SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprawność, estetyka i harmonia/Ronie220 , forma str. 211

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 348011

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Moja micha :

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
szalejesz

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A dzisiaj zrobiłem porządny trening grzbietu Wiosło sztangielką typowo siłowo do 102kg i dropsety do ciężaru początkowego.
Później kilka składanek i wystarczyło.

Od poniedziałku PHAT mojego autorstwa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 183 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 44691
Siemano mam pytanie. Jestem już 6 tydz po redu, kcal więcej, dokładam co tydz ok 100kcal, waga stoi. Mam zamiar jeszcze 3 tyg pociągnąć power/rep range/shock i chcę wejść na jakiś plan który poprawi mi siłę oraz masę (sylwetka priorytet jednak) i tą masę mam zamiar ciągnąć do ok kwietnia (do 80kg aktualne 69,5). I teraz pytanie który wg Ciebie plan będzie lepszy na zdobycie trochę mięsa i poprawienie siły bo nad tym nigdy się nie skupiałem i jednak siłowe wyniki słabe :D 5/3/1 czy może jakiś p/p z podziałem na siłę i hiper? trenować mogę 4 czasem 5x w tyg ;) pozdro i dzieki z góry jak znajdziesz chwile żeby odp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3252 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22813
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 25 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 191
Kalafson
Siemano mam pytanie. Jestem już 6 tydz po redu, kcal więcej, dokładam co tydz ok 100kcal, waga stoi. Mam zamiar jeszcze 3 tyg pociągnąć power/rep range/shock i chcę wejść na jakiś plan który poprawi mi siłę oraz masę (sylwetka priorytet jednak) i tą masę mam zamiar ciągnąć do ok kwietnia (do 80kg aktualne 69,5). I teraz pytanie który wg Ciebie plan będzie lepszy na zdobycie trochę mięsa i poprawienie siły bo nad tym nigdy się nie skupiałem i jednak siłowe wyniki słabe :D 5/3/1 czy może jakiś p/p z podziałem na siłę i hiper? trenować mogę 4 czasem 5x w tyg ;) pozdro i dzieki z góry jak znajdziesz chwile żeby odp



5/3/1 dobry do budowy siły, ale słaby do rozwoju ciała. Norton twierdził żeby najlepiej się rozwijać to trzeba trenować siłowo, a co za tym idzie w dni hipertrofii będziemy progressować z ciężarem. W zależności od tego co u Ciebie jest priorytetem, jak wszystko razem z nogami, to push/pull z podziałem na siła/hiper może być bardzo dobry. Ja tak obecnie ćwiczę, u mnie nogi były np. masywne, to robiłem coś ala phat, góra siłowo, nogi na zakresie 15-6 ostro i push, pull hiper. Jednak bez treningów hipertroficznych z moich obserwacji ciężko jest się rozwijać sylwetkowo, chodzi mi o zakres typu 5-3-1 na niskiej objętości.



Fajny dziennik, dobra sylwetka. Ile masz wzrostu? 190? 79cm w pasie? :D Czemu nie liczysz kcal, to bardzo łatwa opcja kalkulowania. Widzę, że jesz stosunkowo niedużo, skoro mówisz, że nie przekraczasz 3500kcal, to potem takimi cheatami możesz spokojnie dobić, bo trenujesz dużo i intensywnie. Jaki rejon kręgosłupa coś doskwierało? czy miałeś operacje?

U mnie piersiowym rok temu wysunęło mi się jadro, choroba sijermana czy jakoś tak, nie mogę robić zbyt dużo wiosłowań, a takie jak ty robisz na 102 kg jedną ręką %) to już na pewno nie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kalafson
Siemano mam pytanie. Jestem już 6 tydz po redu, kcal więcej, dokładam co tydz ok 100kcal, waga stoi. Mam zamiar jeszcze 3 tyg pociągnąć power/rep range/shock i chcę wejść na jakiś plan który poprawi mi siłę oraz masę (sylwetka priorytet jednak) i tą masę mam zamiar ciągnąć do ok kwietnia (do 80kg aktualne 69,5). I teraz pytanie który wg Ciebie plan będzie lepszy na zdobycie trochę mięsa i poprawienie siły bo nad tym nigdy się nie skupiałem i jednak siłowe wyniki słabe :D 5/3/1 czy może jakiś p/p z podziałem na siłę i hiper? trenować mogę 4 czasem 5x w tyg ;) pozdro i dzieki z góry jak znajdziesz chwile żeby odp


Uważam, że każdy dobrze skomponowany program działa, aczkolwiek określoną ilość czasu.Później organizm się adaptuje i potrzeba zmian.Konkluzja ? Oba systemy treningowe, które wymieniłeś, z pewnością pomogą Ci się rozwinąć.Nic jednak nie trwa wiecznie

Osobiście zaczynam PHAT, gdyż jest to dla mnie całkowita odmiana, a jak wiadomo każda odmiana jest szokiem dla organizmu.Na ten szok ciało reaguje właśnie....hipertrofią.Także warto również przeanalizować swoje poprzednie programy, założenia i ocenić, czego w tym momencie rzeczywiście potrzebujemy.Ja potrzebuję mniejszej objętości, zaś większej częstotliwości.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jezierq
Kalafson
Siemano mam pytanie. Jestem już 6 tydz po redu, kcal więcej, dokładam co tydz ok 100kcal, waga stoi. Mam zamiar jeszcze 3 tyg pociągnąć power/rep range/shock i chcę wejść na jakiś plan który poprawi mi siłę oraz masę (sylwetka priorytet jednak) i tą masę mam zamiar ciągnąć do ok kwietnia (do 80kg aktualne 69,5). I teraz pytanie który wg Ciebie plan będzie lepszy na zdobycie trochę mięsa i poprawienie siły bo nad tym nigdy się nie skupiałem i jednak siłowe wyniki słabe :D 5/3/1 czy może jakiś p/p z podziałem na siłę i hiper? trenować mogę 4 czasem 5x w tyg ;) pozdro i dzieki z góry jak znajdziesz chwile żeby odp



5/3/1 dobry do budowy siły, ale słaby do rozwoju ciała. Norton twierdził żeby najlepiej się rozwijać to trzeba trenować siłowo, a co za tym idzie w dni hipertrofii będziemy progressować z ciężarem. W zależności od tego co u Ciebie jest priorytetem, jak wszystko razem z nogami, to push/pull z podziałem na siła/hiper może być bardzo dobry. Ja tak obecnie ćwiczę, u mnie nogi były np. masywne, to robiłem coś ala phat, góra siłowo, nogi na zakresie 15-6 ostro i push, pull hiper. Jednak bez treningów hipertroficznych z moich obserwacji ciężko jest się rozwijać sylwetkowo, chodzi mi o zakres typu 5-3-1 na niskiej objętości.



Fajny dziennik, dobra sylwetka. Ile masz wzrostu? 190? 79cm w pasie? :D Czemu nie liczysz kcal, to bardzo łatwa opcja kalkulowania. Widzę, że jesz stosunkowo niedużo, skoro mówisz, że nie przekraczasz 3500kcal, to potem takimi cheatami możesz spokojnie dobić, bo trenujesz dużo i intensywnie. Jaki rejon kręgosłupa coś doskwierało? czy miałeś operacje?

U mnie piersiowym rok temu wysunęło mi się jadro, choroba sijermana czy jakoś tak, nie mogę robić zbyt dużo wiosłowań, a takie jak ty robisz na 102 kg jedną ręką %) to już na pewno nie :D


188cm wzrostu i w pasie już niestety 80,5 cm

Wiem ile mam mniej więcej kcal w diecie.Natomiast miałem na myśli liczenie zapotrzebowania, czyli te teoretyczne wzory, które i tak trzeba później zderzyć z praktyką.Od dawna uważałem, że ilość jedzenia to wybitnie indywidualna sprawa i trzeba ją dostosować do siebie.Po co ma nas ograniczać jakiś kalkulator ? Skoro z wyliczeń wyjdzie, że potrzebujesz 3,5 tys. kcal, ale jesteś po wyczerpującej pracy i wyczerpującym treningu, to dlaczego nie dołożyć organizmowi paliwa ? I to właśnie nazywam autoregulacją.Bywa również, że w dni wolne po prostu nie mam tak wielkiego apetytu, więc nie upycham na siłę kosmicznych ilości jedzenia.I w tym miejscu naprawdę dziwię się 60kg patykom, którzy jedzą po 4-4,5 tys. kcal i wierzą, że są "hardgainerami".

Jednak to jest moje podejście, do którego doszedłem na bazie empiryzmu.Nikogo nie zamierzam do niego przekonywać.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli chodzi o kręgosłup, to mam przepuklinę na poziomie L4/L5, czyli odcinek lędźwiowy.Ten rejon jest najbardziej podatny na kontuzje, gdyż posiada największą ruchomość i dochodzi w nim do największych przeciążeń.

Operacja ? W życiu.To już ostateczność.Z tego, co się orientowałem, zaburza ona strukturę całego kręgosłupa i bardzo prawdopodobne, że w późniejszym okresie szybciej on zmarnieje.Może zostawmy te rozwiązanie dla emerytów Mam zamiar się naprawić, ale jeszcze to trochę potrwa.Już poczyniłem duże postępy, skoro mogę wiosłować 100kg czy przysiadać 150 bez żadnego dyskomfortu.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2015-08-24 10:15:16
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Operacja to nie taki koniec świata Mam usunięty dysk na poziomie L5/S1 i żyje i mam się dobrze. A było naprawdę kiepsko. I powiem Ci więcej gdybym wiedział jak to będzie wyglądać to poszedł bym wcześniej pod nóż. Oczywiście ważne żeby zrobił to naprawdę dobry fachowiec. No i później długa rehabilitacja. Teraz czuję się całkowicie sprawny, na siłowni robię wszystko prócz MC. Trochę się boję, może z czasem....

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wytrzymałość dynamika plan do ew. korekty

Następny temat

korzysci z CF

WHEY premium