SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 810694

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 459 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6502
Co jaki czas moge stosowac przedtreningowke-chodzi mi o napalm. Kupilem dzis shota 60ml i zostalo na kolejny trening. Mega mnie potrzepało. Brać tylko kiedy mamy slabszy dzien?

Możesz mistrzem być jak ja albo wbijać w trumne gwóźdź.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 57
Dzięki za odpowiedź!

Czy oprócz wymienionych wcześniej ćwiczeń, mogę jeszcze dorzucić jakieś na maszynach, które będą bezpieczne i nie obciąża kręgosłupa?

Jeśli tak- jakie polecasz?

(Fizjo już umówiony )




Zmieniony przez - Klabar w dniu 2017-10-26 20:44:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
kacper1111
Co jaki czas moge stosowac przedtreningowke-chodzi mi o napalm. Kupilem dzis shota 60ml i zostalo na kolejny trening. Mega mnie potrzepało. Brać tylko kiedy mamy slabszy dzien?


Do przedtreningówek łatwo się przyzwyczaić. Osobiście stosuję bardzo rzadko ale jeśli już to kawa mnie rusza ale od czasu do czasu jak się ma gorszy dzień można się wspomóc.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Stosuj kiedy faktycznie masz słaby dzień a trening trzeba zrobić. Tak nie ma sensu się uzależniać przy tym stażu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Klabar
Dzięki za odpowiedź!

Czy oprócz wymienionych wcześniej ćwiczeń, mogę jeszcze dorzucić jakieś na maszynach, które będą bezpieczne i nie obciąża kręgosłupa?

Jeśli tak- jakie polecasz?

(Fizjo już umówiony )




Zmieniony przez - Klabar w dniu 2017-10-26 20:44:31



Jestem zwolennikiem wolnych ciężarów-o wiele efektywniejsze i często zdrowsze dla stawów, bo to naturalny ruch a nie wymuszony przez maszynę


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2017-10-27 11:09:53
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 289
Post może być trochę rozbudowany.
Trenuje BJJ od około roku, aktualnie ważę 67 kg i zaczynam myśleć o startach w zawodach, żeby się sprawdzić. Nie ma sensu ruszać do wyższej kategorii wagowej niż 70 kg, ale też nie chce schodzić niżej. Jednocześnie mam oponkę, które mnie mocno irytuje. I teraz, jak zaplanować trening, skoro nie chce zmieniać kategorii, a chce zwiększyć siłę? Najpierw trening siłowy z dodatnim bilansem w diecie, a później redukcja ? Czy najpierw redukcja, pozbycie się brzucha i masa do ~70 kg, a potem czysto siła?




Zmieniony przez - Varden256 w dniu 2017-10-27 19:24:55

Zmieniony przez - Varden256 w dniu 2017-10-27 19:25:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Jeśli zaczniesz trenować siłowo i trzymać dietę to ciężko będzie zachować tę samą wagę. Chyba że uda Ci się tracić tłuszcz i budować mięsnie jednoczeście.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 289
Wiem, te dwie rzeczy się raczej wykluczają. Dlatego moje pytanie jest bardziej o kolejność w jakiej powinienem to zrobić? Najpierw siła, a potem redukcja do wagi, jaką chce uzyskać czy odwrotnie pozbywanie się nadmiaru tłuszczu i znowu budowanie do konkretnej wagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
No właśńie nie jest wykluczone, bo początkujący przy dobrej diecie często mają taki efekt. Sam to obserwuje u podopiecznych-waga sie nie zmienia, a pas leci i siła do przodu.

Najpierw trochę zrzuć a później buduj. Choć zacząłbym z bilansem kcal w granicach zera i obserwował po prostu. Jak waga będzie rosnąć to odejmuj kcal. Jeśli za szybko spadać to dodawaj.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2017-10-28 09:32:30
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 21 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8373
Witam od jakiegoś czasu ćwiczę według planu http://kompaktowytrening.pl/pierwszy-krok-do-sily-plan-treningowy/ prze pierwsze tygodnie było super no wiecie duży progres siłowy i wytrzymałościowy ale od niedawna nie ma prawie żadnych postępów wiec pomyślałem że muszę po prostu odpocząć (ostatni trening był w poniedziałek) dziś uznałem że już wystarczy i zacząłem ćwiczyć a okazało się że jakimś cudem jest jeszcze gorzej dużo gorzej np byłem w stanie zrobić prawie 50% mniej pompek z nogami na podwyższeniu... I stąd moje pytanie co teraz zrobić? Odpocząć dłużej? Zmienić plan?(Już około 2 miesiące na nim jestem) Czy może macie inne propozycje? z góry dziękuję za pomoc!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium