SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 807429

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 780
rion10
MatysB
rion10
MatysB
Czy buty do trójboju spiszą się w roli uniwersalnych butów na siłownię, które będą użytkowanie nie tylko podczas treningu nóg?


Nie do końca podwyższona piętka się dobrze sprawdza w pozostałych ćwiczeniach. Jak jesteś siłaczem i robisz powiedzmy 3-4 ćwiczenia kilka razy w tygodniu to jeszcze ok, ale jak wykonujesz przysiady raz w tygodniu na średnich ćwiczeniach to kupowanie butów ciężarowych trochę mija się z celem.



Siłaczem nie jestem lecz stoję przed zakupem jakiś butów na siłownię i szczerze nie wiem na co się zdecydować gdyż w wielu artykułach buty do biegania są odradzane.


Bo obuwie do treningu na siłowni nie powinno mieć miękkiej podeszwy, tylko stabilną, antypoślizgową. To daje bezpieczeństwo wykonania ćwiczeń i zabezpiecza staw skokowy przed kontuzją.


Zadzwoniłem do Pana Bogusława i zapytam czy mógłby wykonać jedną parę butów podobnych do tych trójbojowych, które już wykonuje lecz na płaskiej podeszwie. Ustaliliśmy, że przyśle mi buty trójbojowe w celu dobrania rozmiaru i po jego potwierdzeniu wykona jedną parę na płaskiej podeszwie. Wolę by zarobił rodak niż jedno z dużych przedsiębiorstw i chińskie rączki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
fighter7
rion10
Całe można rolować choć często się spotykam z opiniami aby nie rolować dolnego grzbietu a poza tym dowolność i mięśnie, które chcesz rozluźnić, rolować.


Generalnie chodzi mi o okolice łopatki, z tego co wyczytałem to chodzi o to, aby rolować tylko mięśnie i starać sie nie dotykać np kości, stawów, kręgów
To prawda?


Tak rolowanie na koście nie pomoże tylko na tkanki miękkie, mięśnie, więzadła itd itd. Dlatego można nie tylko rolować się wałkiem o różnych twardościach ale także piłkami, które niejednokrotnie lepiej się sprawdzą.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 116 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2408
Siemka mam pytanie,
Chciałem zacząć jeździć na rowerze z tatą na wycieczki po 80 km(jazda tempem około 16 km/h) i zastanawiałem sie czy mogę robić to w dni treningowe bo w 16 km/h to nie jest bóg wie jak szybkie tempo. Mówie o tym w kwestiach wydzielania się kortyzolu i regeneracji po treningu. Jakby to wyglądało, czy mogę wogóle jeździć na takie wycieczki w dni NIEtreningowe?





Zmieniony przez - michi0987 w dniu 2016-07-10 10:25:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Możesz spokojnie jechać taki dystans pod warunkiem, że uwzględnisz to w bilansie dziennym, jednak trzeba pamiętać, że taki wysiłek nie poprawi regeneracji po treningu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 116 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2408
Czyli rozumiem że jak już to dać ten rower w dzień góry (ćwicze treningiem góra/dół) i wtedy rano siłka a potem ewentualnie ten rowerek.
Co masz na myśli mówiąc bilans dzienny? Dodam jeszcze że jestem na redukcji, nie będzie sie to przyczyniać do większych spadków? Ćwicze aktualnie 4 razy w tygodniu na siłowni i do tego 1/2 razy bieg interwałowy 15/45.


Zmieniony przez - michi0987 w dniu 2016-07-10 10:34:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
No właśnie sęk w tym żebyś nie wpadł na za duży deficyt kalorii w diecie. Bo jak dokładasz aktywności fizycznej to przydałoby się to uwzględnić w diecie żeby się nie okazało, że jesteś na głodówce.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78145
fighter7
fighter7
rion10
Całe można rolować choć często się spotykam z opiniami aby nie rolować dolnego grzbietu a poza tym dowolność i mięśnie, które chcesz rozluźnić, rolować.


Generalnie chodzi mi o okolice łopatki, z tego co wyczytałem to chodzi o to, aby rolować tylko mięśnie i starać sie nie dotykać np kości, stawów, kręgów
To prawda?


Jeszcze jedno, jak często generalnie można się rolować? Chodzi mi o takie porządne sesje, poświęcone tylko na to


Podbijam :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Po każdym treningu lub każdego wieczora

Choć dużo zależy od stanu Twoich tkanek miekkich. W przypadku jakiejś ciasnoty w powięzi mięśniowej te sesje mogą być częstsze.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Lekko można się rolować codziennie ale takie bardzo mocne rolowania np z piłką do lacrosse gdzie później pojawia się bolesność mięśniowa raczej nie częściej niż co 2 dni bym wykonywał.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 109
Witam. Jestem rok po operacji barku,i po tym roku bez aktywności fizycznej chciałbym zacząć przygodę z siłownią ale mam małe pytanie. Przeczytałem ten artykuł dla początkujących i tam jest napisane aby zacząć od wyciskania/ciągów/przysiadow, ale mój rehabilitant powiedział mi abym jeszcze odpuszczal ćwiczenia w których ręce trzyma się za głową, więc przysiad odpada. I teraz pytanie, czym zastąpić ten przysiad?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium