SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1421653

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
to też piszę, uczcie się wyciskać zza karku by zobaczyć jak bardzo to jest ważne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
W tym momencie dowiedziałem sie, że wszystkie "poradniki", którę są w internecie są błędne...
To jak ja mam wiedzieć jak poprawnie wykonać to ćwiczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Zapytać się w odpowiednim wątku ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8360
Antos098
Wyciskanie wiosłujące - bardzo prościutkie, nie trzeba trzymać żadnej flary, mocne ciężarowe ćwiczenie dla m. trógłowych ramion.

Kładziemy się na ławce poziomej, ramiona są w jednej linii z barkami w pozycji wyjściowej. Chwyt zamknięty na sztandze - oczywiście nachwyt.

Faza negatywna : opuszczamy do brzucha - linia pępka, łokcie są wtedy wprost równolegle z podłożem a wszystkie głowy m. trógłowego są świetnie rozciągnięte

Faza pozytywna : ruchem wiosłującym tj. w stronę twarzy wracamy do pozycji ramion równej z linią barków - nie robiąc przeprostów.



Nie trzymać żadnej flary - czy oznacza to że łokcie mają iść jak najbliżej tułowia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 959
ronie220
Ile zrobisz powtórzeń ?


3xMAX = 16, 12, 8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Trzymaj się 6p i dodawaj 2,5 co serie.
Nie dajesz rady wykonać założonej ilości powtórzeń-kończysz.

Np.

0x6
2,5kg x 6
5 x 6
7,5 x 6
10kg x 5-koniec.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
akurat jeśli chodzi o drążek to preferowałbym nieco inne podejście:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Dawaj:)

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
z doświadczenia wiem, że dodawanie co serię w rampie jest świetne, ale jak już te najszersze mamy dość mocne i wytrzymałe.
Na początku raczej te najszersze są mało rozłożyste, cienkie jak papier i w dodatku mało wytrzymałe na zwiększającą się progresję ciężaru.

1 seria z własnym obciążeniem
2,5kg 4-5s po 6-7 ruchów - stałe obciążenie
ostatnia seria znów z ciężarem własnego ciała na maxymalną ilość ruchów.

Na kolejnym treningu
1 seria własny ciężar ciała 4-5 ruchów (więcej nie trzeba)
2,5kg 6-7 ruchów
5kg 4-5 s po 6-7 ruchów
i znów ostatnia seria z własnym obciążeniem.

Ta progresja ciężarowa jest rozłożona w czasie + regres zawsze w ostatniej serii by dodatkowo wzmacniać najszersze. Na drążku trochę "powisiałem" i jest to moje ulubione ćwiczenie dla szerokości grzbietu, więc taki sposób polecam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium