SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777644
Gr3g
Kurde, to ja już nie wiem... Chciałbym trenować każdą partie i jednocześnie korygować wade (roller i jakieś rozciąganie przed treningiem), ale słysze, że tyle z tym problemów i sie pogubiłem. Jakieś sugestie, ćwiczenia na barki (najlepiej tylną częśc)?


Ja bym się spróbował dowiedzieć gdzie leży problem dokładnie. Możesz sobie pozwolić na jakąś konsultację u fizjoterapeuty żeby dobrał Ci ćwiczenia korygujące?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1415
Raczej tak i chyba to zrobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777644
To da Ci pewien ogląd sytuacji jak dopytasz fizjo gdzie leży przyczyna wówczas można bardziej precyzyjnie dobrać metodę działania

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Konsultacja u specjalisty to zawsze najlepsza opcja. Samemu można jedynie gdybac, chyba ze masz duza wiedze i znajomość swojego ciala.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1415
Duuużo poczytałem w necie i mniej więcej zgadza sie to z moją wadą. Znalazłem ćwiczenia na korygowanie tej wady. I mam pytanie, bo chciałbym je robić po treningu. Tak 2 h po wycisku na siłowni wystarczy, wcześniej? A może później? Rollowanie, troche rozciągania i ćwiczenia korygujące (w domu). Dodam tylko, że przed treningiem również planowałbym coś na rozluźnienie i aktywacje barków, oraz łopatek, bo to pomaga przy utrzymaniu postawy na ćwiczeniach. Na siłownie chodze po szkole, dojeżdzam 30 km i nie chce tam spędzać zbyt dużo czasu, wole korygować w domu. Co powiecie, troszke rozluźnienia i rozciągania przed treningiem, aby utrzymać lepszą postawe przy ćwiczeniach, a 2-2,5 h po rozluźnianie, rozciąganie i korygowanie? Raz zrobiłem trening bez tego i postawa po 1 razie znowu sie pogorszyła, ale i tak jest coraz lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777644
Plan jest dobry zwłaszcza, że dojeżdżasz do siłowni tylko żebyś dał dobre ćwiczenia korygujące dobrane pod Ciebie.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1415
Czyli tak zostawie :) A ćwiczenia korygujące zobacze jak zaczną na mnie działać ew. coś zmienie później. Co sądzicie o robieniu odwróconych rozpiętek na ławce skośnej?? Z tego, co widze, to dobrze działają na te mięśnie, które powinienem wzmacniać. Na klate narazie bede robił tylko pompki i rozpiętki, ew. rozpiętki na bramie. Do końca roku nie będe wyciskał, skupie sie na rozciąganiu klaty i korygowaniu barków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777644
Możesz robić jednak warto by było skonsultować te ćwiczenia z fizjoterapeutą wówczas będą właściwie dobrane.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1686 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38568
Spotkałem się z różnymi opiniami żeby robić dipsy na klate trzeba mieć i tutaj są różne szkoły nogi do tylu trzymać żeby automatycznie się pochylić nogi do przodu a inni trzymaja do przodu a inni robia prosto trzymając ? Jak to jest z tym ?? aby jak najlepiej na klate wchodziło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777644
Bo tak jest jak chcesz żeby pracował tricepst korpus musi być pionowo łokcie idą idealnie do tyłu, jeśli klatka to nogi lekko wysunąć do przodu i łokcie można prowadzić nieco w bok. Wiadomo, że w jednej i drugiej wersji będzie pracować całe ciało i zarówno mocno triceps, klatka ale ustawienie jest istotne żeby dana partia mocnniej pracowała.
Dla mnie idealna wersja klatkowa



Od 2:20
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium