SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 809349

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 30
Wiem, wiem.. źle to napisałem po prostu.. A ćwiczyć barki z tricepsem jeszcze nie próbowałem... dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Zezol
rion10
Dokładnie dieta to punkt podstawowy i najważniejszy a dodatkowa forma aktywności zależna od upodobań osobiście preferuję interwały bo aero to nuda i strata czasu chyba, że człowiek ma możliwość pobiegać w terenie to od czasu do czasu dlaczego nie.

Wiec roznica miedzy interwalami a aerobami to tylko indywidualne preferencje? Mi osobiscie wygodniej aeroby bo nie musze wychodzic na silownie tylko moge na swoim starym rowerku stacjonarnym w domu wlaczajac do tego jakis film. Nie ma zbytnio zadnej roznicy pod wzgledem efektow czy nawet zdrowia?


Nie można tylko do upodobań ograniczyć bo tutaj różnica jest bardzo duża. Aeroby są wysiłkiem tlenowym i teoretycznie energia podczas jest ich wykonania wykorzystywana z tłuszczu zapasowego oczywiście przy innych warunkach, które muszą zaistnieć. Interwały natomiast to trening beztlenowy zwiększa się epoc są krótsze i intensywne przez co nie są monotonne i potrafią dużo czasu zaoszczędzić. Oczywiście informacje te są tylko zdawkowe bo to bardzo szerokie zagadnienie warto jednak się nad nim pochylić i poczytać artykułu na potreningu.pl i nie tylko żeby zgłębić wiedzę w tej materii.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 897
Cytat z tego poradnika:
https://www.sfd.pl/Jednoczesne_gubienie_tłuszczu_i_zyskiwanie_mięśnia__jak_to_pogodzić_-t233462.html


"Fundamentalnym problemem jest to, że nasz organizm nie radzi sobie dobrze z robieniem dwóch rzeczy w tym samym czasie. Zwłaszcza gdy te dwie rzeczy wchodzą ze sobą w konflikt lub mają inne, fundamentalne wymagania. Przykładowo trening siłowy i wytrzymałościowy upośledza końcowy efekt. Dlaczego? Trening siłowy daje sygnał mięśniom, aby stały się większe i silniejsze, co wymaga większych ilości energii, glukozy jako paliwa. Trening wytrzymałościowy daje sygnał, aby mięsnie były bardziej efektywne (co w rezultacie oznacza zmniejszenie mięśni) i zużywały mniej energii. Końcowy rezultat jest taki, że organizm nie może osiągnąć optymalnych rezultatów robiąc te dwie rzeczy naraz"

Więc, trening arebowy po treningu nie jest wskazany?


Zmieniony przez - Robciany w dniu 2016-05-03 21:21:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
tak jest długie aeroby nie są wskazane, uruchamiają inne szlaki lepiej po siłce jakieś interwały burpesy, wioślarza itp. Jak już to jakieś 10 minut na zakonczenie treningu delikatnych by organizm się schłodził, wyrównać puls.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 897
anubis84
tak jest długie aeroby nie są wskazane, uruchamiają inne szlaki lepiej po siłce jakieś interwały burpesy, wioślarza itp. Jak już to jakieś 10 minut na zakonczenie treningu delikatnych by organizm się schłodził, wyrównać puls.

A jak się sprawa ma z interwałami? Podobnie? A redukcja przeprowadzona na samym deficycie będzie lepsza jakościowo dla naszych mięśni niż z mniejszym deficytem, ale z areobami?

PS. Co na FBW: wyciskanie sztangi skos dodatni czy poziomo?


Zmieniony przez - Robciany w dniu 2016-05-03 22:25:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 94
Witam, po dobrych kilku latach przerwy wracam do treningów. Trenuję trzy razy w tygodniu, ułożyłem taki plan:

Poniedziałek: klatka, triceps, brzuch
Sroda: plecy, biceps, nogi
Sobota: barki, nogi, brzuch

Nogi mam dwa razy w tygodniu, bo są bardzo chude i potrzebuję nadrobić Brzuch tez chcę ćwiczyc dwa razy w tygodniu. Czy to jest Ok?
Mam 177 cm wzrostu i ważę 71 Kg. Mój cel to ok. 77-78 kg wagi i widoczne mięśnie brzucha.
Proszę także o dalsze sugestie odnośnie treningu









Zmieniony przez - Paulo9999 w dniu 2016-05-04 10:14:50

Zmieniony przez - Paulo9999 w dniu 2016-05-04 10:15:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
interwały lepiej po siłowni bo to ten sam wysiłek beztlenowy. Zawsze będzie lepiej jak podkręcimy aktywność nie tnąc drastycznie kalorii.

Z reguły góra zawsze gorzej jest rozbudowana, musisz zobaczyć którą część lepiej rozbudować.

Paulo9999 plany oceniamy w osobnych tematach, załóż temat z wypełnioną ankietą działu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 94
A gdzie znajdę te ankietę?
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 94
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_ANKIETA_DZIAŁU-t473858.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium