SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1501400

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 232 dni Na forum 232 dni Przeczytanych tematów 7
Często brak czucia tricepsa przy wąskim wyciskaniu wynika po prostu z kolejności ćwiczeń – jeśli robisz to zaraz po klatce, to triceps jest już częściowo zmęczony i nie pracuje tak efektywnie. Warto spróbować umieścić go na początku sesji lub w inny dzień, żeby zobaczyć różnicę. Czasem wystarczy też delikatnie zmienić tor ruchu albo tempo fazy ekscentrycznej.
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 35461 Napisanych postów 27486 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287672
To że nie czujesz danego mięśnia podczas wykonywania ćwiczenia nie znaczy że ten mięsień nie pracuje , Osoby początkujace nie mają odpowiedniej świadomości własnego ciała , mięśnie sa uśpione ( mało aktywne ) trzeba robić swoje i dac sobie czas
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
Mind muscle trzeba w sobie wyrobić, nauczyć się. Niestety rzadko działa od samego początku treningów.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 92 Na forum 289 dni Przeczytanych tematów 1982
Czy metoda 5x5 musi się tyczyć całego planu treningowego? Bardzo polubiłem swój aktualny plan:
1.Przysiad klasyczny
2.Wyciskanie na ławce płaskiej
3.Martwy ciąg
4.Military press
5.Francuz siedząc gryfem mocno łamanym
6.Uginanie ze sztangą lekko łamaną

Zauważyłem robiąc duże partie 5x5 (nogi, plecy, klatka i nawet barki) lepiej reaguję niż klasyczne 4x 10-12. A z kolei katując małe partie(triceps i biceps) zakresem 4x 10-12 lepiej i technicznie trenuje niż 5x5
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
Nie musi można te bazowe ćwiczenia robić tylko 5x5 ale prędzej czy później wprowadź jakąś periodyzację do planu treningowego.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 92 Na forum 289 dni Przeczytanych tematów 1982
Dziękuję za odpowiedź. Możesz mi napisać różnice w gryfie mocno łamanym a gryfie lekko łamanym, jeśli mówimy tutaj o wyciskanie francuskie siedząc na triceps. Poza zmniejszaniem napięcia w nadgarstkach? Ogólnie rzecz ujmując bardziej preferuję gryf mocno łamany, ale bardzo rzadko go widzę na filmach instruktażowych w kwestii tricków.
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
To jest głównie dla zdrowia nadgarstków każdy musi znaleźć optymalny chwyt dla siebie. Drobne zmiany w pracy tricepsów są ale ja bym na to nie zwracał uwagi bo w kolejnym mikrocyklu będzie zmiana ćwiczenia. Rób taką wersję, która dla Ciebie jest najwygodniejsza.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

electro
Polecane artykuły