SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Akop Szostak

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 505433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6913
Po aerobach nie można spożywać carbo, ponieważ pod czas tego wysiłku kwasy tłuszczowe są uwalniane z komórek tłuszczowych. Carbo spowoduje zbyt duży wyrzut insuliny (a tutaj on nie jest potrzebny, tym bardziej gdzie bedzie to blokowało spalanie tłuszczu), a następstwem tego będzie odesłanie z powrotem kwasów tłuszczowych do komórek, i zmniejszenie wykorzystaniu tłuszczu w procesie podwyższonej termo genezy po treningu.

PO treningu siłowym mamy na tyle duży wyrzut hormonów anabolicznych (jak wzrostu) ze blokują one negatywne działanie insuliny na komórki tłuszczowe. Również pod czas aerobów organizm spokojnie będzie pobierał tłuszcz jako paliwo, ponieważ węglowodany zostaną wchłonięte. Organizm tuż po treningu siłowym będzie chciał je zmagazynować i tak łatwo nie będzie chciał je spalic.

Po aerobach od razu jemy posiłek, więc o katabolizm nie ma co się martwic, tym bardziej gdzie wcześniej były użyte suplementy.

Taki schemat stosuje dziś wiele zawodników, sam stosował tak przez cały okres redukcji, a z poziomu BF byłem bardzo zadowolony


Zmieniony przez - ASzostak w dniu 2010-12-01 13:25:14

facebook to zło, ale i tak tam jestem ... :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 8678 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160898
czyli jak obecnie pod koniec silowki stosuje waxy maize i wskakuje na rowerek i po nim wypijam bialko i w domu posilek (cel masa) to zle robie?
jedni mowia ze dobrze, drudzy, zebym wszystko razem pyknal po aero, hmm...

jakie carbo stosujesz?

Zmieniony przez - Molu86 w dniu 2010-12-01 13:30:32

...:::Every Dream Has A Beginning:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6913
Wszystkie badanie pokazały ze najwieksze działanie anaboliczne jest jak białko dajemy z węglowodanami ! dla tego dziś każdy produkt po treningowy (prawie każdy) ma zarowno węglowodany jak i białka

po aeroach jemy normalny posiłek ! z kolej przed (czyli po siłowym) najlepiej carbo i aminokwasy


Zmieniony przez - ASzostak w dniu 2010-12-01 13:33:21

facebook to zło, ale i tak tam jestem ... :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 4804 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 55930
a jeśli aeroby są na czczo to:
przed bcaa
zaraz po bcaa + aminy proste

posiłek

?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 8678 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160898
nie
przed bcaa+aminy
aero
po aero posilek

...:::Every Dream Has A Beginning:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 866 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26410
to jak to białko odrazu po treningu, zawsze myślałem że 20-30 minut po, ponieważ organizm wykorzysta je jako energię.
Mój schemat wygląda tak:
odrazu po:
10g bcaa
500mg vit. C
potas
magnez
b6
100g carbo

20 min. po 40g białka

Czy to jest źle ?, dawac białko od razu po treningu razem z węglami ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6913
jeżeli robimy aeroby od rana, to w tedy same aminy proste. Bcaa powodują większą aktywację insuliny, co może spowodowac mniejsze spalanie tłuszczu. (po siłowym mamy na tyle duży poziom GH, ze ten horon zmniejsza tą aktywność)

Po siłowym treningu węglowodany razem z aminokwasami (białkiem). Organizm bardzo nie lubi spalać aminokwasów jako paliwa, więc robi to w ostateczności. Mając węglowodany nie zrobi tego, białko zostanie wykorzystane na działania anaboliczne !!

Do tego ostatnie badania pokazują ze największy anabolizm jest w kombinacji węgle + białko. Nauka rządzi, a mięśnie rosną

facebook to zło, ale i tak tam jestem ... :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 378 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6657
po treningu wyrzut gh jest niewielki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6913
generalnie to trening siłowy powoduje największe aktywację gh i testosteronu (ze wszystkich rodzaji treningów), dla tego poleca sie tą aktywność mężczyzna z andreopauza czy somatopauza (choć w tym drugim przypadku jest to koregowane głownie lekami)

Zmieniony przez - ASzostak w dniu 2010-12-01 22:23:45

facebook to zło, ale i tak tam jestem ... :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1135
co wolisz po treningu carbo czy vitargo? nie próbowałem jeszcze tego drugiego ale cena nie motywuje do stosowania, carbo wydaje się wychodzić ekonomiczniej ale czuję że dość długo mi w żołądku zalega.jakiej firmy carbo stosujesz?czy jest duża różnica w porównaniu do vitargo jeśli chodzi o przyswajalność?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Instrukcja Obsługi

Następny temat

Rywalizacja!

WHEY premium