SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JOANNA SZYMANIAK - Sforcia

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 474828

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 33 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 277
a widzisz... a pytałam w marcu na FB, czy koniecznie musisz tak nisko schodzić w tym siadzie, bo te lędzwia tam straasznie swingowały... z dobrego serca oczywiście, a nie złośliwości.... raczej stało się nieuniknione... a ten regres w siadzie (niemały, bo o 20 kg), to właśnie z tego powodu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Po urlopie zwykle następuje rozruch, okres adaptacyjny aby na nowo wskoczyć na ciężary. Ciało po odpoczynku nie może wrócić do obciążeń sprzed regeneracji tak od razu.
...
Napisał(a)
Usunięty przez eveline za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 33 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 277
...
Napisał(a)
Usunięty przez eveline za pkt 1 regulaminu
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
...
Napisał(a)
Usunięty przez eveline za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 906 Napisanych postów 7311 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111899
Skelque
Sforciu, nie wiem czy mogę tutaj pytać, ale jestem ciekawa - jak wygląda Twoje podejście do napojów typu zero/light? :) Pijesz, piłaś?


Pewnie, że możesz pytać

Mam stosunek do nich raczej umiarkowany. Rozpoczynając współpracę z Tadeuszem dostałam wytyczne, że mogę pić takie napoje, ale z głową

Nie zapijam się nimi codziennie po korek, ale także zupełnie ich nie unikam.
Zdarza mi się pić Colę zero bądź Mirindę grejfrutową, ale to częściej latem wpadało i to sporadycznie.
Widzę, że na kafelkach jest skierowanie do odpowiedzi PRO akurat w tym temacie nie wiem czy stąd pytanie czy nie
https://www.sfd.pl/Coca_Cola_Zero__fakty_czy_mity_-t866599.html#post1

W każdym razie nie reaguje na nie jak na ogień piekielny, ale traktuje jako mniejsze zło.
Wiadomo również, że na każdego działają one inaczej.

"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie." (Abraham Lincoln)
.
.
http://www.sfd.pl/[BLOG]__SFORCIA__Czas_na_równowagę_i_powrót_do_formy!!_-t1150356-s1.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 906 Napisanych postów 7311 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111899
PULLsoft
a widzisz... a pytałam w marcu na FB, czy koniecznie musisz tak nisko schodzić w tym siadzie, bo te lędzwia tam straasznie swingowały... z dobrego serca oczywiście, a nie złośliwości.... raczej stało się nieuniknione... a ten regres w siadzie (niemały, bo o 20 kg), to właśnie z tego powodu?




PULLsoft - pamiętam Twoje pytanie.
Jednak w mojej ocenie owa kompresja w lędźwiach (o ile jakakolwiek jest, bo to opinia jedynie na podstawie filmiku) niekoniecznie musi być tym spowodowana
Pisząc stronę wcześniej, o tym że nie szalałam z ciężarami, to nie dlatego że mnie coś boli, a dlatego że idąc dziś do fizjoterapeuty chciałabym mieć pewność, że ból bądź dyskomfort jeśli takowy będzie, nie jest spowodowany po prostu domsami

Być może również nie wspomniałam o tym, że zaleceniem od Wojtka kiedy rozpoczynałam ten plan było maksymalne skupienie na technice wykonywanych ćwiczeń. Czyli automatycznie ciężary w dół.

Prawie dwumiesięczna przerwa od treningów (a jeśli nawet zdarzyły się jakieś po drodze, to nie angażowałam zbytnio dołu ciała) spowodowały takie a nie inne zejście do ciężaru 30-35kg, a nie od razu wskok na 50kg o czym wspomina EVE, że po urlopie następuje regres.

Ponadto tak głęboki przysiad nie pozwala na dodawanie dużych ciężarów (przynajmniej w moim przypadku) bo cierpi na tym technika, a i ciało również.
A moim celem z pewnością nie jest zrobienie sobie krzywdy.

Również myślę, że duży wpływ na takie a nie inne dolegliwości mają moje pospinane mięśnie (nie robię tutaj z siebie kaleki bądź jakiegoś paralityka), ostatnia wizyta u fizjo miała miejsce ponad 3 tyg temu.
A podczas rolowania odczuwam sporą bolesność nadal w powięziach.

Zaraz ktoś powie, że kiedyś nie chodziło się do fizjoterapeuty i nikogo nic nie bolało itp. itd.
A ja do mojego fizjo nie chodzę dlatego, że mam kontuzje, coś mnie szczególnie mocno boli czy robię z siebie sportowca/zawodowca


Mam możliwość chodzenia co tydzień na wizytę, to z tego korzystam, bo Rafał zawsze coś znajdzie, żeby usprawnić.
Kto interesuje się fizjoterapią i ćwiczeniami siłowymi i wie, że nie chodzi tylko o to żeby bicek urósł, ten ma świadomość, że nasze ciało to ogromna maszyna i wiele w niej kwestii przyczynowo skutkowych, o których kiedyś nie miałam pojęcia.
Że może człowiek mieć krzywy zgryz tylko dlatego, że ma się powięzi pospinane
Dolegliwości jelitowe spowodowane mogą być spiętym brzuchem itp itd.
Wymieniać nie ma sensu.

W każdym razie moim błędem jest być może to, że nie piszę wszystkiego tak dokładnie w dzienniku i stąd może dochodzić do pewnych niejasności, ale nie uważam wszystkich informacji za istotne ale dla Was nie ma wtedy pełnego obrazu sytuacji.



Dziś wieczorem będę wiedziała co to się z tymi moimi lędźwiami stało

także PEACE i w ogóle
I dziękuję za zainteresowanie i piszcie/pytajcie o co chcecie, ale najważniejsze żeby robić to z głową


Zmieniony przez - sforcia w dniu 2016-09-21 12:51:46
2

"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie." (Abraham Lincoln)
.
.
http://www.sfd.pl/[BLOG]__SFORCIA__Czas_na_równowagę_i_powrót_do_formy!!_-t1150356-s1.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 46
wiesz, może zestawienie wszystkiego: MC i Ht i siady obciążyły lędzwia, bo jakby nie patrzył, trening jest dość intensywny i w każdym dniu któreś z ćwiczen wypada...

No cóż. Zdrówka i trafnej decyzji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 906 Napisanych postów 7311 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111899
Fakt te treningi lekkie nie są i może po takiej przerwie po prostu przekozaczyłam


W każdym razie dziękuję

"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie." (Abraham Lincoln)
.
.
http://www.sfd.pl/[BLOG]__SFORCIA__Czas_na_równowagę_i_powrót_do_formy!!_-t1150356-s1.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Myślałem, że dziennik zamilkł a mi po prostu powiadomki nie przychodzą ale nadrobiłem zaległości

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

DZIENNIK TRENINGOWY - BARTOSZ SIEJAK

Następny temat

Zawody kettlebell hardstyle

WHEY premium