SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"DT Xzaar. Triathlon, cel Double IronMan 2017"

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 768415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
w Sierakowie sie jednak nie zobaczymy. Zona zmienila prace i musimy przyspieszyc urlop w tym roku. audi w porzadku . Chociaz ja dresiarska marke wole

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Wolalbym BMW, ale nie mam ostatnio wyboru, co auto, to musze brac co daja.. A darowanemu koniowi, wiadomo ;)

Dzis nie robie absolutnie nic - treningowo ;) Odebralem pakiet, i odzylem, to juz ! Cala zima ciezkiej i uczciwej pracy, zmeczenie, zniechecenie, wszystko to zapomnialem gdy przypialem numer do paska. Liczy sie jutro i caly sezon. Z nosa leci ale gardlo nie boli, goraczki nie ma. Samopoczucie nie jest juz tak dobre a nastroje nie tak bojowe jak tydzien temu jeszcze, ale bede walczyl. Zaloze stosownie motywacyjna koszulke, jakos to bedzie. Jednak deklaruje cel, bowiem wowczas startuje mi sie latwiej, ciagnie mnie presja wyniku i oczekiwan, danego slowa. Zatem - jutro biegne by zejsc ponizej 43 minut na 10 km, poniewaz biegac bede po petli 3x3,33 km plus ogonek - taktyka, pierwsza petla 4'20" na kilometr, druga 4'15", trzecia.. no coz ;) Ile sie da, po ostrzu zyletki :)



W zwiazku z nic nie robieniem bardzo ciekawy wywiad z akademii - polecam przeczytac w wolnej chwili:

Łukasz Grass: Dlaczego badania krwi w treningu sportowym są ważne i potrzebne?

Andrzej Marszałek, dyrektor medyczny Synevo: Medyczna diagnostyka laboratoryjna, bo tak się nazywa ta działka medycyny, o której rozmawiamy, kiedyś służyła tylko do tego, aby rozpoznawać lub wykluczać choroby. Jeśli wyniki badań nie odpowiadały wstępnemu rozpoznaniu, klinicysta podejmował inny trop w dochodzeniu do przyczyny i istoty choroby. Oczywiście jeśli ufał "swojemu" laboratorium. Dzisiaj mówimy o tym, że diagnostyka laboratoryjna może wyprzedzać, dzięki swoim badaniom, postawienie konkretnego rozpoznania przez lekarza klinicystę. W sporcie, podczas wysiłku fizycznego, badania laboratoryjne są nawet elementem większym niż podstawowy. Przeciętny człowiek, kiedy mówi, że jest zmęczony i mówi, że spadła mu tolerancja wysiłku fizycznego, to powie najczęściej, że się nie wyspał, jest przepracowany. U osoby, która uprawia sport intensywnie, pierwszą myślą musi być pytanie: "Czy przypadkiem nie pojawiają się u mnie niedobory żelaza".

Jak to zbadać?

Oczywiście są objawy kliniczne, ale podstawą jest wykonanie badania banalnego, prostego, jak morfologia krwi obwodowej. W tej morfologii wyróżniamy zarówno stężenie hemoglobiny, liczbę krwinek czerwonych, ale również i parametry czerwonokrwinkowe, które mogą już wskazywać na potencjalne zagrożenie rozwijających się niedoborów tego pierwiastka. Dieta, którą stosuje się w przypadku intensywnych treningów sportowych prawdopodobnie jest bogata w ten pierwiastek, ale zapotrzebowanie organizmu jest tak duże, że ta dieta może nie wystarczyć. Z drugiej strony obok żelaza są jeszcze witaminy B12, kwas foliowy - takie podstawowe elementy, które też musimy dostarczać, mimo, że ich zapasy są zdecydowanie większe niż zapasy żelaza. Intensywny wysiłek powoduje niestety uszczuplanie tych zapasów. Jeżeli nie dostarczymy tych witamin, to również możemy spowodować ich niedobór, który może skutkować niedokrwistością, a niedokrwistość będzie objawiała się obniżoną tolerancją wysiłku fizycznego, obniżoną wydolnością, zaburzeniami koncentracji, zmęczeniem, bezsennością, później pojawią się poważniejsze zmiany na skórze, włosach. Badania wykonane w dobrym momencie pozwolą ustrzec się problemów. Ale pamiętajmy też, że jeżeli natura wymyśliła żelazo do przenoszenia tlenu, to niestety nie pomyślała, że ktoś może mieć jego za dużo. Nadmiar żelaza stosowany np. w takiej bezrefleksyjnej suplementacji może być szkodliwy.

Wspomniał Pan o "badaniach zrobionych w dobrym momencie". Co to znaczy?

Jeżeli uprawiamy intensywny sport, ekstremalny - a taki jest triathlon, mamy pewien cykl treningowy. Najlepszym momentem byłaby taka chwila, gdzie zaczynam po odpoczynku trening. Wiem z czym wchodzę w mój program treningowy, określam swój poziom wyjściowy. Oczywiście te parametry wahają się okołodobowo, tygodniowo, miesięcznie, ale zmienność nie jest tak duża, abyśmy musieli wykonywać je co kilkanaście dni. Krwinka czerwona żyje mniej więcej około 3 miesięcy, 100 dni. Jeżeli mają się pojawić zmiany, będą one widoczne we krwi obwodowej mniej więcej w połowie tego okresu. Półtora miesiąca - to jest też okres, w którym najlepiej jest powtarzać badania. Program treningowy też nie jest przecież ciągłym zwiększaniem obciążenia, bo gdzie byśmy się za chwilę znaleźli? Przebiega on w pewnych interwałach, zmieniając się w zależności od tego co nasz trener czy sami chcemy sobie zaaplikować, czy jest to trening wytrzymałościowy czy siłowy. Dobrze byłoby po zakończeniu pewnego okresu treningowego badania powtórzyć .

Czy ten nazwijmy to kalendarz badań możemy należy uzupełniać dodatkowymi badaniami, np. tuż przed startem?

Podstawą do decyzji o dodatkowych badaniach są zawsze moje osiągnięcia, moje tętno podczas określonego wysiłku. Jeżeli tutaj idzie wszystko dobrze, postęp jest widoczny, widzę, że trening przynosi efekty, nie zakładam, że coś złego dzieje się w moim organizmie. Nie musimy robić tego aż tak często. A co z badaniami przed zawodami i po zawodach? W zależności od tego, jak ten sport uprawiamy, podejmujemy decyzję. Zawodowcy badają się przed i po. Niemniej tam gdzie mówimy o wysiłkach długodystansowych dobrze jest wiedzieć, czy mój "zapas" hemoglobiny wystarczy na tak ekstremalny wysiłek, jaki planuje. My nawet nie mówimy, że ta hemoglobina powinna być prawidłowa, a odpowiednia, że ten hematokryt powinien być odpowiedni. Mówimy o "normach" czy "wartościach prawidłowych" w odniesieniu do pewnej przeciętnej populacji. Nasuwa się pytanie czy uprawiający sporty ekstremalne są "normalni"? Oczywiście brzmi to dziwnie, ale o ile wszyscy akceptują różnice wynikające z wieku, płci to nie wszyscy chcą myśleć, że zapotrzebowanie na pewne elementy zależy od masy mięśniowej, obciążenia organizmu. I tak niezależnie od tego, czy kobieta będzie miała 15% masy tłuszczowej czy 25%, to mówimy, że takie a takie stężenie hemoglobiny jest dla kobiety w danym wieku "normą", a przecież zapotrzebowanie na tlen dla jednej i drugiej będzie zupełnie inne. Dlatego warto w treningu wypracować sobie swoje wartości optymalne, określić kiedy ja się czuję najlepiej i kiedy mam najlepsze osiągnięcia. Badania przed samymi zawodami i tuż po nich mogą posłużyć to oceny tego, co straciliśmy po tak dużym wysiłku. Normalnie wykonujemy je w cyklu treningowym. Oczywiście, jeżeli czujemy, że nagle nasza wydolność na tydzień przed zawodami dramatycznie spada, wówczas należy się zbadać.

Chciałbym określić teraz te podstawowe wskaźniki, które otrzymujemy podczas badania krwi. Morfologia - rozszyfrujmy podstawowe dane związane z parametrami czerwonokrwinkowymi?

Dzisiejsze laboratoria dają wynik razem z pewnym odniesieniem do tego, co uznajemy za wartości prawidłowe czy referencyjne, czyli będą podane pewne wartości, do których powinniśmy odnosić nasz wynik. Pojawią się tzw. flagi, czyli głównie są to strzałeczki do góry, do dołu, żeby ułatwić nam interpretację. Morfologia, to badanie...ilościowe elementów morfotycznych i pewnych wskaźników dotyczących tych elementów. Krwinki czerwone - erytrocyty, czyli twór, który dzięki zawartości hemoglobiny dostarcza tlen do komórek. One powinny być w odpowiedniej liczbie, ale również powinny być odpowiedniej wielkości, objętości i ten parametr nazywany jest MCV (średnia objętość krwinki czerwonej). I tak jak powstaje erytrocyt z proerytroblastu, to z każdym podziałem komórkowym krwinka robi się mniejsza. Jeśli spadnie liczba tych podziałów, np. przy niedoborze witaminy B12 czy kwasu foliowego, to we krwi obwodowej, będą widoczne większe erytrocyty - makroerytrocyty, czasami powiemy wręcz megalocyty przy głębokich niedoborach. Jeżeli liczba podziałów jest większa, np. przy niedoborze żelaza, to mamy do czynienia z mikrocytozą. Wartość, która jest prawidłowa waha się między 77 a 99 femtolitrów. Ona zawsze jest uwidoczniona na wynikach badań. Podstawą diagnostyki w zwykłych chorobach jest jednak stężenie hemoglobiny - czyli tego barwnika, obejmującego hem - związek zawierający żelazo i białkową część - globinę. Spotykamy się z dwoma skrajnymi przypadkami - niedokrwistość, czyli obniżone stężenie hemoglobiny i nadkrwistość, czyli podwyższone wartości ponad normę. Powinniśmy oscylować w obrębie wartości prawidłowych, które wahają się od około 12 do około 16 gramów na decylitr i różnią się w zależności od płci oraz wieku. Uprawiając wysiłek fizyczny musimy mieć wartość optymalną, odpowiednią dla nas, tak żeby nie było za dużo krwinek czerwonych ani za mało. Nadmierne zagęszczenie krwi spowoduje zagrożenie stanami zakrzepowo-zatorowymi, zmianami w naczyniach. Niedobór również jest niebezpieczny - spada nasza wydolność. Wartości te są jednak bardzo osobnicze, dla zawodnika X wartość 12,5 będzie optymalną, bo jego mięśniówka i organizm będzie tego potrzebował, ale już dla zawodnika Y o innych parametrach i budowie 12,5 będzie wartością za małą. Kolejny parametr, który występuje we krwi obwodowej to hematokryt. Jest to stosunek objętości elementów morfotycznych do objętości pełnej krwi. Zależy do dwóch elementów: od liczby krwinek czerwonych i od wielkości krwinki, od jej objętości. To są podstawowe parametry czerwonokrwinkowe. Oczywiście wykorzystujemy jeszcze coś takiego co nazywa się stężeniem i/lub masą hemoglobiny w krwince czerwonej. To są takie dwa skróty: MCHC i MCH. One odpowiadają nam na pytanie, czy zawartość hemoglobiny w erytrocycie jest prawidłowa czy nie.

A co konkretnie wpływa na to, że wartości hematokrytu mogą być za niskie?

Najczęściej spotykana przyczyna, to niedobory żelaza. Ale zacznijmy od wyjaśnienia tego, jakie mogą być niedokrwistości. Może nie spotykamy ich u triathlonistów, ale generalnie obejmują zaburzone wytwarzanie krwi, obserwujemy niedokrwistości spowodowane skróconym czasem życia krwinki czerwonek, niedokrwistości niedoborowe i wreszcie niedokrwistości pokrwotoczne.

iron eat



Skupmy się na niedokrwistości niedoborowej - w Polsce najczęściej spowodowane niedoborami żelaza. To, że żelazo jest niezbędne do transportu tlenu, wchodzi w skład pierścienia hemowego, tworzy hemoglobinę wspólnie z częścią białkową wiemy już ze szkoły średniej. Nie jest jednak tak, że możemy w ciemno wziąć sobie żelaza ile nam się spodoba. Gubimy żelazo zarówno w hemolizie w ramach fizjologii, czyli normalnego rozpadu krwinki czerwonej, która żyje przecież około 3-4 miesięcy. Krwinka się starzeje, rozpada, część żelaza jest zwrotnie wchłaniana, a część wydalana. Jeżeli ten rozpad z różnych przyczyn jest nadmierny, to pojawia się niedokrwistość. Warto pamiętać, że nadmierny rozpad może się zdarzać przy długotrwałym biegu. Powtarzane, rytmiczne uderzenia obejmujące drobne naczynia mogą powodować hemolizę wewnątrznaczyniową - czyli nie w śledzionie tylko na obwodzie. Może dojść do niedoboru żelaza, ale żelazo tracone jest również w przypadku krwawienia, szczególnie przewlekłego krwawienia, gdzie niewielkie krwawienie do przewodu pokarmowego będzie powodowało utratę żelaza. Nadmierne krwawienia miesięczne u kobiet, zbyt obfite miesiączki, to również jest utrata żelaza. Aby została zachowana równowaga żelaza we krwi musi być oczywiście zapewniony odpowiedni dowóz tego pierwiastka, czyli dieta. Są jeszcze okresy wzmożonego zapotrzebowania, czyli okres rozwoju u dzieci, dorastanie oraz intensywny wysiłek fizyczny, czy ciąża.

A dlaczego nie możemy się przeładować żelazem?

Pomijam kwestię chorób, jak np. choroba Wilsona, i innych, które wiążą się z nadmiernym magazynowaniem żelaza, powodują uszkadzanie narządów. Ale nadmiar żelaza jest po prostu toksyczny, szkodliwy, będzie powodować zmiany w wątrobie, może powodować zmiany w przewodzie pokarmowym, zaburzenia w funkcjonowaniu w układzie antyoksydacyjnym. Do tego wszystkiego, żebyśmy z żelazem byli w zgodzie, musimy pamiętać, że ono się wchłania raz lepiej raz gorzej, powinniśmy pamiętać o dostarczeniu równolegle witamy C, zapewnić żelazo na odpowiednim stopniu utlenienia i nie zawsze w stu procentach to żelazo wchłania się przez przewód pokarmowy. Bezrefleksyjne stosowanie suplementacji żelazem może być niebezpieczne.

Ostatni wskaźnik, który w dzisiejszej rozmowie chciałem omówić to kinaza kreatynowa. Co to jest i co nam pokazuje?
To jest enzym, który składa się z trzech izoenzymów: części mózgowej, mięśniowej i sercowej. Jeżeli mierzymy aktywność tego enzymu w całości, to mierzymy te trzy składowe. W warunkach fizjologii część mózgową CK-BB, możemy pominąć, ona nie występuje tak naprawdę na obwodzie. Tak więc całość możemy powiedzieć składa się z części sercowej i mięśniowej, która jest we krwi obwodowej. Jest to enzym, który wskazuje na uszkodzenie komórki mięśniowej. Jeżeli mówimy CK-MB, to chodzi o część sercową, a jeżeli CK-MM, to mięśni szkieletowych. Rzeczywiście jest to marker wykorzystywany w kardiologii do oceny wystąpienia martwicy, zawału mięśnia sercowego. To jest tylko jedna ze składowych, druga - ta mięśniowa - będzie wskazywać na uszkodzenie komórek mięśni szkieletowych. Jeżeli wzrasta aktywność tego enzymu, a proszę mi wierzyć, że u biegaczy bardzo często obserwujemy wartości na poziomie 800, 900, 1000 jednostek enzymatycznych, gdzie wartości prawidłowe u przeciętnego człowieka wahają się w okolicach 200, to jak duże musi być uszkodzenie mięśni, żeby tego enzymu wylało się tak dużo i pojawiło się we krwi obwodowej. Dobrze jest monitorować aktywność CK po to, żebyśmy w pewnym momencie powiedzieli STOP, moje mięśnie dostały za dużo w kość, teraz muszę pozwolić im się odtworzyć. Kiedy jest to STOP zależy trochę od naszej współpracy z trenerem, trochę od naszych wartości wyjściowych i trochę od tego, do czego dążymy. Trzeba pamiętać, że to nie jest jedynie wskaźnik tego jak jest, ale również tego co może nastąpić, ocena ryzyka, bo przecież uwalniająca się mioglobina z mięśni jest kolejnym elementem bardzo niebezpiecznym. U niektórych maratończyków dochodziło do takich stanów, że pojawiała się głęboka niewydolność nerek, która może doprowadzić do zgonu poprzez zaczopowanie nerek przez uwalnianą mioglobinę.

Dziękuję za rozmowę. Bardzo ogólnie zarysowaliśmy najważniejsze problemy i wskaźniki. Z pewnością będziemy wracać do poszczególnych wątków naszej rozmowy i omawiać te zagadnienia jeszcze bardziej szczegółowo.

dr n. med. Andrzej Marszałek
Konsultacje medyczne i wsparcie merytoryczne. Dyrektor Medyczny Synevo Sp. z o.o. Lekarz, wspólny mianownik między gabinetem lekarskim, a laboratorium. Współautor m.in. książki "Wyzwania ekstremalne".



Zmieniony przez - xzaar77 w dniu 2015-03-21 13:19:33

Zmieniony przez - xzaar77 w dniu 2015-03-21 13:20:23

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Strasznie ciekawa kwestia. Niestety aktualna. Ostatnio miałem rozmowę z osobą kompetentną, która wręcz kazała mi zrobić badania przed maratonem. Echo serca itp. mnie nie dziwiło, ale właśnie kierunek żelazo. Mało tego. Pojawiło się stwierdzenie o możliwej anemii Nie wierzę to jakoś, ale wigoru faktycznie co nieco mi ubyło. Może się nawet zbadam.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Kölner Frühlingslauf 2015 za mna. Krotka to bedzie relacja, bo bieg krotki i historii w nim niewiele. Rano mocne sniadanie, 4 biale bulki z miodem, popite kawa, do tego serek lekki 200 gram. W droge. 40 minut przed biegiem zel energetyczny, duzy, same wegle, 64 gramy. Pogoda nie do okreslenia, chwile przed startem wyszlo sloneczko, ale temperatura 7 stopni. Mnie pasowalo, polecialem ubrany lekko. Oczywiscie rano po chorobie zero sladu - adrenalina, te sprawy. Kwestia otwarta pozostalo na ile starczy tego doladowania ;)

Na miejscu bylismy przed 10, by kibicowac sportowcom PRO - 200 osob startowalo w osobnym biegu, a poniewaz nie bylo wielkiego zainteresowania, jak pisalem i ja z moja kiepska zyciowka 46 minut dostalem zaproszenie - odmowilem, i zaluje ze stchorzylem. Mialbym komfortowe warunki biegu, moglbym sie pod kogos podpiac i podciagnac, i urwac jeszcze jakies sekundy. Jak mowilem, stchorzylem, wiec nie ma o czym mowic.

Moj bieg - okolo 2400 biegaczy. Wiedzac ze bedzie wasko i ciasno, ordynarnie ustawilem sie w pierwszej linii startowej, no, drugiej moze ;) Kibicow sporo, moj prywatny kibic chuda, koszulka z orzelkiem - i nagle poczulem ze musi byc dobrze. Jak zwykle szlag trafil wszelkie plany strategiczne, bo 200 metrow od start byl mostek, waskie gardlo, wiec postanowilem ze musze na nim byc przed tlumem, bo mnie zablokuja. Bylem.. 2 lub 3, i zanim sie zorientowalem lecialem po 3'30". Stop. Ten krotki sprint ustawil mnie jednak w czolowce i tak zostalo. Trasa fajna, po parku, dosc plaska, tylko dwa ostre podbiegi i zbiegi, ale krotkie, interwalowe typowo. Niestety fatalne w skutkach 3 petle. Na pierwszej pobieglem niemal swoje, odrobinke szybciej od zalozen, ale wszytkie pojedyncze km pobieglem szybciej niz strategia kazala, wiec nie ma co narzekac. Pierwsza petle konczylem z zapasem w stosunku do planu na 43 minuty, czulem sie dobrze. Na drugiej pojawily sie schody, po 5 km dopadlem ostatnich biegaczy - dublowanie, i to juz do konca. Od razu stracilem kontakt wzrokowy z czolowka biegu, wiedzialem ze moze byc przede mna kilka osob, nie wiecej. Na calej trasie nie wyprzedzil mnie nikt, ktos probowal na 2 km ale dostal kontre, bo mnie ponioslo ;) Druga petle konczylem znow z zapasem na 43 minuty, ale zrobilo sie bardzo zle - bieglem w tlumie, zygzakiem. Trudno, a mialem zaproszenie do komfortowego biegu na 200 osob.. ;) Opcje byly dwie, cisnac, albo trzymac swoje. Bieglo sie alejkami w parku, glownie asfalt, troszke ziemi, ale ladnie ubitej, dwa mostki z kamienia. Nie ma co narzekac, trasa z certyfikatem. Kryzys mialem na 8 i 9 km - mentalny, bo wtedy mialem przyspieszyc w trupa, a nie dalo sie zupelnie, za duzo ludzi. Przerzedzilo sie przed meta i od razu troszke docisnalem, koncowka juz w trupa i od razu wskoczylem na przyjemne tempo, na koszmarny za to dlug tlenowy, kolke, granice porzygania i wszystko co sobie wyobrazacie - jednym slowem - zaj**iscie ;)

Aby nie zanudzac, zabraklo dyscypliny taktycznej, popelnilem bledy, ale wynik jest lepszy niz caloksztalt. Nie ma jeszcze oficjalnych wynikow, mam tylko swoj nieoficjalny pomiar - nowy rekord zyciowy na 10 km to 41 minut i 24 sekundy. Lepiej niz deklarowalem, slabiej, niz uwazam ze stac mnie w tej chwili.. Podam pozniej oficjalny wynik. W biegu amatorow bylem gdzies pomiedzy 3 a 6 miejscem open - nie wiem bo od momentu dublowania nie bylem w stanie rozpoznac czolowki.

Przy okazji bardzo ciekawia mnie badania wydolnosciowe ktore mam za 2 tygodnie, czuje ze po okresie zimowym znow spadlo mi HRmax. Dzis bieglem naprawde w trupa, koncowke do nieprzytomnosci - ponizej wykresy. Wklejam tez filmik z koncowki - film z serii moja zona Chuda i jej kibicowanie, polecam ;) Jakies drobne fotki, reszta jak organizator sie ogarnie ;)
















Zmieniony przez - xzaar77 w dniu 2015-03-22 14:35:01

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 885 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17458
Właśnie wynalazłam wyniki w sieci. Piękny rezultat, wypracowany. Do pudła w generalce zabrakło 6 sekund:)
Wielkie gratki, aż strach co będzie na Orlen Łorsoł...

Zmieniony przez - Spawareczk w dniu 2015-03-22 14:57:35

" - Tato.... - ciągnąłem słabym głosem. - Nie jestem pewien co robić, ledwie mogę się ruszać..
- Synu.... - powiedział z nagłą determinacją. - jeśli nie możesz biec, idź. Jeśli nie możesz iść, czołgaj się. Rób to, co musisz i nigdy, przenigdy się nie poddawaj.

Zamknął oczy i mocno mnie uścisnął. Wyciągnąłem rękę i położyłem dłoń na jego ramieniu.
- Tak zrobię, tato - wymamrotałem. - Nie poddam się.
Rozluźnił uścisk, a wtedy moja głowa bezwładnie opadła na brzuch. Rozłożyłem ręce i nogi a potem postąpiłem tak, jak radził - zacząłem się czołgać."

http://www.sfd.pl/Spawareczka_wychodzi_z_krzaków-t1033235-s9.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
Czas świetny... bieganie na takim pułapie bmp też super sprawa. Skoro tak bardzo musiałeś biegać zygzakiem to znaczy, że margines jeszcze masz. Zejście poniżej 40' w twoim zasięgu... może nawet w tym sezonie. Gratulacje

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
xzaar77
nowy rekord zyciowy na 10 km to 41 minut i 24 sekundy. Lepiej niz deklarowalem, slabiej, niz uwazam ze stac mnie w tej chwili.. Podam pozniej oficjalny wynik. W biegu amatorow bylem gdzies pomiedzy 3 a 6 miejscem open - nie wiem bo od momentu dublowania nie bylem w stanie rozpoznac czolowki.


Gratulacje. Kosmiczny (jak dla mnie) czas. Gdyby warunki były lepsze pewnie być dał radę zjechać poniżej 40 minut. 4min na km x 10... niezła moc;)

xzaar77

Przy okazji bardzo ciekawia mnie badania wydolnosciowe ktore mam za 2 tygodnie, czuje ze po okresie zimowym znow spadlo mi HRmax. Dzis bieglem naprawde w trupa, koncowke do nieprzytomnosci - ponizej wykresy.


Tętno też mocno. B.długo dałeś radę utrzymać je powyżej 170 uderzeń. To jeszcze nie jest "obiecane" ~185 przez 6 minut, ale i tam grubo.
xzaar77

Wklejam tez filmik z koncowki - film z serii moja zona Chuda i jej kibicowanie, polecam ;) Jakies drobne fotki, reszta jak organizator sie ogarnie ;)


A żonie daj po łapach - co to za durne trzymanie telefonu. To trzeba normalnie obrócić, a nie robić jakiś śmieszny wycinek obrazu.; )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Spawareczk
Właśnie wynalazłam wyniki w sieci. Piękny rezultat, wypracowany. Do pudła w generalce zabrakło 6 sekund:)
Wielkie gratki, aż strach co będzie na Orlen Łorsoł...


Dostalem te wyniki, i lekka zalamka, 5 sekund zabraklo mi do podium w open, gdyby nie to dublowanie, widzialbym rywala i mial szanse choc sprobowac powalczyc.. eh. Na pocieszenie, 1 miejsce w kategorii wiekowej.

Marcel_197
Czas świetny... bieganie na takim pułapie bmp też super sprawa. Skoro tak bardzo musiałeś biegać zygzakiem to znaczy, że margines jeszcze masz. Zejście poniżej 40' w twoim zasięgu... może nawet w tym sezonie. Gratulacje


Dzieki, ale w tym roku juz chyba 10 km nie pobiegne. Nie lubie, to bardzo ciezki bieg, trudniejszy od polmaratonu i maratonu bo tam biegnie sie w tlenie, boli, ale miesniowo, a tu boli.. wszystko ;) Za rok, i jesli zdrowie da, po wynik ponizej 40 minut.

MalcerzV3

A żonie daj po łapach - co to za durne trzymanie telefonu. To trzeba normalnie obrócić, a nie robić jakiś śmieszny wycinek obrazu.; )


Dzieki, masz swoj udzial w wyniku, za wszelka cene chcialem Ci nosa utrzec i wykrecic odpowiednie tetna, nie udalo mi sie ale staralem sie ;) Kazda motywacja jest cenna, dziekuje, zupelnie szczerze ! To jak Chuda kreci filmy to juz legenda ;) Nie chcialbys pozostalych ogladac, widac glownie drzewa, bo ona kreci, krzyczy, macha i kibicuje jednoczesnie. Zrobie testy za 2 tygodnie, bysmy zweryfikowali co tez moge a czego nie, rzetelnie, daje slowo, tylko chwilke odsapne ;)







Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 885 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17458
xzaar77
Spawareczk
Właśnie wynalazłam wyniki w sieci. Piękny rezultat, wypracowany. Do pudła w generalce zabrakło 6 sekund:)
Wielkie gratki, aż strach co będzie na Orlen Łorsoł...


Dostalem te wyniki, i lekka zalamka, 5 sekund zabraklo mi do podium w open, gdyby nie to dublowanie, widzialbym rywala i mial szanse choc sprobowac powalczyc.. eh. Na pocieszenie, 1 miejsce w kategorii wiekowej.





Zalamka?? Wymiatasz przecie! Wiem, ze prawdziwy wojownik zawsze czuje niedosyt, zawsze można wyżej, mocniej i dalej, zawsze krew pot i łzy... Z mojego punktu widzenia wykonałeś kawał dobrej roboty. Fakt, mogłeś walczyć w komfortowych warunkach, postawiłeś na przepychanie się wśród tłumu - to był świadomy wybór. Następną razą pamiętaj - forma, formą i więcej, niż wytrenowałeś nie wybiegasz, ale jeśli masz wpływ na warunki - wybieraj najlepsze

Raz jeszcze szapoba! .. a Żonka dała radę! jak się Kobita troszczy! Zaplecze serwisowe z pierwszej ligi:)

" - Tato.... - ciągnąłem słabym głosem. - Nie jestem pewien co robić, ledwie mogę się ruszać..
- Synu.... - powiedział z nagłą determinacją. - jeśli nie możesz biec, idź. Jeśli nie możesz iść, czołgaj się. Rób to, co musisz i nigdy, przenigdy się nie poddawaj.

Zamknął oczy i mocno mnie uścisnął. Wyciągnąłem rękę i położyłem dłoń na jego ramieniu.
- Tak zrobię, tato - wymamrotałem. - Nie poddam się.
Rozluźnił uścisk, a wtedy moja głowa bezwładnie opadła na brzuch. Rozłożyłem ręce i nogi a potem postąpiłem tak, jak radził - zacząłem się czołgać."

http://www.sfd.pl/Spawareczka_wychodzi_z_krzaków-t1033235-s9.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
Z tabeli czasów wynika że koleś z 3 miejsca wyprzedził cie na ostatniej pętli

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik Kuby vol. 2

Następny temat

jak to zrobić

WHEY premium