SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyncze pytanie? Nie wiesz jak dawkowac suple? pytaj Tutaj!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 254903

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1437
mam takie pytanie otóż biorę kreatynkę mono olimpu w kapsach, dawkuje w DT - 4 przed i 4 kaps po treningu w dzien NT - 4 kaps w porze treningu. Ostatnio zauwazyłem na plecach jakieś dziwne krostki, cos jakby uczulenie. na rękach też pojawiło mi sie w jednym miejscu zaczerwienienie. Krete biorę juz 4 tyg, czy to mozliwe że od niej coś takiego sie dzieje ? Moze coś z wątrobą nie halo ? miał ktoś taki problem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pytanie z innej beczki.O której godzinie mam już jeść posiłki tylko białkowe np zjem po treningowy o 18 to 0 21 mam już jeść np samego tuńczyka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
owstatni posiłek, chyba, że byłby to potreningowy to wtedy z wegl.

np zjem po treningowy o 18 to 0 21 mam już jeść np samego tuńczyka?

wedle tej zasady zapewne tak; chyba, ze ów tuńczyk nie jest jeszcze ostatnim...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2009-04-15 19:58:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
znaczy mi chodzi o to że wiadomo w godzinach nocnych organizm już sobie węgle przerabia na tłuszcz więc zjem tyne o 21 a 00 twaróg tak ma być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2810 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16899
tak bedzie oki

always the sun

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2724
Suplementy:
-WPC
-BCAA Xtra
-Dymatize Dyma Burn Extreme

Czy takie dawkowanie bedzie ok?

8-9 WPC
9.30 Dyma burn 2kaps
10 posiłek
11 trening - tutaj bcaa wedle podanej dawki 1g/10kg masy ciała
12.30 WPC + bcaa - po treningu
13 posiłek
14-15 Dyma Burn 2kaps
16 posiłek
19 posiłek
22 WPC

To by było w dni treningowe a w dni nietreningowe jak mam uzywac bcaa ?
Czesto jezdze na rowerze popoludniami (w dni treningowe tez) wiec moge brac bcaa przed jazda i kolejna dawke po ? Czy w dni treningowe bedzie to juz za duzo bcaa na dzien.

Zmieniony przez - fake4r w dniu 2009-04-17 08:40:12

Zmieniony przez - fake4r w dniu 2009-04-17 09:20:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
witam
pierwszy raz pisze na takim forum i nie wiem czy moje pytanie jest adekwatne ale
przez miesiąc brałam cla z zieloną herbatą. osobiście uważam że jest skuteczny. ale mam pytanie jaki jest dokładny jego skład i czy zażywanie tego suplementu może zawyżyć poziom żelaza we krwi? po miesiącu stosowania odczekałam ponad tydzien i zrobiłam morfologie. okazało się że mam 2,5 razy za wysoki poziom żelaza :/ mój jadłospis wskazywał raczej na to że powinnam mieć niedobór, bo nie jadłam żadnego mięsa ani produktów zawierających łatwo przyswajalne Fe...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2810 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16899
a jak pozostale wyniki krwi?

może przesadziłaś z preparatami zawierającymi żelazo? Po drugie nadmierny rozkład czerwonych krwinek, jeśli masz anemie to by wskazywało na to, a może to być wrodzone i u Ciebie normalne, jest taka przypadłość jak nadmierny poziom żelaza.

to może być coś takiego, co prowadzi w konsekwencji do niewydolności wątroby i do jej marskości:

Hemochromatoza pierwotna, inaczej cukrzyca brunatna lub brązowa, czyli przeciążenie żelazem, jest dziedziczną chorobą metaboliczną, w której dochodzi do nadmiernego wchłaniania żelaza z pożywienia. U zdrowego człowieka żelazo podlega procesowi recyrkulacji - uwolnione z rozpadających się krwinek czerwonych jest wbudowywane do nowo powstających erytrocytów. Gdy poziom żelaza we krwi jest obniżony, organizm wchłania je z pożywienia, kiedy jednak jego zapasy w różnych tkankach i narządach są duże, ujawnia się cukrzyca i może dojść do uszkodzenia serca, wątroby, trzustki, jąder i stawów. W narządach tworzą się złogi hemosyderyny. Przyczyną uszkodzeń w chorobie jest nadmierne utlenianie lipidów z powodu obecności większej ilości wolnych rodników, stymulację produkcji kolagenu, a także bezpośrednie działanie
na DNA.

always the sun

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2810 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16899
Nadmierne ilości żelaza w ustroju wykazują badania krwi oraz biopsja wątroby. Niestety hemochromatoza często bywa nierozpoznana, gdyż objawy sugerować mogą m.in. zapalenie wątroby czy choroby serca. Właściwa diagnoza często postawiona jest dopiero wtedy, gdy dochodzi do znacznego uszkodzenia narządów.

Obecnie jedynym skutecznym leczeniem jest upust krwi. Upusty wykonuje się zazwyczaj raz, czasem dwa razy w tygodniu. Leczenie prowadzi się przez wiele tygodni i może ono doprowadzić do osiągnięcia prawidłowego poziomu żelaza we krwi.

always the sun

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
nie stosowałam żadnych preparatów poza cla z zielona herbatą.
a o cukrzycy brunatnej i leczeniu upustami krwi też czytałam już w necie. tylko że nie mam żadnych dolegliwości z tym związanych. badania krwi robiłam z myślą, że mam niedobór a nie nadmiar żelaza. no oczywiście nie mam teraz innego wyjścia jak wizyta u lekarza.
ale chciałam się dowiedzieć czy cla mogło mieć jakikolwiek wpływ na poziom żelaza we krwi bo o te suplementy pewnie bedzie mnie pytał lekarz.

pozdrawiam
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Creatine mikronized 200 mesh+taurine 400g TREC

Następny temat

PIERWSZY CYKL PO PRZERWIE

WHEY premium