Panie Jacku prosze o pomoc bo narobiło się biedy...byłem chory - miałem problemy z brzuchem i jedzeniem jak wcześniej pisało - okazała się to nerwica i na dodatek początek przepukliny

nie ćwiczyłem już ok miesiąc, ćwiczyłem tym planem przez ok 2tyg:
Pon: Klatka + brzuch
Wt: Barki + triceps
Śr: Plecy + tył barków + biceps
Czw: Wolne
Pt: Uda + Łydki
Sob: Wolne
Ndz: Wolne
Poniedziałek:
Klatka (praca nad dołem):
1. Wyciskanie sztangi skos dolny 4x12 10 10 8
2. Poręcze 4x12-10
3. Wyciskanie hantli skos górny 4 x 12 10 10 8
4. Przenoszenie hantli 3 x 12-10
Wtorek:
Barki:
1.
Wyciskanie sztangi zza karku siedząc 4x 12 10 10 8
2. Unoszenie hantli przed siebie na przemian 3 x 12 10 8
3. Unoszenie hantli na boki 3 x 12 10 8
4. Przyciąganie sztangi do brody w szerokim uchwycie 3 x 12 10 8
Triceps:
1. Wyciskanie francuskie leżąc 4 x 12 10 10 8
2. Wyciskanie francuskie hantli zza karku jednorącz 4 x 12 10 10 8
3. Prostowanie ramienia w opadzie tułowia jednorącz 4 x 12 10 10 8
4. Odwrotne pompki 3 x max
Środa:
Plecy:
1. Podciąganie na drążku 4 x max
2. Podciąganie sztangi w opadzie do brzucha podchwytem 4 x 12 10 10 8
3. Wiosłowanie hantlami w opadzie 4 x 12 10 10 8
4. „Dzień dobry” 4 x 12-10
Tył barków:
1. Unoszenie hantli na boki w opadzie 3 x 12 10 8
Biceps:
1. Uginanie ramion ze sztangą stojąc 4 x 10 10 8 8
2. Uginanie z hantlami na ławce skośnej 4 x 10 10 8 8
3. Uginanie z hantlami na ławce skośnej z supinacją na przemian 4x 10 10 8 8
Czwartek:
Wolne
Piątek:
Uda:
1. Przysiad ze sztangą 4 x 12 10 10 8
2. Wykroki z hantlami 4 x 12 10 10 8
3. Prostowanie ud 3 x 12-10
4. Uginanie ud leżąc 3x12-10
5. Przysiad – sztanga za siebie 3 x 12-10
Łydki:
1. Spięcia ze sztangą stojąc 5 x 15-10
2. Ośle spięcia 5 x 15-10
I co teraz mam w takiej sutuacji zrobić? Poćwiczyć przez tydzień obwodówke a potem zacząć ćwiczyć tym planem czy jakiś lżejszy plan? W każdym bądź razie dość sporo schudłem

a chce powrócić do gry mimo problemów...
Tak w ogóle to nie wiem czy ćwiczenia były dobrze dobrane na klatke żeby ładnie zbudować dolną część, nie wiem co Pan sądzi o tym? Do reszty jak ćwiczyłem przez 2tyg nie miałem zarzutów - wręcz przeciwnie, ładnie mięsień pracował - 100%!
I przestroga dla innych - wpierniczajcie Magnez+wit B6 (Magnum B6 nazywa się taki zestaw) bo dobrze działa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zmniejsza podatność na stres itd, a ponadto ĆWICZCIE BRZUCH!! Właśnie przez słabe mięśnie brzucha tak sobie narobiłem przepukliny
