SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprawność, estetyka i harmonia/Ronie220 , forma str. 211

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 347910

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80253
kurcze jak ty robisz wiosło hantlą w okolicach 100kg to ile na sztange bierzesz?

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Carlitos
ronie220
4-5 posiłków w zaleznosci od tego jak stoje z czasem.

Przykładowy dzien treningowy :

1.Jajecznica z 5 jaj + chleb pelnoziarnisty + owoc
2. Torebka ryzu i porcja gainera
TRENING
3.Dwie lub dwie i pol torebki ryzu + piersi z kurczaka
4.150g makaronu lub 200g ziemniakow + jakies mieso
5.Kilka jajek (3-5) lub odzywka bialkowa

w 4 posilku masz 150 g makaronu lub 200g ziemniakow? to jest roznica ok 60 g ww


To nic. Myślisz, że świat się zawali, gdy zjem 60g węglowodanów mniej ?

Dla samych mięśni nie ma różnicy czy masz 460g węgli czy 400. Przynajmniej tak dowodzi moje małe doświadczenie i praca z klientami Aktualnie jem sporo, gdyż chce osiągnac pewien pułap wagowy. Dopuszczam lekki wzrost poziomu bf i wody, bo jeśli chciałbym budować suchą masę to pewnie zatrzymałbym się kilka kg wstecz.

Kcal rotuję i kiedy po prostu nie czuję potrzeby to spożywam ich mniej. Najczęściej są to dni wolne.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Qitr
kurcze jak ty robisz wiosło hantlą w okolicach 100kg to ile na sztange bierzesz?


Na pewno w wiośle oburącz nie jest to ciężar dwa razy większy. Inna biomechanika, kąty, większy wymóg stabilizacji...itd.
Sztangą siłowo nie wiosłowałem już koło 3 lat. Kręgosłup nie toleruje tej wersji, która tak notabene najmocniej go obciąża (w pozycji pochylonej masz największy nacisk na krążek międzykręgowy).

Kiedyś zakladałem koło 130kg i to na pewno nie był wiosło-martwo-szrugs. Ale wtedy ważyłem z 80kg i jednorącz miałem problemy z 55-60kg.
Myślę, że gdybym cały czas robił to ćwiczenie, byłoby koło 150-160kg, ale to tylko moje przypuszczenia. Wiosłowanie jednorącz nie ma zbyt dużego przełożenia na wynik tutaj, gdyż tam opierasz się o ławkę, co w pewnym stopniu zmniejsza pracę mięśni stabilizujących i praktycznie wyłącza z ruchu nogi.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
PUSH HIPERTROFIA

A Fronty 2 x 10
B Zakroki 2 x 10
A Wyciskanie na skosie półtoraki 3 x 10
B MDS na bramie 3 x 10
A Wznosy z talerzami 3 x 15
B OHP zza karku 3 x 10
A Prostowanie z liną 3 x 12
B California press 3 x 10

Plus łydki.

I uginanie siłowe z wtorku. Myślę, że jak na 65kg technika nie jest tragiczna



„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 1076 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 17704
Ronie co myslisz o treningu partii 2 x tyg, ma to sens, chcialbym sprobowac bo zakwasy po treningu mam krotko i rosne na sile .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80253
jakbys nie zauwazył sam takim ćwiczy wiec raczej nie jest przeciwnikiem;
oprócz tego tydzień (moze dwa) wrzucałes w dziale junior trening do sprawdzenie nie zmieniaj planu co 2 tygodnie to bez sensu


Zmieniony przez - Qitr w dniu 2016-03-24 20:16:12

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 222 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2386
Roni zawsze mozesz robic tzw dociagi lezac na wysokiej lawce poziomej lub na skosnej, wtedy kregoslup nie cierpi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 222 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2386
Co do filmiku z bicka to duzo Ci bujanie cialem pomoglo ale przy takim ciezarze to zazwyczaj juz sie buja, nawet jesli sie mysli ze zrobilismy czysty ruch. Mnie tez juz buja robiac bicepsa na takim ciezarze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 222 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2386
Wyczynem jest zrobic na modlitewniku z tym samym obciążeniem.hihi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 2221 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 260326
17glock
Co do filmiku z bicka to duzo Ci bujanie cialem pomoglo ale przy takim ciezarze to zazwyczaj juz sie buja, nawet jesli sie mysli ze zrobilismy czysty ruch. Mnie tez juz buja robiac bicepsa na takim ciezarze.


Buja bo to siłowa wersja tego ćwiczenia, co zresztą jest napisane
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wytrzymałość dynamika plan do ew. korekty

Następny temat

korzysci z CF

WHEY premium