SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Akop Szostak

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 505423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 367 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22428
czy lepsza alternatywa w potreningowym bd np 50% wiecej wegli i calkowite obciecie tluszczy i warzyw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6913
Witaj ! dzięki za miłe słowa, jak również dziękuje za zaproszenie na facebooku. Na masie jestem pączek, dziś nawet klient powiedział do mnie „ale spuchłeś”

Wracając jednak do twojego pytania, uważam ze taką ilość śmiało możesz dodawać do posiłków około treningowych. Te tłuszcze są lekko strawne, więc jeżeli zjesz posiłek na 2h przed treningiem to nie widzę żadnego problemu. PO treningu musimy spowodować odpowiedni wyrzut insuliny, i dostraczyc szybkich węglowodanów, ale tutaj masz carbo, wiec posiłek który jemy 30 minut później może zawierać 10g (czyli łyzkę) oliwy. Nie jestem zwolennikiem zbyt dużej ilości tłuszczów w diecie, oraz w okresie około treningowym, lecz twoje wartości są moim zdaniem odpowiednie.

Pozdrawiam!

facebook to zło, ale i tak tam jestem ... :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 367 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22428
dzieki bardzo:) powodzenia w przygotowaniach na jesien sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6913
dzięki

również powodzenia, i dzięki za soga !

facebook to zło, ale i tak tam jestem ... :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 377 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15279
Czesc Akop. Nigdy nic nie pisalem, ale przyznam, ze od dosyc dawna Cie obserwuje z ukrycia i jestem Twoim wiernym kibicem :). Pisze, poniewaz mam pytanie dotyczace nog i sadze, ze mozesz mi w jakis sposob doradzic. Uwielbiam robic przysiady, czuje ze to cwiczenie dziala na mnie doskonale, jednak po kilku powtorzeniach (nawet typowo rozgrzewkowych) dokucza mi bol w lewym kolanie. Na poczatku jest on dosyc ostry i daje sie we znaki przy kazdym powtorzeniu, ale jesli go przetrzymam to przechodzi w jednostajny bol, ktory trzyma sie juz praktycznie caly dzien. Jadlem juz jakies glupoty w stylu animal flex, ale nie widze jakiegos mega postepu. Widzialem gdzies, ze borykasz sie z podobnym problemem i robisz przysiady na maszynie smitha - sadzisz ze mogloby to mi pomoc? Moze jednak powinienem wybrac sie do jakiegos lekarza? Z gory dzieki za wszelka odpowiedz i zycze powodzenia, a ja spadam odgrzewac kurczaka z warzywami :)!
PS: dodam ze kolano nie dokucza mi w zaden sposob w innych cwiczeniach (suwnica, wyprosty, etc), tylko przysiad...

Zmieniony przez - Gierol w dniu 2011-01-30 18:27:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6913
Witaj! Dziękuje za tak miłe słowa

Zawsze uważałem przysiady za najlepsze ćwiczenie, lecz tak samo jak Ty nie mogę robić na wolne sztandze. Sam wykonuje to ćwiczenie na maszynie Smitha. Przy dużych obciążeniach bardzo boli mnie kolano. Mimo ze mówią ze to ćwiczenie jest mniej skuteczne, to jednak uważam ze każde które spowoduje uszkodzenie włókna mięśniowego da efekt !! W ostatnim sezonie bardzo poprawiałem nogi, a przez cały czas trenowałem na tej suwnicy. Tym bardziej gdzie praca mięsnie 4głowych uda będzie praktycznie taka sama, jak na wolnej sztandze.

Moim zdaniem to ćwiczenia są dla nas, a nie my dla nich. Musimy robić co możemy, a efekt i tak będzie !!

ps warto to sprawdzić u lekarza, to w żaden sposób nie zaszkodzi

facebook to zło, ale i tak tam jestem ... :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 701
witam serdecznie, mam pytanie odnośnie interwałów, czy robienie interwałów po treningu siłowym i uzupełnieniu glikogenu (carbo, aminokwasy itp.) to dobre rozwiązanie :)

pozdrawiam :)

legenden

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 247
moim zdaniem pożygasz się zdrowo po wypiciu carbo i pojsciu na interwały...chyba tylko aminki przed interwałem ,ale to Akop Ci zaraz pewnie powie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6913
legenden jeżeli jest to krotki interwał, około 15 minut to można robić śmiało. Dłuższego nie polecam, ponieważ jest to za bardzo kataboliczne. Jeżeli chodzi o suplementację, należy koniecznie wypić carbo, ponieważ interwał korzysta z węglowodanów, a nie tłuszczu. Tłuszcze spalamy po tym wysiłku, po przez napędzenie metabolizmu. Oczywiście aminokwasy warto dodać, przyspieszy to regenerację i zapobiegnie katabolizmowi.

sinz same aminokwasy to za mało, niestety taki wysiłek jest bardzo kataboliczny, tym bardziej po siłowym treningu. Warto wypić węglowodany, lecz polecam pić je już pod koniec treningu. Po treningu odczekać 10 minut i zrobić interwał. To dam nam większy komfort pod czas jazdy.

facebook to zło, ale i tak tam jestem ... :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1245 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 296550
SIema AKop,


Dostane u CIebie w sklepie kofeine w kapsach??

Pozdro

TrOl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Instrukcja Obsługi

Następny temat

Rywalizacja!

WHEY premium