SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 810488

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7014
http://www.body-factory.pl/showthread.php?20473-Full-Body-Training-Chada-Waterbury-ego-część-1-2-i-3
Witam, znalazłem taki trening, ćwiczył ktoś nim, jak myślicie warto spróbować? Do tej pory ćwiczyłem różnymi FBW, staż ok 1.5 roku z jakimiś przerwami. Teraz trochę chodzę na Muay thai(3xweek) i chciałbym to jakoś pogodzić z siłką też 3x w tyg, dlatego chciałbym zostać przy FBW. Jak myślicie ten plan się nada?, i ćwiczenia w niem wykonujemy w obwodzie, dobrze rozumiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Chad swego czasu miał bardzo fajne plany treningowe i warto wypróbować jego plan.
To taki podstawowy plan fbw więc myślę, że spokojnie jako wsparcie pod treningi sztuk walki się nada.

Tak możesz robić w formie obwodowej.

Choć plan i tak musisz testować na sobie czy Tobie będzie odpowiadał. Czy będziesz wyrabiał z regeneracją jak połączysz to z treningami sztuk walki.
Tak czy inaczej warto spróbować i wyrobić sobie zdanie, a plan treningowy zawsze można zmienić więc nie ma co się przejmować tylko działać.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 223 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3646
Witam. Czy ćwicząc na masę lepiej robić w każdej serii zapas 1-2 powtórzeń czy ostatnią serię każdego ćwiczenia na maxa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Nie ma potrzeby wykonywać każdej serii na maksa bo szkoda tak drenować układ nerwowy, a po drugie żeby wykonywać serie do upadku mięśniowego to trzeba mieć w każdej takiej serii asekurację bo to kwestia bezpieczeństwa.

A o ile w ćwiczeniach typu przysiad czy martwy ciąg jesteś w stanie zrzucić sztangę jeśli braknie Ci sił to już wyciskaniu leżąc już nie ma takiej możliwości i może się zrobić niebezpiecznie jak faktycznie odetnie Ci prąd.

Spokojnie możesz zostawiać 1-2 powtórzenia zapasu i będzie dobrze.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 223 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3646
Czyli jak robiłbym piramidkę ze zwiększaniem ciężaru i zmniejszaniem powtórzeń to w każdej serii zostawiać te 1-2 zapasu? A w stałym ciężarze to założyć tyle aby wykonać np. 8 ruchów na 4s i w tej ostatniej ma być zapas 1 powtórzenia, a w poprzednich jest 1s 4 zapasu, 2s 3 zapasu, 3s 2 zapasu i 4s 1 zapasu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Generalnie bez względu jaki zakres powtórzeń zastosujesz zostawiłbym zawsze 1-2 powtórzenia w zapasie w tej końcowej serii tak aby unikać upadku mięśniowego.
Oczywiście sprawa ma się nieco inaczej jak stosujesz stały zakres powtórzeń, a także inaczej jak będziesz stosował piramidkę w kolejnych seriach.
W przypadku tych serii gdy wykonujesz piramidkę to w zależności od tego jak progresujesz 1-2 serie ostatnie są tymi zasadniczymi tak na prawdę, reszta to rozgrzanie mięśni układu nerwowego i tak dalej.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 83
Witam, to ja mam szybkie pytanie. Ogólnie po rezonansie mi wyszło ze mam dyskopatie, nie mówie tego jak o chorobie nieuleczalnej ale chciałbym zapisać się na siłownię. Jestem aktualnie po 2 miesiącach ciągłego spacerowania (8-10km dziennie) ćwiczeń na mięśnie brzucha (wg zaleceń fizjo) oraz rozciągania się. Poczytałem ze nie należy rezygnować z siłowni, ale dobrze jest ćwiczyć na maszynach by nie zrobić sobie krzywdy. Czy to prawda? Czy da się znaleźć rozpiskę? Czy lecieć wg uznania, a może trener na siłowni pomoże? Jak to pomoże mam 31 lat, cos kiedyś na siłowni robiłem, ale jak widać źle robiłem bo się nabawiłem kontuzji, praca 8h biurowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Większa lub mniejszą dyskopatię ma większość z nas. Jednak jak poważna jest to musi ocenić lekarz lub ogarnięty fizjoterapeuta. Generalnie sam mam dyskopatię i trenuję z wolnymi ciężarami, ale fizjoterapeuta mi powiedział co mogę, a czego powinienem unikać. Podobnie powinno być u Ciebie. Generalnie jeśli nie masz przeciwwskazań do treningu z wolnymi ciężarami to właśnie w takie bym celował w treningu.
Oczywiście przy tym nienaganna technika wykonania ćwiczeń i wzmacnianie mięśnie głębokich ciała.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 83
No właśnie z tego co neurolog mówiła o siłowni mogę już zapomnieć, bo to już większa dyskopatia. Pamiętam ze to mi dokucza parę lat zanim się zdecydowałem cos z tym robić. Dłuższy czas bez ćwiczeń powoduje bardzo ostry bol który przechodzi na udo i łydki aż po stopę. Fizjoterapeutka mi powiedziała ze martwy ciąg i ogólnie ćwiczenia gdzie ciężar musze z ziemi podnosić mogę na razie sobie wybić z głowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
No to takich unikaj ale możesz wykonywać ćwiczenia w odciążeniu na przykład wiosłowanie leżąc na ławce. Ogólnie dopasuj trening pod swoje możliwości zdrowotne często jest tak, że przemyślany trening sprawi, że będziesz bardziej sprawny i dolegliwości bólowe się unormują albo będą rzadsze.
Ja jestem przykładem, że z treningiem mam już dożywocie bo jak tylko mam miesiąc przerwy w treningach to wychodzą mi bóle lędźwiowego odcinka ale już mniej więcej wiem co mi wolno żeby sobie nie pogorszyć. Co gorsze mam wszystkie badania i jest git

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium