SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 804752

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 146 Napisanych postów 137 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1054
Myślałem o push pull, nigdy nie próbowałem, ale to wymaga już pójścia na siłownię, a zazwyczaj zaczynam ćwiczenia po 21. Raz, max. 2 razy może udałoby się wyjść na siłownię, ale 4 razy na pewno nie dam rady, dlatego ćwiczę w domu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6456 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776901
Spokojnie jesteś w stanie ogarnąć trening push pull w domu bo z tym też nie powinno być problemu.
Tylko dobrze jak byś sobie założył osobny temat i wypełnił ankietę i dał link do niego i zaraz można coś pomyśleć jak taki trening poukładać.
Im więcej informacji podasz tym lepiej. Przede wszystkim wpisz do jakiego sprzętu masz dostęp i czy nie masz jakichś kontuzji i tym podobnych historii i coś pomyślimy nad jakimś planem treningowym bo wbrew pozorom na podstawowym sprzęcie można sporo podziałać treningowo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 146 Napisanych postów 137 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1054
Super, dzięki, za chwilę ogarnę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 146 Napisanych postów 137 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1054
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 379
Hej, przys przysiadzie mam taki problem ze prawa czesc tyłka jest tak jakby krzywa w stosunku do lewej czesci(jak pokazuje linia) w ruchu widac to jeszcze bardziej. Macie jakies cwiczenia na mobilnosc które moga pomoc czy od razu fizjo?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6456 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776901
Powiem Ci, że po samym tym zdjęciu, które załączyłeś warto jak byś poszedł do fizjoterapeuty ale do takiego najlpiej, który ma kontakt z osobami trenującymi siłowo, a najlepiej jak by sam trenował.
Problemem jest nie tylko staw biodrowy choć widać, że tam też jest problem, ale popatrz co się dzieje w stawie skokowym jak kostki Ci się zapadają do wewnątrz. Poza tym wydaje się jak by dodatkowo prawa stopa była mniej zrotowana na zewnątrz niż lewa. Więc warto się temu dokładniej przyjrzeć i zobaczyć jak poprawić sytuację.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
To moze być złozony problem, nie tylko w jednym miejsu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7014
EDIT: Wklejam moje pytania, żeby nie trzeba szukać.

Kilka pytań jeszcze na koniec:
1.Nie dawałem nic na core do siłowego bo praktycznie zawsze na treningu muay thai robimy takie ćwiczenia (2x week), to narazie wystarczy?
2.Progresja liniowa, to dobrze rozumiem jak mam 4s to powiedzmy jak zrobię w tych 4s poniżej np 35 powt (planowo 10p) to cofam ciężar o 3 dokładki i lecę dalej, tak?
3.Od ilu procent obecnych maksów na te 10 powt zacząć, aby optymalnie progresować? 70-80%?
4.Przy treningu AB 3x w tygodniu, dobrze będzie jak będę dokładał co dwa treningi danego zestawu tzn A-xkg, B, A-xkg, B, Ax+2.5kg?

anubis84
1 Starczy
2 progresja liniowa czyli stale coś dokąłdasz, np w jednym tygodniu zrobiłeś 4x 50 60 70 80 kg to w kolejnym dajesz 52,5 62,5 72,5 82,5
3 zrob wstępne 2-3 treningi i będziesz wiedział ile dać na te 10 powtórzeń
4 progresuj tak ile będziesz w stanie , nie zawsze z treningu na trening się da dołozyć np w każdej serii.


2.W takim "prostym" FBW nie lepiej dać 4 serie stałym ciężarem?
3.Wiem jaki mam maks treningowy na te 10 powt, ale od jakiego mniej więcej procenta tego maksa zacząć żeby w miarę długo progresować 70-80% będzie ok?




Zmieniony przez - Koksu58 w dniu 2020-01-15 19:04:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
2 co kto woli, musisz potestować, sobie, ja np daje w miare stałe serie, chyba że naprawdę siły brak to 4 powtórzenia mniej zrobie
3 serie robocze zaczynaj od około 60% CM
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7014
Myślałem robić 4 serie stałym ciężarem, z tym, że zacząć od 70-80 % CM na te 10 powt i dokładać powiedzmy co 2 treningi (FBW AB 3xweek) np 2.5kg i jeśli już dojdę do maksa i go przekroczę to w końcu zrobię mniej powt i przykładowo ustalę sobie, że jak w tych 4s na 10 powt zrobię mniej niż 35 powt to na następnym treningu cofam ciężar o 3 dokładki i lecę dalej tym schematem. Co myślicie, ma to sens, będzie to miało ręce i nogi?




Zmieniony przez - Koksu58 w dniu 2020-01-15 23:29:54

Zmieniony przez - Koksu58 w dniu 2020-01-15 23:30:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

Wiecej