SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Jak Piotruś dostał bana %-)" czyli SPAM gdy 17-ty na flacie czeka na lapka

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 192855

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


ze stronki directgov
wychodzi z tego że poza maternity będzie jeszcze 170 funtów brutto tygodniowo benefitu, zakładając że pracowałbym 40h w dwóch pracach (w jednej mi zredukowali godziny z 40 do 28 więc razem z pracą za barem wychodzi mi 40h), taka kwota sprawi że po porodzie żony z 95 funtami na tydzień maternity (bo pracodawca nie płaci) nasz dochód wyniesie tyle samo co wtedy gdy żona pracowała

nie jestem typem pasożyta i wolę kupić se fasoli niż polować na łabędzie, ale w tym przypadku raczej się na to skuszę, choć pracy rzucać nie zamierzam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
blase a co do moich celów to chcę znaleźć dobrą pracę w handlu zagranicznym, albo w IT, ale jak narazie to chvj z tego mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Blase sie nie wpier.dalaj miedzy cidera a labedzia, jak z Leyusem gadamy bo temat ciagniemy od dawna, wiec f.uck off mate
Kvrwa jak znajde natchnienie to przeczytam dokladnie co tam wybiedziles i sie ustosunkuje W ogole nie chce mi sie ostatnio rozpisywac, ale widze ty dalej masz wene
I Mariany zrozumcie jedno, ja popieram dzialanie Leyusa, choc nie popieram systemu w jakim on dziala - rozszyfrujcie sobie ten koan jak wam przejdzie przez muski przezarte sajderem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Mariusz - kalkulator ktorego uzyles nie oblicza housing benefitu ktory jest dosc istotny, w twoim obliczeniu masz dodatek za 30h+ wiec wychodzi wiecej tax creditow, z maternity to jest ok. W moim obliczeniu poniewaz policzylem tylko 23 h nie masz dodatku za prace 30h+ (wiec masz 122funty tax creditow czyli working tax credit +child tax credit ale housing benefit wyrownuje to z nadwyzka ). Tymczasem jak widzisz w moim obliczeniu dostaniesz jeszcze prawie 120 housing benefitu tygodniwoo. Dopoki zona bedzie na maternity i bedziesz pracowal na 40 h mozliwe ze z powodu zarobkow i maternity nie bedzie ci sie nalezal (odpal kalkulator i sprawdz), natomiast po skonczeniu maternity pamietaj zlozyc o housing benefit.

Trzeba tez uwazac zeby w tym roku nie spasc ponizej 16 h tyg, a od przyszlego bodajze 23 bo zabieraja wtedy working tax credit, oznacza to dostawanie wiekszej kwoty housing benefitu ale mimo to nadal kasy bedize jakies 100-200 fuli miesiecznie mniej nawet z karteczkami na mleko ktore ci sie wtedy naleza.

Osobiscie robie teraz 6 h tyg, wiec licze sie z tym ze wlasnie bedzie mniej kasy.... ale szczerze? KAsy nadal na mieszkanie, dzieci i jedzenie starcza wiec nie bede wskakiwal na zmywak tylko po to zeby dorobic poszukam se czegos fajnego.

Moim zdaniem stary, nie mysl w kategoriach bycie pasozytem vs bycie dobrym MArianem pracusiem, mysl w kategoriach co jest lepsze dla twojego dziecka i twojej zony, a twoja pomoc przy malym dziecku moze okazac sie nieodzowna. Skoro kasa ta sama lub wieksza to aspekt obaw finansowych odpada, wiec zona i dziecko to jedyne o czym musisz myslec. Potencjalnie takze twoja i twojeje zony kariera, jezeli takowa robiles to nie ma co jej porzucac, ale jak nie to czy naprawde zmywak/barman jest wazniejsze niz twoja zona i dziecko? A moze gruby portfel twojego szefa jest tak istotny? Bo to jedyne co nabijasz :D

Scorpio - blase83 to moj drugi nick, to tak naprawde moje rozdwojenie jazni, poprostu ignoruj, robie tym kontem szum i wkur.... wiec nie nalezy na nie zwracac uwagi. Oczywiscie jak nikt nie psize to se z dwoch kont koreponduje sam z soba, czyli leyus z leyusem lub blase z blase, czasami ciezko stwierdzic ktory z nas jest ktory :D

blase83 - dobrze gadasz trzeba ci polac :D oprocz jedenj rzeczy, jakbys sie nauczyl lcizyc dalej niz do 10-ciu to tez by cie interesowaly finanse/ekonomia/inwestycje niestety, ty co najwyzej wiec jak staranowac 10-ciu czarnych junkow swoim double deckerem w jeden dzien a potme wpasc w krzaki w ktorych leza i zabrac im portfele, ale kazdy oze jak moze, nie mowie ze to zle grunt ze przynbosi kase, ja nie mam double deckera musze kombinowac inaczej. Musisz zauwazyc ze nie zawsze twoje rozwiazania sa dobre, bo jak tkos ma konto bankowe a nie skrytke na pieniadze pod pedalem gazu, to moze myslec troche inaczej. Pozatmy niektorzy z nas woleli by wrocic do Chin i miec aborcje w 9-tym miesiacu niz wrocic do PL!!! Na przyklad zarowno ja jak i Scorpio :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
którego kalkulatora użyłeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
piaty raz ci linka daje:
http://www.turn2us.org.uk/benefits_search.aspx
masz tu bezposredni link :
https://www.turn2us.entitledto.co.uk/entitlementcalculator.aspx

:p

uzywam tego kalkulatora od lat i jest jednym z najlepszych, uzywalem kilku innych ale byly bardziej skomplikowane a niektore fakty sa malo istotne, i zmieniaja wynik o +- 2 funty, ten daje wyniki z +-10 funtow czyli blad akceptowalny i jest naprawde niezly i prosty.


jedyny detal jakiego potrzebujesz do teog kalkulatora a ktorego nie masz w glowie lub na payslipie to local housing allowance, znajdziesz na stronie swojego councilu, totez obliczenia ktore wrzucilem screen dla Brighton moga sie roznic dla twojego Bedford :D ale nie bedzie to roznica znaczaca, zwyczajnie jak masz tnasze flaty w okolicy to local housing allowance jest nizszy a co za tym idzie mniej dostaniesz. Ale jak mowie nie sa to znaczne roznice.

Zmieniony przez - leyus w dniu 2011-01-03 11:25:12

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Masz Mariusz 38 k rocznie na benefitach!!! BEZ PRACY:
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/features/3166938/Breadline-mum-got-60-inch-telly-on-benefits.html
60-cio calowy TV na scianie!!!

Tak sie robi kariere w UK MARIANY!!!! I koniec z zarciem fasoli powyzej 4-ech dzieci :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 871 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3223
ja wlasnie sprawdzalem z kalkulatorem c mi sie nalezy i wyszlo niby ze tylko 18.20 sie nalezy WTC i tyle...cos chyba kulawo wyszlo nie? wpisalem ze pracuje +30hrs a wk..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


wg Twego kalkulatorka mi przysługuje tylko 41 funty tygodniowo

Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2011-01-03 11:35:43
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

czesc miesniacy!!! ktos sie uczyl laciny?

Następny temat

NIN - przekręcili moje nazwisko na liście

WHEY premium