SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Pomoc przy wyborze gazu pieprzowego

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1067056

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 92 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 259
megasmig- Rozumiem,ze Sabre mk3.5 DPS cone sypie bardziej skupiona wiazka i mozna to okreslic jako lekko strumieniowa chmura?Widzalem filmik z koltera i dochodze wlasnie do takich wnioskow.Efekt inhalacyjny ma mniejszy od typowej chmury ale za to jest troche bardziej odporny na wiatr ?Pozdrawiam



Zmieniony przez - dmx12 w dniu 2015-07-01 15:52:21

Zmieniony przez - dmx12 w dniu 2015-07-01 18:39:33
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2940 Napisanych postów 1937 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34991
Na stronie 37 tematu wrzuciłem filmik ,jak dokładnie pryska Sabre cone mk3,5 , policjanci ćwiczą tam właśnie dokładnie tym gazem , ma on bardzo dobre ćiśnienie i jest stosunkowo odporny na wiatr .Aby coś do Ciebie wróciło , musiałbyś pryskać pod naprawdę huraganowy wiatr , a przy takiej pogodzie raczej nie spotkasz ani napastników , ani agresywnych psów .Na chwilę obecną Sabre Red mk3.5 DPS uważam w Polsce za gaz numer 1 , jeśli chodzi o gaz do samoobrony dla faceta .Oczywiście Foxy Grenn-y też są super , ale tu nie ma takiego wyboru jak w Sabre jeśli chodzi o rozmiar puszek , jest tylko duża i mała .Mała raczej dla kobiet , a duża jest dość spora i niektórzy mogą mieć problemy z jej noszeniem na co dzień , brakuje średniej puszki takiej właśnie jak MK 3,5 .Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 19 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 101
megasmig
Mam wersje Sabre DPS 120ml ktora ma bodajze 16cm.Do bluzy nie wejdzie, jak i jest strasznie nieporeczna taka dlugosc.Wolalbym zeby gaz byl krotszy kosztem wiekszej grubosci.Tak jak to fox robi przy swoich 120ml.
Mam rowniez wersje sabre magnum 60 z twist lockiem .Gazik zaliczyl pare upadkow przez co sa lekkie wgniecenia, jak i pranie w pralce.W zwiazku z tym postanowilem go przetestowac czy jeszcze dziala.Tutaj filmik:



Dystans to rowno 3 metry.Nalezy odliczyc dlugosc reki co daje jakies 2m10cm-2m.20cm do sciany.Osobiscie bylem bardzo rozczarowany gazem.Przez chwile wali strumieniem a dopiero potem chmura.Ogolnie nie bylo duzej chmury.Duza czesc gazu opadla przed sciana w postaci kropel.A gaz ktory dolecial do sciany rowniez byl w postaci kropel. Nie bylo rownego pokrycia.Ciekawi mnie czy ta wersja gazu jest tak slaba czy natrafilem na taki lipny egzemplarz. Pranie jak i liczne upadki i wgniecenia mogly miec na to wplyw?


Zmieniony przez - aninimusss313 w dniu 2015-07-02 09:57:56
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2940 Napisanych postów 1937 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34991
Sabre z twist-lockiem to tania wersja i pryska tak jak u Ciebie , nie jest to gęsta mgła , lecz jakiś mix strumienia i chmury , ogólnie nigdy nie polecałem i nie polecam tego gazu .Co innego wersje Sabre z blokadą flip -top dla służb mundurowych to bardzo dobre gazy .Ostrzegałem że największy Sabre DPS jest duży , co prawda mam taki , ale mam kilka kurtek i bluz o dużych kieszeniach , jak ktoś chce kupić taki gaz to niech weżnie np deodorant tej wielkości i zobaczy , czy da radę go wygodnie nosić ? Są osoby duże i tak się ubierające że dadzą radę , ale dla zdecydowanej większości użytkowników gaz wielkości MK 3,5 to największa pojemność jaką da się wygodnie nosić na co dzień , są osoby bardzo drobne które muszą ograniczyć się tylko do MK 3 .
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2940 Napisanych postów 1937 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34991


