SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1420015

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1046 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5528
ronie220
MareXX



Witam ponownie,

tak jak się spodziewałem, lekarz ortopeda zalecił nie obciążać kolana i przypisal mi Flexus Booster. Na razie nie mam innego wyjścia jak faktycznie nie obciążać kolan przez co najmniej miesiąc. Flexus starczy na 2 tyg., a później mam zamiar zaopatrzyć się w Animal Flex - z tego co widzę ma b. dobre opinie, żałuję tylko, że nie sięgnąłem po ten suplement wcześniej, jak tylko zaczynały się problemy z kolanem (mniej więcej połowa lipca). A więc plan taki - zażywam te specyfiki i nie obciążam kolan przez miesiąc - dwa. W związku z tym byłbym wdzięczny za lekką modyfikację planu ćwiczeniowego tak, aby nie obciążać stawów kolanowych i maksymalnie wykorzystać potencjał z innych ćwiczeń. Obecnie jestem na etapie III i plan wyglądał pierwotnie tak:

1.Przysiad
2.Wyciskanie
3.Martwy ciąg
4.Military press
5.Wyciskanie wąskim chwytem z flarowaniem łokciami ( prowadzenie w bok)
6.Uginanie ze sztangą prostą

Oczywiście wywalamy przysiad. Na jaki ciąg zamienić klasyczny MC, czy może też wywalić? Dodać jakieś inne ćwiczenia?. Czekam na pomoc, dzięki.

Pozdro!


Zamiast martwego ciągu rób wiosłowanie zamiennie z podciąganiem na drążku.
Szkody nie będzie żadnej.



Czyli lepiej wiosłowanie/podciąganie niż romanian deadlift? Nie za bardzo będzie biceps obciążony przy takim zestawie (bo przecież zostanie jeszcze military press i uginanie)?

Mam jeszcze pytanie odnośnie brzucha. Rozumiem, że w normalnej sytuacji, czyli gdy robimy przysiady i MC nie ćwiczymy brzucha. Co w sytuacji takiej jak moja, gdy teoretycznie eliminujemy te ćwiczenia, więc siłą rzeczy aktywność brzucha spada. Dodać coś na brzuch w takim wypadku?

Dzięki, pozdro:)

Zmieniony przez - MareXX w dniu 2014-09-08 11:40:19

HA HA HA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 241 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17069
ronie220
Pablo0mod
Zamierzam wejść teraz na 5 etap PUSH/PULL i mam pytanie odnośnie tego:
"Wszedzię 4s po 6/8(jeśli postępy się nie wyczerpały) lub 10/12p (lekko cofamy się z ciężarem)."
Rozumiem 4 serie w każdym ćwiczeniu ale czy w ćwiczeniach na triceps i biceps 8 powtórzeń nie będzie za mało? Czy na nie dać np. 10 lub 12 powtórzeń?
Z góry dzięki za odpowiedź.


Nie ma to tak wielkiego znaczenia.
Grunt, byś nie siedział w tej samej strefie powtórzeń przez cały mezocykl.




W takim razie jeśli robiłem wcześniej etap 4 - 10 tygodni na 10/12p to teraz zaczynając etap 5 lepiej zmieniać na 8p? Jeszcze mam pytanie, ile tygodni jechać 5 etap? Co ile zmieniać zakres powtórzeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8679
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2028
Mam pytanie. Otóż w planie Push pull etap 6 w treningu Pull1

Plan PUSH/PULL:

Pull 1

1.Martwy ciag rampa 10
2.Podciąganie na drążku szeroki nachwyt rampa 6
3.Wiosłowanie sztangielką rampa 12
4.Glute ham raise 4x max rep -jeżeli zrobić przynajmniej 4 po 8-ustaw rampe
5.Uginanie stojąc prostym gryfem 4x12
6.Modlitewnik ze sztangą prostą 4x15
7.Szrugsy ze sztangielkami rampa 15

występuje ćwiczenie wiosłowanie sztangielką rampa 12. Na mojej siłownii nie ma sztangielek większych niż 12 kg mniejszych też nie xD
jest kettle 17,5 ale to wciaz za mało. Załatwić tez nie mam skąd. Tak więc pytanie co w
zamian za to zwykle wiosłowanie sztangą?

Zmieniony przez - matheo10 w dniu 2014-09-10 20:50:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
MareXX
ronie220
MareXX



Witam ponownie,

tak jak się spodziewałem, lekarz ortopeda zalecił nie obciążać kolana i przypisal mi Flexus Booster. Na razie nie mam innego wyjścia jak faktycznie nie obciążać kolan przez co najmniej miesiąc. Flexus starczy na 2 tyg., a później mam zamiar zaopatrzyć się w Animal Flex - z tego co widzę ma b. dobre opinie, żałuję tylko, że nie sięgnąłem po ten suplement wcześniej, jak tylko zaczynały się problemy z kolanem (mniej więcej połowa lipca). A więc plan taki - zażywam te specyfiki i nie obciążam kolan przez miesiąc - dwa. W związku z tym byłbym wdzięczny za lekką modyfikację planu ćwiczeniowego tak, aby nie obciążać stawów kolanowych i maksymalnie wykorzystać potencjał z innych ćwiczeń. Obecnie jestem na etapie III i plan wyglądał pierwotnie tak:

1.Przysiad
2.Wyciskanie
3.Martwy ciąg
4.Military press
5.Wyciskanie wąskim chwytem z flarowaniem łokciami ( prowadzenie w bok)
6.Uginanie ze sztangą prostą

Oczywiście wywalamy przysiad. Na jaki ciąg zamienić klasyczny MC, czy może też wywalić? Dodać jakieś inne ćwiczenia?. Czekam na pomoc, dzięki.

Pozdro!


Zamiast martwego ciągu rób wiosłowanie zamiennie z podciąganiem na drążku.
Szkody nie będzie żadnej.



Czyli lepiej wiosłowanie/podciąganie niż romanian deadlift? Nie za bardzo będzie biceps obciążony przy takim zestawie (bo przecież zostanie jeszcze military press i uginanie)?

Mam jeszcze pytanie odnośnie brzucha. Rozumiem, że w normalnej sytuacji, czyli gdy robimy przysiady i MC nie ćwiczymy brzucha. Co w sytuacji takiej jak moja, gdy teoretycznie eliminujemy te ćwiczenia, więc siłą rzeczy aktywność brzucha spada. Dodać coś na brzuch w takim wypadku?

Dzięki, pozdro:)

Zmieniony przez - MareXX w dniu 2014-09-08 11:40:19


RDL również obciąża w jakimś stopniu staw kolanowy.
Poza tym jest to ćwiczenie ukierunkowane na hamstringi, więc góra grzbietu pozostanie z kwitkiem.

Na brzuch możesz dodać 1/2 ćwiczenia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Pablo0mod
ronie220
Pablo0mod
Zamierzam wejść teraz na 5 etap PUSH/PULL i mam pytanie odnośnie tego:
"Wszedzię 4s po 6/8(jeśli postępy się nie wyczerpały) lub 10/12p (lekko cofamy się z ciężarem)."
Rozumiem 4 serie w każdym ćwiczeniu ale czy w ćwiczeniach na triceps i biceps 8 powtórzeń nie będzie za mało? Czy na nie dać np. 10 lub 12 powtórzeń?
Z góry dzięki za odpowiedź.


Nie ma to tak wielkiego znaczenia.
Grunt, byś nie siedział w tej samej strefie powtórzeń przez cały mezocykl.




W takim razie jeśli robiłem wcześniej etap 4 - 10 tygodni na 10/12p to teraz zaczynając etap 5 lepiej zmieniać na 8p? Jeszcze mam pytanie, ile tygodni jechać 5 etap? Co ile zmieniać zakres powtórzeń?


Zejdź na 8p i trenuj dopóki nie wyczerpią się postępy siłowe.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
roootkit


Nie wklejajcie mi tutaj linków do innych tematów, bo zrobi się śmietnik.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
matheo10
Mam pytanie. Otóż w planie Push pull etap 6 w treningu Pull1

Plan PUSH/PULL:

Pull 1

1.Martwy ciag rampa 10
2.Podciąganie na drążku szeroki nachwyt rampa 6
3.Wiosłowanie sztangielką rampa 12
4.Glute ham raise 4x max rep -jeżeli zrobić przynajmniej 4 po 8-ustaw rampe
5.Uginanie stojąc prostym gryfem 4x12
6.Modlitewnik ze sztangą prostą 4x15
7.Szrugsy ze sztangielkami rampa 15

występuje ćwiczenie wiosłowanie sztangielką rampa 12. Na mojej siłownii nie ma sztangielek większych niż 12 kg mniejszych też nie xD
jest kettle 17,5 ale to wciaz za mało. Załatwić tez nie mam skąd. Tak więc pytanie co w
zamian za to zwykle wiosłowanie sztangą?

Zmieniony przez - matheo10 w dniu 2014-09-10 20:50:32


Co to za siłownia ?

Wiosłuj pół-sztangą jednorącz.
Nie będziesz miał żadnych limitów.




„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 696
Jak co tydzien cwicze co innego np. w 1 srode plecy i triceps a w druga srode plecy barki i biceps to ma jakies znaczenie? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2028
ronie220

Co to za siłownia ?

Wiosłuj pół-sztangą jednorącz.
Nie będziesz miał żadnych limitów.







Siłownia zapaśników, bardzo stara już, ale klimat ma niepowtarzalny na każdej innej nowocześnej siłownii takiego nie znajdziesz. Co z tego ze nie ma hantli i możliwość zmiany ciężąry jest co 10kg, ale i tak lepiej niż siedzieć w domu! :) Dzięki!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium