SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 807300

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347417
osa9891
Witam!


Wcześniej trenowałem planem poniżej przyznam że dobrze mi w chodził trening FBW system A/B sto razy lepiej niż jakiś split dziękuje wam :) Teraz znowu przyszła pora na siłownie i na treningi i mam do was pytanie bo większość treningów FBW na masę dla początkujących opisanych przez was zaczyna się od robienia nóg a nie klatki piersiowej , a że jestem niestety perfekcjonistą chciałbym zapytać was od czego zacząć? nogi czy klata?

Mój tradycyjny plan

A

Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s stojąc
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- ściąganie drążka za głowę z góry 2s
- maszyna hammer coś(ściaganie uchwytów do klatki wiecie co mam na myśli :) ) 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B


Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- stojąc wyciskanie hantelki zza głowy 2s
Plecy:
- ściąganie drążka do klatki piersiowej


Uginanie i wyprosty to nie trening nog, tylko jakaś porażka.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 227
ronie220
Jeśli celem jest ładnie umięśniona sylwetka to treningi siłowe musza być . Jeśli zaś chcesz jedynie schudnąć to już Twój wybór . Na dobra sprawę nie musisz odwiedzać siłowni .


Chce jedno i drugie :)
Założymy taki plan, co drugi dzień siłownia a pomiędzy nimi w wolnej chwili interwaly. Ile godzin przed snem mogę robić interwaly?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6485 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777418
Jak masa mięśniowa jakaś jest to wytnij się po prostu. Ale jak pod tłuszczem nie ma tych mięśni za wiele to najpierw wytnij jak jest nadstan tkanki tłuszczowej a później buduj powoli ładną masę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 748
Jakie mniej więcej przełożenie na Martwy Ciąg ma ma Rack Pull. Chodzi o to, że mój max w Rack to 160 kg i zastanawiam się od ilu zacząc cykl siłowy na Martwym ciągu przy 5 powtórzeniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6485 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777418
Musisz sam sprawdzić na kilki treningach jak się ma w pełnym martwym ciągu bo w rackk pullu ciężar może być nawet kilkadzieisiąt kilogramów większy. Więc ostrożnie na początku podejdź do martwego.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 748
Wydaje mi się, że to kwestia przyzwyczajenia sie ponownie do wzorrca ruchowego martwego cięgu. Raz po treningu na rackach walnąłem 130 na raz, ale technika była marna . Zacznę sobie gdzięś od 85-90 na 5 ruchów i chyba będzie ok :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
problem jest taki że mam kontuzję odcinak krzyżywo lędziwowego.
lecze sie u speców od 2 miechów ale wciąż pobolewa
nie moge robić żadnych martwych ciagów, przysiadów tylnich, ani skłonów dzień dobry

ćwiczenia na nogi jakie moge robic bo nie boli:
fronty, wykroki, bułgary, step upy, , hip thrusty, mostki, donkey kick, na maszynie wyprosty, na maszynie uginania , ławka rzymska, reverse hyperextension, cable pull thru, żurawie
+ jakieś zabawy z gumami

praktycznie ze wszytskich tych ćwiczeń powyżej korzystam

jakie trening nóg polecacie mi tak żeby te nogi trenować (cel masa, a cel drugorzędny siła) ale bez tylnich przysiadów i ciagów?
czym mogę zastąpić ciągi? (wiem że na 100% niczym, ale jakies pomysły macie na zamienniki? )
da rady zbudować silne duże nogi bez przysiadów tylnich i ciagów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347417
Wszystko się da

Zamiast martwego spróbuj wyprostów na ławcze rzymskiej lub rdl jednonóż, gdzie obciążenie kręgosłupa jest o wiele mniejsze.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347417
mejson97
Jakie mniej więcej przełożenie na Martwy Ciąg ma ma Rack Pull. Chodzi o to, że mój max w Rack to 160 kg i zastanawiam się od ilu zacząc cykl siłowy na Martwym ciągu przy 5 powtórzeniach.


Rack pull pomoże jedynie wzmocnić końcową fazę ruchu. Jeśli ona u Ciebie dominuje ale masz problem z zabraniem sztangi z ziemi to nie doświadczysz raczej żadnego przyrostu siły.

Swoją drogą po co początkującemu rack pull?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
ronie220
Wszystko się da

Zamiast martwego spróbuj wyprostów na ławcze rzymskiej lub rdl jednonóż, gdzie obciążenie kręgosłupa jest o wiele mniejsze.


dzięki.
ławeczke robie.
rdl 1 nóż niestety troche ciągnie,
sama już nie wiem czy to moja głowa i tylko ból wynikajacy ze strachu czy faktycznie ból fizyczny
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium