SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprawność, estetyka i harmonia/Ronie220 , forma str. 211

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 348009

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dzięki, będę działał.

Zapomniałem dopisać, że w piątek mam wizytę u fizjoterapeuty. Chcę żeby mnie posprawdzał i ponoć ma jakieś ciekawe badania dotyczące kręgosłupa i mięsni stabilizujących

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
bengay chłopaku na takie kontuzje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dziś jest lepiej ale mięsień nadal mocno boli. Trening jednak zrobiłem-mniejsze ciężary ale większa intensywnośc. Zaraz wypiska.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
PULL SIŁA

1.Podciąganie Rampa 3
Do 75kg x 1
2.Martwy ciąg objętościowo, bo czułem dyskomfort
3.Wiosło lekko
4.Face pull 4 x 8
5.Uginanie z łamanym gryfem + hantle z supinacją + modlitewnik jednorącz 3 serie


W martwym 170 x 15. Z garbem zrobiłbym jeszcze ze 2-3 ruchy ale nie tędy droga. Co mogę napisać ? Masakra.
Nogi i prostowniki dosłownie legły w gruzach. Film niestety nie oddaje tej walki i bólu stojącego za każdym powtórzeniem.
Kręgosłup jak nowo narodzony )




„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24265 Napisanych postów 25219 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020288
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104094
Podciąganie mega. Mam kilka pytań: jakie robisz przerwy pomiędzy seriami, czy wpadają jakieś regresy (w końcu rampa po 3p to dość mała objętość), co robisz jak trafisz w plateau? Ja od dłuższego czasu nie mogę dobić do 40x3.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tymczasowo nie ma żadnych regresów, bo mięśnie dostają wystarczającą objętośc w dniach hipertrofii. A dlaczego rampa 3 i czasem spadek na jedynki ? Bo to ostatnie tygodnie tego mezocyklu i dodatkowo suplementuję kreatynę, więc chce zobaczyć czy rzeczywiście wpływa na przyrost siły.

Co w przypadku plateau ? Najczęściej wystarcza mocna cofka z ciężarem i zmiana metody progresjii. Do swojego starego maksa dochodze dopiero po 2,5-3 miesiącach zgodnie z zasadą "trenowanie to nie jest testowanie".

Jak aktualnie lecisz w podciąganiu ? Rampa ? Ile razy w tygodniu ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wczoraj miałem nagrać jakieś składanki na barki ale znowu w clubie ludzi multum. Trenerzy ze swoimi podopiecznymi standardowo odstawiają jakiś cyrk. Jeden katował swojego otyłego klienta wyprostami na tricepsy i zapytałem czy mogę sobie zrobić serię a on na to "tak, ale się pośpiesz". No i cóż, musiałem zasuwać, bo gdyby chłop odpoczął dłużej niż 15 sekund to efektywność treningu spadłaby do zera.



PUSH HIPERTFIA

1.Siady bułgarskie 3 x 8
Do 32kg hantli
2.Wyciskanie na skosie 3 x 6 + regresja
Ze 105kg chyba miałem
3.Rozpietki na skosie + wyciskanie hantli z pauzą na skosie 3s
4.Wyciskanie hantli na barki Rampa 6
Do 45kg , sam zarzuciłem
5.Składanka nr 1
6.Składanka nr 2
7.Prostowanie z liną w trybie przyśpieszonym + california press

No i standardowo łydki.



SKładanke na barki mogę polecić osobom, które lubią intensywność :

A Wznosy boczne z linką wyciągu x 10-12
B Wznosy boczne stojąc z hantlami x 10-12
C Wyciskanie zza karku stojąc szerokim chwytem x 10-12

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104094
ronie220
Tymczasowo nie ma żadnych regresów, bo mięśnie dostają wystarczającą objętośc w dniach hipertrofii. A dlaczego rampa 3 i czasem spadek na jedynki ? Bo to ostatnie tygodnie tego mezocyklu i dodatkowo suplementuję kreatynę, więc chce zobaczyć czy rzeczywiście wpływa na przyrost siły.

Co w przypadku plateau ? Najczęściej wystarcza mocna cofka z ciężarem i zmiana metody progresjii. Do swojego starego maksa dochodze dopiero po 2,5-3 miesiącach zgodnie z zasadą "trenowanie to nie jest testowanie".

Jak aktualnie lecisz w podciąganiu ? Rampa ? Ile razy w tygodniu ?


Ja z kolei uwielbiam clustery 2 razy w tygodniu z czego 1 trening całkowicie poświęcony podciąganiu i tu ostatnio było:
rampa3, 37,5...
40x2
30x333 (15s przerwy)
30x333
30x332
22,5x332+ccx8 (2-szczyt)

2 trening z podciąganiem to w szerokiej wersji po MC, ale tylko 3-4s po ~8p

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Clustery są ok, ale jak je męczysz długi okres czasu to mogły się przejeść. One mocno obciążają układ nerwowy .

Jeśli mam coś polecić, cofnij się do 20kg i zrób 3 x 5, a później dokładaj 2,5kg co trening.
Za 8 tygodni znowu będziesz podchodził pod 40 ale powinno pójśc 5 razy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wytrzymałość dynamika plan do ew. korekty

Następny temat

korzysci z CF

WHEY premium