SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

130 x 5

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 73777

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Siady i klatka wtedy bo mc robiłem bezpiecznie ze względu na plecy.
Ajazy wyniki nie leca do przodu bo prawda taka że się mimowolnie podświadomie hamujesz trenując sam. Myślisz ze to 100% a w rzeczywistości to moze byc 60-80. Nie dopatruje się lenistwa czy zaniedbań bo wiedze masz pewnie juz większą niż ja kiedykolwiek ale najzwyczajniej w świecie w towarzystwie doborowym wyniki by poszybowaly ja sam widzę to po ostatnim przykładzie frontów. Rok temu na siłowni słuchając mądrych robiłem 90x3 a teraz robiąc to co wszyscy oraz teoretycznie sie opierdzielajac w porownaniu do ilosci serii i powtorzen mam 20 kg wiecej. Nie traktuj posta jako jakiś atak, rozumiem sytuację rodzinną i czas jaki możesz przeznaczyć. Szkoda najzwczajniej bo znowu piszesz o ścianie i musisz pomyśleć co z tym zrobić.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
pierwsze co pomyślałem po przeczytaniu zdaniu o hamowaniu czy to nie jest przypadkiem że nie poszedł na CF
ale fakt że coś w tym może być, ja sobie nie wyobrażam mocnego treningu bez asekuracji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2195 Napisanych postów 6175 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311187
Najgorsze jest to, że mimo, że znam swoje ograniczenia, predyspozycje i inne pierdoły, i raczej luźno siebie traktuję, to po pewnym czasie przychodzi zniechęcenie. No bo nie każdy ma mentalność Syzyfa :P :) Ale to już chyba temat nie do dziennika treningowego :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12133 Napisanych postów 30544 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131028
kabo9
pierwsze co pomyślałem po przeczytaniu zdaniu o hamowaniu czy to nie jest przypadkiem że nie poszedł na CF
ale fakt że coś w tym może być, ja sobie nie wyobrażam mocnego treningu bez asekuracji


Potrafiłem się zajechać bez asekuracji! Wystarczy zrobić kilka serii z tym samym ciężarem pozwalającym na wykonanie tylko 6p i w każdej serii wykonywać te 6p.
Mądrzy piszą, że wystarczy jedna seria na docelowym ciężarze.
Wg mnie 2-3 serie na takim ciężarze też mogą być.
Po tym zajechaniu zleciałem ostro z ciężarami i musiałem stopniowo progresować dochodząc do 1-2 serii z docelowym ciężarem. Teraz jestem prawie tak silny jak przed 2 laty.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
ojan

Potrafiłem się zajechać bez asekuracji! Wystarczy zrobić kilka serii z tym samym ciężarem pozwalającym na wykonanie tylko 6p i w każdej serii wykonywać te 6p.
Mądrzy piszą, że wystarczy jedna seria na docelowym ciężarze.
Wg mnie 2-3 serie na takim ciężarze też mogą być.
Po tym zajechaniu zleciałem ostro z ciężarami i musiałem stopniowo progresować dochodząc do 1-2 serii z docelowym ciężarem. Teraz jestem prawie tak silny jak przed 2 laty.


No i widzi pan - tutaj jest pies pogrzebany Mi nie chodzi o zajechanie ale progres z czym ajazy się boryka. dobry partner na serio zmotywuje. Prosty przykład - na fronty ostatnio byłem w parze z 23 -latkiem( ważącym 75kg) który zrobił ostatnią serię ze 110 x3 a nie jak ja x2. Mnie to motywuje jak ktoś z kim trenuje idzie do przodu i jak jest mini rywalizacja
Dodatkowo to że się panu zdaje że zrobił pan mega ciężki trening to tylko pana odczucie - dobry coach zmusi do wysiłku po którym dopiero pan odczuje że żyje oraz nastąpi progres. zajechać to chyba każdy się może ale czy będzie z tego jakiś pożytek? jak to wielokrotnie Magor pisał - organizm jest leniwy i dąży do najmniejszego wydatku energetycznego - żeby cokolwiek osiągnąć trzeba go zaskoczyć.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kabo9
ja sobie nie wyobrażam mocnego treningu bez asekuracji


A próbowałeś kiedyś?

