Osoby, które mają dużą masę mięśniową nie są uważane za wojowników, którzy doskonale potrafią zadać cios. To przekonanie często wydaje się mieć pokrycie w rzeczywistości - rozbudowane mięśnie ograniczają ruch, potrzebują więcej tlenu aby funkcjonować. Między innymi dlatego nie masz możliwości podjęcia nawet krótkiego wysiłku fizycznego z zachowaniem dużego tętna. Nie bez znaczenia jest to, że dla wojownika liczą się przede wszystkim zdolności motoryczne aniżeli dla kulturysty. Co się dzieje jednak gdy osoba obdarzona potencjałem kulturysty postanawia walczyć?

Alain Ngalani - Panther (42 lata) z Kamerunu jest zawodnikiem MMA o wyglądzie kulturysty. Jak na osobę ze sportowym talentem przystało, jest czterokrotnym mistrzem świata muay thai. Pomimo ogromnej masy mięśniowej jest wybitnie elastyczny i zwinny, co pokazuje, że jeśli ktoś pracuje nad swoją motoryką, masa mięśniowa nie będzie przeszkodą w osiąganiu sukcesów w walkach.

Podczass walki, Ngalani będąc w defensywie znokautował Hidekiego Sekine prawym sierpem w 11 sekundzie walki. Obecnie Alain Ngalani walczy dla federacji One Championship będącej dla wielu trampoliną do UFC - największej federacji MMA na świecie. Ngalani trenuje sztuki walki od dziecka i nie jest zawodowym kulturystą.

Przykładem kulturysty, który zamarzył o karierze wojownika jest Robert Burneika znany jako Hardcorowy Koksu, który w ramach tzw. freak fight (walki osób znanych, którzy nie są zawodnikami MMA) postanowił dwukrotnie wziąć udział w gali MMA Attack, a następnie w KSW. Mimo jego dodatniego bilansu (dwie walki wygrane, jedna przegrana) jego umiejętności nie cieszą się uznaniem. Walki, w których brał udział przypominały raczej gonitwę za uciekającym przeciwnikiem aniżeli starcie gladiatorów.

Komentarze (1)
Yoshi87

Alain Ngalani w akcji

https://youtu.be/AI3sZxODd4k 

0