IFBB PRO Milos Sarcev jest już co prawda na sportowej emeryturze, jednak nadal prezentuje niewiarygodną formę. Pochodzący z Serbii kulturysta na scenie pojawił się kilkadziesiąt razy od 1988 roku. Kilka razy zdobył podium, ale zazwyczaj był w TOP 10. Nie był tak masywny, jak jego rywale w tamtym okresie, ale sylwetkę miał zawsze dobrze przygotowaną.

 

Większość kulturystów na emeryturze traci muskulaturę ciężko wypracowaną za młodu. Jednak Milos Sarcev w wieku 56 lat zachował sylwetkę bez żadnych problemów. Na Instagramie pochwalił się tym, jak wygląda i napisał, że obecnie trenuje 6 dni w tygodniu. 

“Wszyscy możemy szukać tysięcy wymówek, aby każdego dnia nie robić tego, co moglibyśmy, okłamując samych siebie, lenistwo… możemy coś z tym zrobić… I skoro robisz już „coś”, to dlaczego nie zrobisz więcej? Możemy zaakceptować minimalne wyniki, optymalne… ale także działać do uzyskania maksymalnych rezultatów. Wybór powinien być łatwy… TAK, możesz być w najlepszej formie życia - jeśli zdecydujesz się zrobić to, co chcesz. (...) Moje pytanie do was wszystkich brzmi - czy zamierzacie coś z tym zrobić… a jeśli nie teraz - KIEDY? Just Do It.”

 

Oczywiście Milos nie wygląda tak, jak w czasach młodości, bo po prostu jest to nierealne. Jednak jego symetria jest nadal widoczna, a on nadal umięśniony. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie z Olympii z 1994 roku. Widać tu wyraźnie więcej podobieństw, niż różnic. Może być inspiracją dla tych, którzy szukają przypomnienia, że ​​wiek to po prostu liczba.

Komentarze (6)
lodzianin1

Klasa, jeden z najbardziej ogarniętych zawodników bez dwóch zdań

2
HaYeR

Zgadzam sie jaka to trzeba miec wiedze na temat genetyki dopingu i wielu inych zeczy mietylko zastanawia jedno jak jego stawy i przedewszystkim kregoslup po tylu latach treningu niejeden mlody chcialby miec taka sylwetke

1
lodzianin1

Ma jedna z największych z zawodowców w USA, dlatego na jego seminaria są kolejki

0
lordknaga

jeden z przykladow jak to HGH+insulina NIErozpycha brzucha, co sam sarcev mowil...(bo taka jest teoria na internecie, ze te 2 srodki, powoduja buble gut - wystajacy brzuch) ladowal dlugo inse do wielu posilkow i uzywal jej praktycznie przez cala kariere, to samo z hgh a talie mial drobna.

0
Possible

Znakomita sylwetka, teraz i dawniej. Jeden z najbardziej estetycznych zawodników w historii bb. Warto wspomnieć że wystąpił w prawie 70 zawodach pro. Wygrał Toronto Pro 1997.

1
HaYeR

Ale moze rozbil posilki na mniejsze jadl czesciej ale nie wtakich ilosciach a nie zarl do upadlego najwazniejsze jest zapotrzebowanie kaloryczne

0