, na tym filmiku pryskamy testowo Sabre 3w1 , powinna być niby chmura , a widać jak pryska .Ogólnie powtórzę raz jeszcze że Sabre z twist-lockami lepiej unikać , kup sobie MK 3,5 raczej dasz radę nosić i będziesz zadowolony , chyba że jesteś drobny to ogranicz się , jeśli nie masz dużego zagrożenie do MK 3 .Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 19 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 101
Dodam,ze wypsikalem gaz do konca w celach testowych.Zaskoczylo mnie 4sekundowe psikanie, co przy pojemosci 50ml jest dobrym wynikiem. Walther/Sabre mk2 czy ko fog psikaja 3 sekundy.Pewnie wplyw na to miala mniejsza objetosciowo chmura.Gaz opada w postaci kropel w odleglosci od 1.3m a 2.6m.Nie odnotowalem efektu inhalacyjnego.Posmakowalem i czuc bylo pieczenie jezyka.


Zmieniony przez - aninimusss313 w dniu 2015-07-02 16:45:20
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2940 Napisanych postów 1937 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34991


, typowy filmik testowy z internetu , gość opuszcza ręce i wystawia twarz do ,,pomalowania " to tak jakby ktoś opuścił ręce i pozwalał na swojej głowie testować uderzenia , w takim teście wyjdzie że kopnięcie obrotowe jest super , w rzeczywistości tylko bardzo nieliczni utalentowani zawodnicy potrafią czasem je zastosować , ogólnie gaz pieprzowy to wspaniały środek do samoobrony , ale musimy pamiętać o właściwym doborze dyszy
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2940 Napisanych postów 1937 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34991
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150727/POWIAT03/150729657 , tutaj typowy przykład na to co się stanie jeśli użyjemy taniego kiepskiego gazu
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 30
Ze względu na fakt iż jest to mój pierwszy post na forum na wstępie witam wszystkich użytkowników.
Mam pytanie. Postanowiłem kupić gaz do samoobrony (głównie do samochodu) dlatego raczej żel albo piana.
Wiadomo - rozglądam się za czymś z wyższej półki. Nie ma już u nas dostępnego Fox Labs 5.3 (przynajmniej oficjalnie) ale znalazłem coś takiego:
http://paralizator.com/gaz-pieprzowy-fox-labs-2-oz-stream-bezposredni-p134
co o tym myślicie? podróba?
Zależy mi żeby gaz działał jak najszybciej żeby napastnik nie zdążył "sprzedać buta" w drzwi czy klosz (nowe auto :) )
Najlepiej jakby nie był barwiony farbą olejną :)
Co wybrać?
Wynalazek z linka powyżej, Fox Labs Mean Green 2?, Sabre Red (który)? czy coś innego?
Przeczytałem cały wątek, ale zauważyłem, że często są roszady wśród najlepszych gazów no i ten gaz z linku.... stąd mój post i gorąca prośba o pomoc.

No i jeszcze te po paramatrach wydają się lepsze:
http://24a-z.pl/gaz-obezwladniajacy-uzi-w-zelu-plynie120ml-p-513.html
http://www.antybandyta.pl/gaz-pieprzowy-antybandyta-terminator-30-strumien-69-ml-p-400.html
http://www.arobron.pl/gaz-pieprzowy-zel-obezwladniajacy-policyjny-rsg-3-2000-60-ml-p-417.html





Zmieniony przez - bergmen w dniu 2015-08-29 00:07:40
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2940 Napisanych postów 1937 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34991
Fox-ów 5.3 nie można sprowadzać do Unii i w tym sklepie co znalazłeś , też już nie kupisz .Uzi kiedyś sprowadzało Militaria pl , ten sklep to dawny boczny odbiorca i ten gaz ma z 4 lata daruj sobie .
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

BJJ i przewroty

Następny temat

Trening bokserski i trening siłowy.

electro
Polecane artykuły