SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprawność, estetyka i harmonia/Ronie220 , forma str. 211

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 347946

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
rion10
Dobry syf of czasu do czasu nie jest zły

Antek ale kulturysta amator, któremu zależy na fajnym wyglądzie a nie startach sam decyduje jak się chce rozwijać i tutaj trudno oceniać kogoś innego. Jednego kręci fajnie wyglądać i ma gdzieś ogólnie pojętą sprawność a drugi nie musi wyglądać super ale lubi przebiec 400m w dobrym czasie.


tymbardziej kulturysta-amator.
osoby sprawne fizycznie z reguły nie martwią się sylwetką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
PUSH SIŁA

1.Siady 2 x 5
2.Wyciskanie leżąc 3 x 5
3.Wyciskanie hantli Rampa 5
4.Wyciskanie żołnierskie Rampa 5
5.Wyciskanie wąsko Rampa 5

+ wspięcia.


A więc wyrównałem swój rekord z masy w wyciskaniu hantli-60kg x 4 (sam zarzucałem), tyle że tym razem waże prawie 10kg mniej.
W wyciskaniu wąskim na triceps 130kg x 4, a więc też tragedii nie ma. Resztę robiłem lekko.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
I nie dopisałem, że nadwyrężyłem bark przy żołnierskim. Ta płaszczyzna ruchu chyba nie jest dla mnie, bo od zawsze czułem jakiś dyskomfort. Obawiam się, że nie dojdę do 100kg.
Pozwolę bratu być silniejszym choć w jednym ćwiczeniu

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
PULL SIŁA

1.Podciąganie 3 x 5
2.Wiosło Rampa 5
3.Martwy ciąg z niskiego pułapu Rampa 5
4.Szrugsy 3 x 10
5.Uginanie ze sztangą prostą Rampa 5

+ planki 40kg / minuta


W końcu wiosłowałem 98kg hantlą x 4 Ruch był w miarę płynny i pełny, także cel prawie zrealizowany.


A tutaj drązek z 40kg ciężarem :



„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Potrenowane.

Bez fajerwerków, w barku nadal lekki dyskomfort. Ale oczywiście zamiast odpuścić lub zmniejszyć ciężary to musiałem lecieć dalej z progresją. Ehh kiedy ja zmądrzeje.


PUSH HIPER

1.Fronty 6/ 10p
2.Wyciskanie skos z pauzą Rampa 5 + regres
3.Krzyżowanie jednorącz + power fly 2 serie
4.Wyciskanie hantli Rampa 5 + regres
5.Bradford press + wyciskanie naprzemienne + wznosy boczne 3 serie
6. Francuz + california press + press

I łydki.

Pisząc na klawiaturze czuję przyjemne palenie w barkach, a więc po tym oceniam, że po raz kolejny zostały solidnie zrobione.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dodam jeszcze, że coraz częściej myślę o przejściu na klasyczny split, gdzie każda partia będzie trenowana raz w tygodniu. Robienie ciężkich siadów, wyciskań, wyciskań na barki jednego dnia mocno mnie eksploatuje. Później na drugi dzień ciągi i wiosło dopełnia dzieła.

Może od nowego roku rodziele wszystkie ćwiczenia i będzie dzień siadów + uzupełnienie, dzień wyciskania leżac + uzupełnienie, dzień mc + uzupełnienie i dzień ohp + uzupełnienie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Wg mnie dobry pomysł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Też myślę o takim planie dodatkowo z periodyzacją falową. Fajnie wygląda 5 3 1 Jima Wendlera. Ma właśnie takie założenia.
Jak już coś pisze to pochwale się że po zastosowaniu Twoich rad odnośnie rozbudowy baków to rosną jak na drożdżach Na razie jestem jakieś 7 tyg na takim palnie i efekty są normalnie spektakularne


Zmieniony przez - ryba266 w dniu 2016-12-08 21:07:41

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Bardzo mnie to cieszy. W kwestii pracy nad barkami zdobyłem doktorat

push/pull jest fajnym schematem, ale bądźmy szczerzy, nie warto trzymać sie kurczowo danego planu cały rok. Ciało lubi zmiany.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
A jakie są zalecenia do barków tak w skrócie, coś mi umknęło ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wytrzymałość dynamika plan do ew. korekty

Następny temat

korzysci z CF

WHEY premium