Bez urazy panowie, ale to takie pitu pitu srata tata to pod gimnazjum idzcie sprzedawać (zanim zlikwidują ). Jak się sam nie zmotywujesz to nic Ci nie pomoże. A drący się za uchem, więcej, mocniej, czy inne frazesy, prędzej mógłby wyłapać na brodę prawego sierpa niż mnie zmotywować. Z każdym kolejnym treningiem, każdy z nas powinien bardziej siebie poznawać i nikt nie będzie lepiej wiedział co na nas działa a co nie, kiedy odpuścić a kiedy przycisnąć itd. To się nazywa doświadczenie I z jednej strony fajnie, że mamy dostęp do informacji, gdzie możemy podglądać, pytać i poszerzać wiedzę teoretyczną. Z drugiej jednak, irytuje mnie (a nawet śmieszy) jak ktoś ćwiczy rok z dojazdem a już trenerzy, dietetycy, super plany, naśladowanie mistrzów, odżywki srywki, super ciuchy, pasy, paski i podpaski. A może się przetrenuję a może się niedotrenuję, a może po amerykańsku a może po rusku, ciężaru nie dodam bo technika, a może pora na wspomaganie, itp. Qrwa!!! A gdzie podstawy? Jak wczoraj miałeś mleko pod nosem (albo nadal je masz), albo wczoraj spasiony siorbałeś litry gorzały z fają w zębach leżąc na sofie albo z bachorami na rękach, to najpierw wypadałoby wrócić na normalny poziom zdrowego człowieka, zrobić przeciętną siłę(przysiady z wagą ciała na patyku to jest norma a nie wyczyn) i uczyć się siebie a nie szukać kwadratowych. Jeszcze ten nieszczęsny progres. W roku są 52 tygodnie, odliczając urlop i święta niech będzie 50 tygodni, najpopularniejsze 3 treningi w tygodniu, dają 150 sesji w rok. Na początku przy progresji liniowej jeszcze można dodawać co trening, ale później cykle tygodniowe, miesięczne i dłuższe. Co to jest te 150 treningów? Czy naprawdę rozsądnym jest spodziewanie się cudów po roku? Dwóch? Pięciu? Oczywiście mówię o czystych sportowcach, bo za takich mam wszystkich w tym dziale. Na koniec zostaje predyspozycja genetyczna, co roboczo nazywam: wyżej ch.ja nie podskoczysz. Pamiętacie ruski czołg z naszego działu? Miesiąc potrenował i siadał z 200ką na plecach, i jak się to ma np do autora tego dziennika, który trenuje już trochę, wiedzę o treningach siłowych ma większą niż większość z nas a o takiej cyfrze może pomarzyć (na razie )?
Reasumując, albo się to zrozumie i zaakceptuje, więc treningi będzie się traktowało jako przesuwanie WŁASNYCH granic, albo będzie deprecha co 6mcy, albo zmiana dyscypliny co rok.


Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2017-02-03 20:06:07
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2195 Napisanych postów 6175 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311187
Mądrze Fan, mądrze :) Te własne granice...niewzruszone są na razie :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12133 Napisanych postów 30544 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131028
ajazy
Mądrze Fan, mądrze :) Te własne granice...niewzruszone są na razie :P

Rzeczywiście, fan wysmażył post pod którym podpisuję się obiema rękami! Należy mu się pochwała przed frontem forum!

ajazy - spróbuj przez miesiąc ostatnią serię robić z ciężarem na 6p a kilka poprzednich z progresją ciężaru np. po 10p a potem 8p
Kiedyś powiedziałbym, że tę samą grupę mięśniową należy robić 3 razy w tygodniu ale teraz uważam iż 2 razy wystarczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2195 Napisanych postów 6175 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311187
Dzięki Ojan, ale przez luty spróbuję siadać 5 x w tygodniu, od poniedziałku do piątku :) Zobaczę, co z tego wyjdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12133 Napisanych postów 30544 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131028
ajazy
Dzięki Ojan, ale przez luty spróbuję siadać 5 x w tygodniu, od poniedziałku do piątku :) Zobaczę, co z tego wyjdzie.

To nie na moje lata!
Przy 2x w tygodniu i 3 seriach prawie maksa (nie mam takiego sprzętu jak fan a zrzucenie sztangi grozi załamanie podłogi i spadnięciem na parter) mogę jako tako chodzić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chcę schudnąć i narościć mięśnie jednocześnie.

Następny temat

JADŁOSPIS

WHEY premium