SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 812294

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778000
Najlepiej robić to w osobnych cyklach treningowych wówczas można się skupić na konkretnym planie, jednak jak celem są kwalifikacje do jednostek wojskowych to możesz dołączyć ten trening fbw do ogólnego planu treningowego.
Można się pobawić mieszaniem planów i obserwować efekty. Ja bym ich jednak nie mieszał w ramach jednej sesji treningowej tylko dał czas na regenerację między poszczególnymi formami aktywności fizycznej. Tak aby przerwa była te 3 godziny między nimi. Poza tym powinno być w porządku.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Postaram sie zachowac odstep czasowy, FBW opre o podstawowe cwiczenia, nie bede go przeladowywal.

Mam jeszcze jedno pytanie - we wtorek ide oddac krew(450ml). Bylem juz kilkadziesiat razy, ale wlasciwie nigdy nie zwracalem uwagi na wplyw na treningi, bo nie bylo to potrzebne - jaki to moze miec wplyw? Z tego co wygooglowalem kiedys, ilosc krwi powroci do normy w ciagu okolo 24h, ilosc poszczegolnych elementow morfotycznych krwi tez wraca do stanu sprzed donacji? To sie jakos odbije na wynikach silowych/wydolnosci? Czy raczej po 2-3 dniowym urlopie wszystko bedzie jak wczesniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778000
Nie pamiętam dokładnie bo czytałem o tym dawno ale po 3-4 dniach objętość krwi oddanej ulega uzupełnieniu, ale to nie znaczy, że proces regeneracji krwi się skończył. Z tego co pamiętam to aby wyprodukować wszystkie składniki krwi trwa to chyba koło miesiąca, ale z tego co pamiętam 8 tygodni musi być przerwy.

Pewne ograniczenia mogą być po oddaniu krwi w końcu to ubytek tkanki, która dostarcza tlen i składniki odżywcze. Jak planujesz oddanie krwi to jednak bym oddawał w dni bez treningu i będzie bezpiecznie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Okej, krew zdonowalem, okazalo sie, ze mam niski poziom Hb i w sumie nie wpadlo mi do glowy, by pogadac o tym z lekarzem, ale poziom hemoglobiny jest powiazany z wydolnoscia organizmu, prawda? Im jest wyzszy do pewnych granic, tym organizm jest bardziej wydolny, bo jest w stanie dostarczac wiecej tlenu, nie?

Jestem zdziwiony, bo wydaje mi sie, ze jestem w dobrej formie pomimo tego, ze jest to wartosc dolna graniczna i w sumie zastanawiam sie czy zaprzestanie donacji na jakis czas + suplementacja zelazem pomoze mi zwiekszyc wydolnosc. Nie biore zadnych innych lekow, suplementow, jedynie pije bialko jako uzupelnienie makro.

Faktycznie trening silowy oraz jutrzejszy biegowy odloze, ale Armstronga chyba przerobie, bo wydaje sie byc okej + jestem strasznie ciekaw jak pojdzie podciaganie po oddaniu krwi i mam nadzieje, ze sie nie rozszczelnie xD dzieki Ci za pomoc, Rion. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778000
No tak, ale tak czy inaczej masz poziom hemoglobiny na odpowiednim poziomie w innym wypadku by Cię to dyskwalifikowało jako dawcę krwi choćby ten jeden raz. Bo wiadomo, że to częściej kobiety mają jako dawczynie krwi problemy z odpowiednią ilością hemoglobiny. Nie jestem znawca w tym temacie, ale jeśli masz za niski poziom to warto by było zrobić jakieś badania choćby poziom żelaza. Choć ten poziom nie zawsze jest idealnie taki sam raz jest wyższy raz niższy.

Teoretycznie niższy poziom hemoglobiny może wpłynąć na parametry wysiłkowe ale szczerze powiem nie wiem jaka jest tam zależność bo nigdy się w to nie zaglębiałem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jeszcze zastanawiam sie nad treningiem Armstronga, rano te zwykle pompki robi sie dla wzmocnienia obreczy barkowej, ale czy tutaj nie byloby lepiej robic wlasciwie pompek na poreczach? One chyba angazuja wiecej miesni? Ponadto spelniaja podstawowe zalozenie tego porannego treningu - wzmacniaja obrecz barkowa. Jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie? Wybralbys zwykle pompki czy dipy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778000
Zależy jak na to spojrzeć bo jeśli chodzi o ćwiczenia to pompki na poręczach to jest sztos ćwiczeń ogólnie, to jest jedno z najlepszych ćwiczeń siłowych, jednak też są zdecydowanie trudniejsze technicznie i bardzo mocno angażują do pracy też ukłąd nerwowy jako ćwiczenie wielostawowe.
Możesz oczywiście klasyczne pompki zastąpić tymi na poręczach jednak trzeba ostrożnie tutaj z ilością serii, tak aby faktycznie to były takie ćwiczenia, które nie wpłyną negatywnie na ogólną regenerację mięśniową i będzie ok.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7
Witam od jakiegoś czasu biorę biosterol z megabol testosterol250 i omma z megabol widze przyrost masy miesniowej chociaż nie ćwicze mam dobry apetyt jaki trening polecacie kiedyś coś tam troche ćwiczyłem ostatnio byłem z 3 razy na siłowni pale papierosy słaba kondycja jaki trening dla początkujących w domu bez sprzętu dzięki za odpowiedz i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778000
Jak dla mnie bez sensu jest brać cokolwiek jak się nie ćwiczy bo to trochę strata kasy, ale jak chcesz zacząć trenować to możesz się posiłkować dowolnym treningiem z masą ciała jaki znajdziesz w necie, wiadomo, że będzie to trening oparty w głównej mierze na jakichś podciąganiach, pompkach, przysiadach i tym podobnych ćwiczeniach, ale jako trening na początek spokojnie wystarczy żeby zacząć cokolwiek robić ze swoim ciałem.

Zajrzyj też tutaj znajdziesz sporo przydatnych informacji https://www.sfd.pl/Trening_w_domu-f308.html 

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej,

Od jakiegos czasu chodze do pracy, 4.5km w jedna strone. Kupilem do podciagania i dipow kamizelke 10kg. Zastanawiam sie czy gdybym chodzil w tej kamizelce do pracy, okolo 45km tygodniowo, to czy to moze sie jakos negatywnie odbic na stawach? Teoretycznie jakis rok temu wazylem wlasnie te 10-15kg wiecej niz teraz, ze stawami jakichs problemow nie mialem, teraz jestem o wiele silniejszy, bardziej wytrzymaly, wczesniej nie trenowalem i nie pilnowalem odzywiania/regeneracji. Trening opieram o podstawowe cwiczenia wielostawowe, biegam, zatem sa chyba one odpowiednio wzmacniane + dochodzi sam fakt tych marszow do pracy od okolic nowego roku chyba.

Pozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium