Na odbywających się w hiszpańskim kurorcie – Benidormie – Mistrzostwach Świata w Kulturystyce pierwszego dnia rozgrywano zawody w kulturystyce klasycznej i Classic Physique oraz w ramach Pucharu Świata – w fitness plażowym mężczyzn. Nasz reprezentant Tomasz Sadkowski wywalczył brązowy medal w Classic Physique do 171 cm.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, spodenki i na zewnątrz

W kulturystyce klasycznej dominowali reprezentanci krajów Azji Wschodniej: Chin, Korei Południowej i Japonii oraz Iranu. Nowym mistrzem świata w overall został Irańczyk Vahid Badpi, który najpierw uporał się z poprzednim mistrzem w overall, Koreańczykiem Jehyung Ryu, pokonując go jednogłośnie w kategorii 175 cm.

W rozgrywanej po raz pierwszy na MŚ konkurencji Classic Physique medale powędrowały głównie do Europy i Ameryki Południowej. Pierwszym mistrzem w overall został były mistrz Europy w kulturystyce, Peter Tatarka ze Słowacji.

W fitness plażowym medale powędrowały aż na cztery kontynenty, gdyż do walki włączyli się zawodnicy z RPA i Algerii. Mistrz świata w overall, Chińczyk Liu Maoyi, stanął na wysokości zadania i powtórzył swój wyczyn z Białegostoku. Złoty medal zdobył też mistrz świata z Białegostoku i zwycięzca Rankingu 2018, Hiszpan Enrique Gutierrez.

Wyniki: Dzień I


Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)