SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

130 x 5

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 73805

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2195 Napisanych postów 6175 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311187
W sumie dawno nic nie wrzucałem..dzisiejsza ławka.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
ajazy
W sumie dawno nic nie wrzucałem..dzisiejsza ławka.






No ładnie, ładnie . Ale jak sie ma taką asekurację i doping to można dżwigać duże ciężary
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2195 Napisanych postów 6175 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311187
Pytanie mam, może ktoś coś.. :) To tak...ślubna moja ma problem, rozchodzą się jej po drugiej ciąży mięśnie proste brzucha. Nigdy (i należy to traktować dosłownie) nie uprawiała żadnego sportu, ale teraz nie ma wyjścia. Szukam jakiegoś programu-ćwiczeń, które pomogą jej wzmocnić te mięśnie, a będą jednocześnie oszczędzać odcinek lędźwiowy kręgosłupa...jakby co, to z góry dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12133 Napisanych postów 30544 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131032
Mądrzy pisali, że powinna być równowaga tzn. trenować trzeba i mięśnie brzucha i kręgosłupa.
Proponuję to:
podnoszenie nóg (najpierw kolan ) do klatki piersiowej w zwisie na drążku
wznosy tułowia leżąc na brzuchu (na początek); Potem może być "dzień dobry"
Najlepiej wg mnie robić to codziennie - od 2 serii po kilka powtórzeń (np. mniej niż 10p) aby każdego dnia dodawać po 1-2p a po tygodniu dodać trzecią serię a później (w zależności od chęci) dojść do 5 serii po 20p - więcej nie będzie potrzeby. Po miesiącu będzie miała brzuch jak fitneska!
Można jeszcze próbować zasysania brzucha (wciągania go w kierunku kręgosłupa) - z początku trzeba się tego nauczyć :)

Tak w ogóle to jestem ciekaw jak stwierdziliście tę przypadłość?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2195 Napisanych postów 6175 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311187
Nie zawiśnie na drążku :) Wyszło na USG w związku z bólem odcinka lędźwiowego kręgosłupa głównie w pozycji leżącej, żeby wykluczyć zmiany w narządach wewnętrznych. Nie mam pojęcia co z nią robić, tak szczerze pisząc, bo ćwiczenia w pozycji leżącej wzmagają dolegliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Najprostszym byłoby zacząć od kołysek, unoszenia nóg w leżeniu, scyzoryków a nawet rowerków. Jeśli są problemy z pozycją leżącą może pomogłoby rozpoczynanie z nogami na niewielkim podwyższeniu, tak, by wyeliminować pracę prostowników.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12133 Napisanych postów 30544 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131032
Szajba dobrze też prawi.
Można też zacząć od podnoszenia kolan do klatki w siadzie na krześle .
No i dzień dobry .
Naprawdę ćwiczyć codziennie - łatwo wchodzi w krew (nie zapomina się)
Będzie łatwo gdy nie przedobrzy się z początku z liczbą powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2195 Napisanych postów 6175 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311187
Właściwie to jestem zadowolony z dzisiejszego treningu...
ławka:
20 x 10
60 x 5
70 x 5
80 x 3
90 x 2
100 x 1
110 x 1 (wyrównany PR, z tym, że jestem teraz ok. 5 kg lżejszy, także nie jest źle :P )

Wąsko:
60 x 5
70 x 4
80 x 3
90 x 2

MC:
60 x 5
80 x 3
91 x 5
104 x 3
116 x 3
122,5 x 1
135 x 1

siady:
20 x 6
40 x 5
56 x 5
64 x 3
71 x 10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1386 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 118704
ajazy
Pytanie mam, może ktoś coś.. :) To tak...ślubna moja ma problem, rozchodzą się jej po drugiej ciąży mięśnie proste brzucha. Nigdy (i należy to traktować dosłownie) nie uprawiała żadnego sportu, ale teraz nie ma wyjścia. Szukam jakiegoś programu-ćwiczeń, które pomogą jej wzmocnić te mięśnie, a będą jednocześnie oszczędzać odcinek lędźwiowy kręgosłupa...jakby co, to z góry dzięki :)


Hej Ajazy, jak dawno żona rodziła? Zwykłe "brzuszki", brzuszki skośne bardzo pogarszają sprawę. Ja polecam stary dobry forumowy art: https://www.sfd.pl/[ART]_Rozstęp_mięśni_brzucha_diastasis_recti_w_ciąży_i_po_porodzie.-t900427.html 
I ten też: https://www.sfd.pl/-t451674.html 

ojan
Tak w ogóle to jestem ciekaw jak stwierdziliście tę przypadłość?

Do tego nie trzeba USG. Zazwyczaj palpacyjnie się bada.

Powodzenia dla żony!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2195 Napisanych postów 6175 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311187
Dzięki :) A malec ma 6 lat.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chcę schudnąć i narościć mięśnie jednocześnie.

Następny temat

JADŁOSPIS

WHEY premium