SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808590

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 102 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1244
Zadam tutaj jedno pytanie nie do końca "treningowe" by nie musieć zakładać nowego tematu. Chodzi o odżywianie.
W zrzutach ekranu gdy liczy się kalorie podaję się wagę np. ryżu/makaronu surowego bo po ugotowaniu jego waga się zwiększa przez nasiąkniętą wodę.
Jak natomiast się waży np. kurczak/kotlet który się smaży na patelni? Wydaję mi się, że rzeczy już po usmażeniu ważą mniej niż surowe i takie rzeczy powinno się ważyć już po usmażeniu.
Mam rację?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 116 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2408
Jeszcze jedno pytanie co do tego treningu nr.3 bo nie wiem za bardzo jak mam progresować tam ciężarem, wstawić wszędzie progresje liniową czy jak? http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7625 nr.3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zezol
ronie220
Zezol
Czy jezeli jestem na duzym deficycie kcal (zwalilem sobie redukcje) ale jestem w stanie utrzymac taki sam ciezar w cwiczeniach jaki mialem na masie a w niektorych nawet progressowac to znaczy, ze mimo deficytu kcal miesnie rosna?



Możliwe, że po prostu nie spadły i siła sie utrzymała. Na drązku czy poręczach może być progres, bo ważysz mniej.

Ile masz poszczególnych makro ?



Tylko, ze mi sie udaje progressowac (nie jakos bardzo ale zawsze) w takich cwiczeniach jak wioslowanie, v-bar pulldown, uginanie z supinacja, nawet przysiad ostatnio na +

200g bialka, w DT obecnie 30g tluszczy i 300wegli, w DNT 70g tluszczy i 200wegli ale zwalilem bo zmniejszalem co tydzien, nie dawalem czasu na adaptacje dla organizmu. Waga poki co zeszla jedynie o 2 kg, pod koniec masy jadlem 4300kcal, zaczalem ucinac na poczatku kwietnia...




Zmieniony przez - Zezol w dniu 2016-05-24 22:13:42

Zmieniony przez - Zezol w dniu 2016-05-24 22:14:16



Pamiętaj, że wzrost siły nie świadczy o równoczesnym wzroście masy.
A przy tak niskich kcal waga powinna uciekać.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
blaster91
Zadam tutaj jedno pytanie nie do końca "treningowe" by nie musieć zakładać nowego tematu. Chodzi o odżywianie.
W zrzutach ekranu gdy liczy się kalorie podaję się wagę np. ryżu/makaronu surowego bo po ugotowaniu jego waga się zwiększa przez nasiąkniętą wodę.
Jak natomiast się waży np. kurczak/kotlet który się smaży na patelni? Wydaję mi się, że rzeczy już po usmażeniu ważą mniej niż surowe i takie rzeczy powinno się ważyć już po usmażeniu.
Mam rację?


Waż przed smażeniem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
michi0987
Jeszcze jedno pytanie co do tego treningu nr.3 bo nie wiem za bardzo jak mam progresować tam ciężarem, wstawić wszędzie progresje liniową czy jak? http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7625 nr.3


W ćwiczeniach głównych może być progresja, a w reszcie stały ciężar.

Tak na marginesie progresja liniowa dotyczy całego mezocyklu, a nie treningu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 241 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2701
witam, mam prosbe o pomoc kogos kto sie na tym zna w ustaleniu mojego typu ciala ze wzgledu na to ze z jednej strony zawsze mi mowiono ze jestem chuderlakiem ale mam szeriokie barki w ksztalcie litery v, potezna glowe, bardzo dlugie rece i bardzo szczupla talie i chcialbym wiedziec na pewno zanim podejme sie treningow zeby moc je pod potrzeby swojego ciala dopasowac, dodam takze ze ta sylwetka jest efektem nie cwiczenia przez cale zycie i jedzenia chinskich zupek i pica kawy, mam 19 lat dopiero zaczete
dzieki wam







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 407 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4867
ronie220



Pamiętaj, że wzrost siły nie świadczy o równoczesnym wzroście masy.
A przy tak niskich kcal waga powinna uciekać.


Nie? myslalem, ze jednak to powiazane z soba zjawiska.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie muszą być powiązane.

Popatrz na trójboistów czy dwuboistów z najniższych kategorii wagowych. Przy wadze 65-70kg potrafią podnosić tyle co 120kg kulturysta
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
c3ler0
witam, mam prosbe o pomoc kogos kto sie na tym zna w ustaleniu mojego typu ciala ze wzgledu na to ze z jednej strony zawsze mi mowiono ze jestem chuderlakiem ale mam szeriokie barki w ksztalcie litery v, potezna glowe, bardzo dlugie rece i bardzo szczupla talie i chcialbym wiedziec na pewno zanim podejme sie treningow zeby moc je pod potrzeby swojego ciala dopasowac, dodam takze ze ta sylwetka jest efektem nie cwiczenia przez cale zycie i jedzenia chinskich zupek i pica kawy, mam 19 lat dopiero zaczete
dzieki wam











Zdaje się, że jestem ektomorfikiem z lekkim bocznym skrzywieniem kręgosłupa i pewnie co za tym idzie przykurczami
Ale znajomośc typu budowy nie jest Ci potrzebna, gdyż nie ma wpływu na to jaki rodzaj treningu powinieneś wybrac, a samą dietę i tak będziesz musiał dostosowywać do siebie. Żaden kalkulator kcal tego za Ciebie nie zrobi.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 241 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2701
O kurcze, to chyba bede musial sie przejsc to terapeuty albo wprostowac plecy zanim pojde na silownie bo faktycznie mam przykurcze wyczuwalne w plecach a teraz tez zauwazylem ze jest krzywo... odnosnie typu ciala zgodze sie ze mam pewne cechy ektomofrika ale z pewnoscia nie jestem przykladowym archeotypem ze wzgledu na to ze znam osoby ktore sa o wiele gorzej rozwiniete i znacznie lepiej przedstawiaja ten typ budowy ciala, czy powinienem sie nastawic na to ze faktycznie bede b. slaby fizycznie i bede mial trudnosci w przybieraniu na wadze?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium