SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

130 x 5

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 73595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 379 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5638
fanslaska
MaGor
Ja mam pas, ale nie używam. Przestałem. Jeżeli nie potrafię wytworzyć ciśnienia śródbrzusznego i utrzymać go, to znaczy, że za dużo chcę brać. Ochrona odcinka lędźwiowego jest przeceniana. Tam są najbardziej masywne kręgi i najsolidniejsza konstrukcja. Też kiedyś miałem granicę 150 kg dla pasa.

Ja też mam i używam Wiadomo, na najcięższe kąski, ale uważam, że warto. Ochrona ochroną, przy takich ciężarach jak my "dźwigamy" to nie ma co strzelić, ale... nie jetem w stanie osiągnąć takiego uczucia,nie wiem, głazu(?) bez niego. Jak wchodzę pod sztangę, napięcie jak zawsze od góry do dołu (czasami o czymś się zapomni - jak to u świerzaka ), ale tylko z pasem, osiągasz to uczucie skały całego korpusu. Oprócz odcinka lędźwiowego, czuję to zlanie w górze pleców,klata, łopaty lepiej mi się spina. A może to placebo? Tak czy siak, nawet jak robię postojówki ze 120 czy 140%RM to czujesz, że dwa razy tyle nie jest w stanie cie złamać.
A słaby CORE czy jak wy tam to sobie nazywacie przez pas średnio wierzę. Im dalej w las tym ciemniej, czyt im większy 1RM tym dłużej się i ciężej się rozgrzewasz. Chyba wszyscy się zgodzimy, że kolega wstający w pasie z dajmy na to ćwiartką, ale serie rozgrzewkowe do tego ciężaru robi bez, ma mocniejszy korpus, niż jego kolega, który pasek nosi tylko do spodni a siada max ze 180kg?


Fan jaki ty ten pas kupiłeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Pewnie trójbojowy już ma, w końcu przy siadach powyżej 150 czy ciągach z 2 z przodu to już nie bardzo widzę robić to bez pasa :)
Pytanie mam do ogarniętych w diecie...wprowadziłem jakiś czas temu pewne modyfikacje...przy właściwie niezmienionej diecie, braku liczenia itd. węgle przesunąłem na popołudnie..tzn. rano np. jaja z majonezem albo mięcho, no i pieczywo dopiero wieczorem (jem, bo lubię :P ) Czy to możliwe, że przez to z 94-96 zszedłem do 90-91? Czy umieram? :P :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Możliwe. Nawet prawdopodobne. Wyrzuć majonez - jedz masło i smalec.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
możliwe. a czemu przesunąłeś z rana na wieczór? tak z czystej ciekawości? nie chciałeś robić szoku hormonalnego z rańca czy jak?

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30539 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130971
Wydaje mi się, że Twój koniec jest bliski! :)

Takie przesunięcia nie mają większego wpływu na wagę ciała. Liczy się głównie ogólny bilans kaloryczny.

MaGor zaprzeczył sam sobie! Majonez to olej i żółtka - samo zdrowie.

Gwid - podziwiam Twoje rozważania. Dla mnie jest to zbyt skomplikowane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
I to jest dobre pytanie Gwid? Poczytałem trochę przez przypadek właściwie o porannych wyrzutach insuliny pod wpływem węgli, oszustwie związanym z wciskanie ludziom płatków rozmaitych na śniadanie i zaeksperymentowałem, no i wyszło jak wyszło :) A majonez kurde lubię :(
Janku, tylko że utrata wagi zbiegła sie w czasie z w.w. postępowaniem, a kalorii to chyba nawet dołożyłem...no chyba, że treningi obecne przyspieszyły metabolizm. Albo faktycznie testament trzeba sporządzać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30539 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130971
ajazy - teraz musisz pojechać na urlop i spadną następne kilogramy!
Był taki, który tego dokonał i nam się tym pochwalił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Podejrzewam że nawet nie licząc kalorii, instynktownie zjadasz mniej. Tłuszcze bardziej sycą. Wieczorem gdy zjesz chleba i trochę innych węgli, nim zaczniesz odczuwać głód, to jż śpisz, albo po prostu nie chcesz się przed snem napychać.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Tylko, że redukcja nigdy nie była moim celem :( Może dobrze więc, że nie jadę na urlop w tym roku...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
ajazy
Tylko, że redukcja nigdy nie była moim celem :( Może dobrze więc, że nie jadę na urlop w tym roku...


Nadwaga też nie

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chcę schudnąć i narościć mięśnie jednocześnie.

Następny temat

JADŁOSPIS

WHEY premium