SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419905

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20
Witam czy przy tego rodzaju treningu lydka bedzie sie rozrasatala proporcjonalnie do do inny mięśni ciała??będę przechodził teraz na 4 etap treningów i nie widzę tam żadnego ćwiczenia. może dodać jakieś ćwiczenie na łydkę?
I o co chodzi z flarowaniem łokci wąsko można prosić o jakiś tutorial bo nigdzie ni mogę znaleźć

Zmieniony przez - kamil3432 w dniu 2013-09-19 20:16:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 983 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 34711
Flarowanie to nic innego jak maksymalne rozchodzenie się łokci na boki przy wyciskaniu, tak, że ramiona pod koniec ruchu są prostopadle do tułowia. Poszukaj na yt, na pewno jest jakiś dobry filmik instruktazowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 290 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2252
Etap 5, ćwiczenie face pull
Sznur, gdy go trzymamy na wyprostowanych rękach to ma być na poziomie klatki, czy oczu, bo widziałem różne techniki i nie wiem jak ułożyć sobie wyciąg, z jakiej wysokości go ciągnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
musisz poczekać na autora planu czy miał na myśli face pull z rotacją czy bez

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
rion10 mam jeszcze takie 2 pytania co do dokladania:
1.Jak stoje z dokladaniem w barkach to mam stac tez w innych cwiczeniach??? Czy tam normalnie dokladac???
2.Jak zaczne robic w etapie 5 np szrugsy czyli cwiczenie ktorego nie robilem jeszcze to jak to będzie z tym dokladaniem??? Na klate wtedy będę jechal seriami po 60kg + a tutaj będę zaczynal od 5??? (bo zapewne tyle maksymalnie podniosę na kaptury). Jak to będzie wyglądało? Bo troche tego sobie wyobrazic nie moge
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
U Ciebie ja widzę jakąś koszmarną dysproporcję w ciężarach i albo potrzebujesz czasu aby się zaadaptować albo jedne grupy trenujesz lepiej, nie rozumiem jak wyciskając na klatkę 60kg masz problem przy wycisku barkowym z hantlami 5kg

Ale wracając do pytań tam gdzie dasz radę trzymać progres ciężarowy tam dokładasz, aby cały czas szło to do przodu. Podobnie z nowymi ćwiczeniami początkowo daj małe ciężary aby wyczuć ćwiczenia a później ciągnij dalej dokładając ciężary

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 451
Mam pytanie, czy jezeli mam na silowni tylko drazek,hantle sztange i laweczke to ten etap 6 da sie jakos zrobic? czy musze korzystac z platnej silowni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8337
ronie220
Paantolini



Filmik z dzisiaj. Mam nadzieję, że tym razem jest choć trochę lepiej. Chciałem się też odnieść do zwiększenia tempa w fazie pozytywnej - naprawdę chciałbym, ale jak widać na filmikach, mniej więcej w połowie przysiadu przy ostatnich repsach mam taką niemoc, która nie pozwala mi przyspieszyć.



- Tutaj filmik z MP. Prosiłbym o ocenę, bo po ostatnich trenigach bolał mnie lewy bark, może przyczyną jest zła technika. Pozdrawiam :)


Przysiad wygląda lepiej.
Jeszcze jest jeden mały błąd-podczas wstawania,wysuwasz kolana do przodu,starając się wypionować tułów.Musisz siadać bardziej w tył i wstawać z pośladków -a raczej całego posterior chain.

Nagraj również coś od tyłu.Zobaczymy czy sztanga spoczywa w dobrym miejscu i rozstaw stóp jest odpowiedni.


Wrzucam nagranie, ujęcie od tyłu:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 290 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2252
Ponownie pytanie do autora tematu:

Etap 5, ćwiczenie face pull
Sznur, gdy go trzymamy na wyprostowanych rękach to ma być na poziomie klatki, czy oczu, bo widziałem różne techniki i nie wiem jak ułożyć sobie wyciąg, z jakiej wysokości go ciągnąć.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium