SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprawność, estetyka i harmonia/Ronie220 , forma str. 211

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 347930

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Podsumowanie zawsze mile widziane

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Weekend wolny.

Od jutra nowy plan, podział góra/dół ciała 4 dniowy, priorytet nogi i klatka.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
A dlaczego taki wybór??? Ja osobiście czuję odrazę do takiego schematu. Ale być może dlatego że nie mam już takiej regeneracji jak Ty.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Myślę, że w tym podziale optymalnie będzie pracować nad nogami. Prosto i skutecznie. Plus nigdy chyba nie robiłem całej góry w jednym dniu, co niewątpliwie będzie nowym bodźcem.

Być może będzie cięzko , ale organizm w końcu się zaadaptuje. Trzeba mu narzucać tempo.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dziś na szczęscie zrobiłem trening.


Góra siła

1.Wyciskanie leżac 3 x 5
2.Wyciskanie sztangielek poziom 3 x 3 + regres
3.Krzyżowanie linek wysoko 3 x 10
4.Podciąganie na drązku 3 x 3 + regres
5.Wiosłowanie sztangielką 2 x 5
6.OHP 3 x 3
7.Wyciskanie francuskie 3 x 8 + uginanie z prostym gryfem 3 x 8


I to jest to. Zaniżyłem sporo ciężary, rozpisałem sobie progresje na cały cykl i będę tylko odhaczał na kartce zaliczone dni.
Cel ? 170/175 w wyciskaniu , 250 w martwym i 200 w siadzie plus większa klata i uda. Innych próśb nie mam.


Ogólnie zastanawiam sie nad sensem postu świątecznego. Wiele znajomych nie jadło nawet mięsa w imię religii a wczoraj i dzisiaj obżerali się i pili jak świnie.
Hmm, gdzie tu logika ?
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Moje próby z podziałem góra/dół zazwyczaj kasowały mi barki. Mam je delikatne i podatne na urazy. Przy takim podziale była masakra. Mam nadzieję że u Ciebie tak nie będzie. Bo przy tym schemacie one cały czas dostają łomot - i w dniu dołu (szczególnie przy siłowych siadach) i w dniu góry.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ale w przypadku push/pull, którym leciałem rok, jest przecież podobnie

Osobiście uważam, że tu może być nawet lepiej, bo góra ciała ma dwa dni na pełną regenerację między sesjami a w przypadku poprzedniego podziału górne partie były angażowane na każdej sesji.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Weź pod uwagę, że tu jest cała góra na raz i celujesz w jakieś tam przyzwoite ciężary na ławie (i przyzwoite w siadzie i mc). To nie będzie tylko pompka. Moje subiektywne zdanie o podziale góra/dół kiedy nie opieprzasz się na ciężarach jest takie a nie inne. Może Twoje będzie inne.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zgadza się, ale przeważnie w push/pull masz większą objętośc lokalną na konkretną partię. Według mnie zdrowszą alternatywą dla osoby po kontuzji jest zrobienie jednego dnia 2 ćwiczeń na klatke , dwóch na plecy i jedno na barki (góra/dół ciała) aniżeli zrobienie 3 na klate i 2 na barki (push/pull). Im więcej ćwiczeń stymulujących dany rejon tym większe mikrourazy i obciążenie stawu. Poza tym łączenie grzbietu z klatką może być zbawienne dla samego kompleksu barkowego i balansu strukturalnego.

Ale opinię dopiero wyciągne za kilka tygodni

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Jestem :) bede obserwowal :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wytrzymałość dynamika plan do ew. korekty

Następny temat

korzysci z CF

WHEY premium