciej z operacją barku tym szybszy powrót do treningów.


Nogi są bardzo ważne chociażby do stabilizacji całego ciała , nie wspomnę o tym że podczas techniki ,,leg drive,, bez mocnych nóg nic nie zdziałasz. Aczkolwiek po operacji założenia endoprotezy biodra trenowałem z nogami wyprostowanymi na ławce i udawało się praktycznie na takich samych ciężarach . Jednak czułem wtedy że bardzo mocno musiałem angażować siły w walkę ze stabilnością pozycji na ławce. Myślę że właśnie dlatego niepełnosprawni są przypinani do ławek pasami .

Reasumując nogi są bardzo ważne podczas wyciskania

Pisałem o nogach z własnego doświadczenia bo miałem w przeszłości nogę w gipsie przez 3 miesiące a też zajmuje się WL i o ile przez ten okres ciężko się trenowało przez problemy ze stabilizacją gdy noga wróciła do zdrowia pobiłem wszystkie rekordy a też ciskam 200, + i po tym urazie kolana miałem formę życia więc myślę że możesz wyciągnąć coś z tego okresu o ile Cie poskładają jak należy





Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2021-12-05 14:05:58


Z każdej sytuacji życiowej należy wyciągać wnioski , bez względu na wiek. Nigdy nie postrzegać tego w czarnych barwach i pozytywnie patrzeć w przyszłość.

K.....wa ale zabrzmiało



Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2021-12-05 15:24:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
Dzisiaj krótko informacyjnie ...

Termin operacji barku ustaliłem na 3-ciego stycznia i mam nadzieję że po operacji nie urwę znowu tego mięśnia tak jak to się stało z drugim barkiem....
Łąkotka musi poczekać , aczkolwiek ostatnio bardzo mi dokucza bólowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
To czekamy na wieści o pozytywnie zakończonej naprawie barku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4579 Napisanych postów 7247 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39615
Trzymam kciuki a do póki nie wrócisz do treningu to my za ciebie trochę pomachamy żelastwem
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
FighterX
To czekamy na wieści o pozytywnie zakończonej naprawie barku.


Naprawa to jedna rzecz , druga to powrót do treningów ....myślę że w 2022 jeszcze nie wrócę do startów , aczkolwiek kto wie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106184
zabieg na samym początku roku to moze na koniec roku już się uda powrócić i zrobić dobra formę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
W Z O R EK
FighterX
To czekamy na wieści o pozytywnie zakończonej naprawie barku.


Naprawa to jedna rzecz , druga to powrót do treningów ....myślę że w 2022 jeszcze nie wrócę do startów , aczkolwiek kto wie ?


Żeby nie zerwać kotwicy musisz liczyć minimum rok od operacji. Wcześniej nawet jeśli będziesz myślał, że jest git tak nie będzie bo pełna przebudowa musi trwać długo niezależnie jaką farmakologię użyjesz - to słowa mojego lekarza
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
rarytas1


Żeby nie zerwać kotwicy musisz liczyć minimum rok od operacji. Wcześniej nawet jeśli będziesz myślał, że jest git tak nie będzie bo pełna przebudowa musi trwać długo niezależnie jaką farmakologię użyjesz - to słowa mojego lekarza


Miałem już taką operację na drugim barku , z tym że poprzednim razem były 3 kotwice ...na nadgrzebieniowym , podgrzebieniowym oraz bicepsie.
Po 7-miu miesiącach już normalnie trenowałem a po 10-ciu wystartowałem . Rzeczywiście urwałem jedną kotwicę z nadgrzebieniowego ,ale nawet nie wiem kiedy to się stało i już więcej nie operowałem tego i tak pozostało do dzisiaj. Jak widać da się trenować i startować z urwanym mięśniem nadgrzebieniowym , jednak jak mój Doktor powiedział ,,to są wyjątkowe przypadki,, ...i też mi się chyba udało poprzednim razem. Jednak tym razem już zerwałem zdecydowanie gorzej i z większym uszkodzeniem nie tylko tego mięśnia .
Poprzednim razem w drugim ramieniu nie odczuwałem żadnego bólu ani ograniczenia podczas wyciskania , a teraz jest totalna masakra nawet z samym gryfem i właśnie dlatego muszę to ,,naprawić,,. Gdyby nie ta bolesność a co za tym idzie całkowita niemoc podczas wyciskania , to prawdopodobnie nic bym nie robił tylko przeczekał aż ustąpi stan zapalny...

Na pewno nie będę się spieszyć podczas powrotu do normalnego funkcjonowania ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
arturl1986
zabieg na samym początku roku to moze na koniec roku już się uda powrócić i zrobić dobra formę


Tak jak napisałem wcześniej , wszystko bez zbędnego pośpiechu.
Zawody nie są mi dziwne , a żeby startować trzeba mieć zdrowie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium